Hirdetés

Aktív témák

  • Csurga2

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következőt szeretném otthoni hálózaton kialakítani: Steames (pc) játékaimat szeretném egy másik szobában lévő 4k-s TV-n, kontrollerrel (esetleg billentyűzet és egérrel) játszani. Szóval ez az alap "probléma".

    Vannak már alternatívák, de nem szeretnék olyan eszközbe beruházni, ami nem fog működni, mivel már megszívtam egyszer a Steam Link eszközzel, amit próbálgattam tavaly. Nekem iszonyat gagyi volt (nem ismerte fel az Xbox Elite (v1) kontrolleremet és elég nehéz volt elindítani, mindent beállítgatni, szóval nem épp plug and play megoldás, folyamatosan szívás volt vele, a képminőségben is voltak azért necces dolgok, bár ha a csillagegyüttállás megfelelő volt neki, aránylag jól boldogultam vele).

    Amit most nézegetek az az új (2019-es) Nvidia Shield, amivel elvileg el lehet indítani a streames konyvtárban lévő játékokat (és nem mellesleg tetszik az AI képfeljavítás is a streaming szolgáltatóknál), viszont szeretnék véleményeket kérni azzal kapcsolatban, hogy ez a valóságban tényleg flottul működik? A működését sem annyira értem egyébként. Ugye Steam Linknél annyi történt, hogy bekapcsoltam a PC-met, kvázi elindítottam a stramet és a játékot és ezt simán valamilyen videófolyamban átküldte a TV-re és ennyi. Ehhez viszont a PC-met közben nem lehetett használni kb semmire (mivel a Steam "nagy kép" módja aktív volt, stb...)

    Vagy inkább felejtsem el ezeket a hálózati megoldásokat és vegyek egy Google Stadia előfizut? Ti mit tennétek? A PC-m kifogástalan, most lett kész egy tök új konfig, PS 4 az van, de igazából kifejezetten PC-s játékokkal tolnám RTX miatt. Bónusz kérdés, hogy az Nvidia Shiled esetleg milyen eszközöket tud támogatni? Kontrollerek, vagy billentyűzet is?

    Bocsi, hogy ennyi mindent kérdeztem. Köszi, ha próbálsz rendet tenni a fejemben.

    [ Szerkesztve ]

  • kabelmania27

    félisten

    válasz Csurga2 #1 üzenetére

    Üdv!
    ITT választ fogsz kapni a kérdésre.

Aktív témák