Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roba

    tag

    Geforce RTX 3080 Ti-ról nem érdemes Geforce RTX 4080-ra váltani, mert ár/teljesítmény mutatója rossz. Legalább egy olyan Ada Lovelace-re érdemes várni, amiben 12000-13000 CUDA mag van. Ennyi várhatóan egy RTX 4080 Ti-ban lesz.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz X Factor #4670 üzenetére

    Ha lenne egy ilyen lehetőségem, mint neked volt, én is megléptem volna a cserét. :C

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz pRoject22 #6793 üzenetére

    Azokra paraméterekre lehet számítani kb., mint amit Techpowerup-on leírtak (14080 cores stb). Azonban az nem hiszem el a tippelő leírásnak, hogy csak 2 %-kal lenne gyorsabb az RTX 4080 Ti az RTX 4080-nál.

    Az RTX 4080 Ti teljesítményének - ahogy várnánk - a 4080 és a 4090 között kell(ene) lennie.

    [link]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Van valami oka, hogy még a Hardverapro-n sem látok RTX 4090 FE-t? (A Cooler Master Mastercase SL600M nagynak gondolt házamba csak ez fér be).

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Kíváncsi lennék egy olyan game tesztre, amiben mondjuk egy 10900K & RTX 4090-nel vs. 13900K & RTX 4080-nal mérnének össze 3840×2160-as felbontásban.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz ScomComputer #10314 üzenetére

    Itt a PNY Verto RTX 4090 a 4,5 slotos vastagságával. Méretei mm-ben: 310 x 142 x 89.
    :C [link]

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz tibcsi0407 #10658 üzenetére

    A pontos neve: PNY GeForce RTX 4090 Verto aRGb Dual Fan
    [link]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    2020. januárban vettem egy Cooler Master SL600M Black házat. Tetszett a "kémény effekt" (alulról szívja be a hideg-, tetején fújja ki a meleg levegőt), az alul és felül is a 2 X 200 mm-es ventilátorok beszerelésének van lehetősége. Akkor még úgy gondoltam, hogy ebbe a vertikális nagy méretű házba bármekkora videokártya beférhet, akár Riser segítségével is. (Nem akarok most új videokártyát venni, az áremelkedések miatt sem érdemes most és nem szeretnék gépcsere esetén később új számítógép házat venni sem, ha nem lesz muszáj).

    Aztán kijöttek az RTX 4000-es szériás vga-k szinte blokktégla méretben, akkor szembesültem, hogy ez a ház mégse olyan nagy vagy nem optimális a benne lévő hely eloszlása. A maximálisan beépíthető videokártya hossza a gyártó szerint 318 mm (a mostani kártyákat elnézne kevés), ami a tápegység alatt lévő fém takarólemez helyfoglalása miatt csökkent ekkorára. Az rtx 3080 Ti FE a 285mm X 112mm X 40mm-es méretével azért vígan elfér benne.

    Tájékozódás szinten néztem, hogy nincs olyan rtx 4090 az FE és az esetleg később megjelenő PNY rtx 4090 verto dual fanon kívűl, ami beleférne a házamba hosszra. (Még az alapmodellnek számító MSI rtx 4090 VENTUS 3X 24G OC sem fér be, mert az 322 mm hosszú. (RTX 4080-ból az ASUS ProArt RTX 4080 OC és a ASUS GeForce RTX 4080 Noctua OC rövidebb még, de 4080 nem érdekel). Viszont azt is figyelembe kellett vennem, hogy mivel a Riserben lévő vga függőleges helyzetben van, az alaplapban lévő grafikus kártya szélessége nálam magassággá változik (112 mm).

    Találtam egy youtube videót, amiben először az "I-alakú" Cooler Master külső takaró lemezt, majd a tápegység alatti burkolatot távolítja el a szerelő hölgy. [link] 11:37-től 17:00-ig. Látszik az is, hogy a tápegység helyzete függőlegesen állítható. Elvégeztem a lemezek kiszerelését én is és a tápegységet sikerült a legfölső pozícióba, kb. 30 mm-rel magasabbra tennem. A függőleges helyzetekben lévő Corsair HX850i táp "L" alakban csatlakozó vezetékelése és 2 ventilátorral szerelt Noctua NH-D15 alsó ventilátora (ha leveszem +20 mm hely) okozhat némileg helyhiányt.

    Ebben a házban a módosítás után, ha a videokártya hossza max. 335 mm, akkor függőleges helyzetben a szélessége (FE esetében 40 mm) lehet akár 100 mm is vagy több, mert bőven elfér. 336 mm-től 358-359 mm hosszig is beférhet, de ekkor a szélessége jelenleg max. 72 mm lehet a táp "L" alakban lelógó vezetékei miatt (nem lett szép, de legalább több a hely).

    A másik fontos tényező nálam a vga magassága. Kb. 155 mm magas videokártya férne be, ha nem veszem le Noctua alsó hűtőventilátorát, azonban ebben a férőhelyben nincs benne a tápcsatlakozó és vezetékének helyfoglalása, ami nem tudom mekkora helyet foglal és nem tűnik elhajlíthatónak oldalra.
    Vertikális házamban az rtx 3080 Ti fe tápcsatlakozóját oldalról kell csatlakoztatni, a mostani 4000-es szériát fölülről, ami több centi mínusz helyet is jelenthet nálam a 155 mm-ből.

    A kis méretű MSI RTX 4090 VENTUS 3X 24G OC is 136 mm magas, a GeForce RTX 4090 GameRock OC is 137,5 mm, hogy csak az alacsonyabbakat említsem. Azt már látom, hogy a Gigabyte RTX 4090 Gaming OC a 150,2 mm-es magasságával és 75,2 mm szélességével módosítás nélkül nem fér be.
    Az is eszembe jutott, hogy a videokártya helyzetét pozicionálnám alacsonyabbra az azt tartó lemezen (lefelé van hely az alsó ventik fölött), magyarán készítenék rozsdamentes lemezből 2-3 slotos tartót, amihez csavarokkal van rögzítve a kártya, macerásnak tűnik, de kivitelezhető.

    Nyilván azért írtam, mert véleményt szeretnék kérni a hozzászólóktól.

    Esetleg roger.smith tudna ezen segíteni egy 90 fokos Cablemod 12VHPWR Adapterrel? (Egy városban lakunk).

    Milyen magas vga-t tehetek a jelenlegi házamba, ha kb. 155 mm szabad helyem van és a tápcsatlakozó és vezetékének is el kell férnie felette?

    Köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz jeni #13576 üzenetére

    Csak a normál léghűtéses változatban gondolkodom (és csak később lenne a csere).

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Régebben értekeztünk arról, hogy RTX 3080 Ti-ról csak min. RTX 4080 Ti-ra lenne érdemes váltani úgy, hogy CUDA magok száma min. 12.000-14.000 legyen. Főleg akkor, ha a 4080-as széria kisebb fogyasztását nem vesszük figyelembe. Titkon mindenki az RTX 4080 Ti érkezését várta, erre bejelentették az RTX 4080 Supert. Először azzal okozott csalódást, hogy nem az AD102 hibás GPU-i felhasználásával gyártják, hanem kimaxolják az AD103-at. Utána a teljesítményével nem vagyunk elégedettek, eleinte kb. 7% teljesítmény többletet vártam a nem Super verzióhoz képest. Aztán felfigyeltem az RTX 4090 és az RTX 4080 CUDA magok számának arányára a teljesítményt illetően. Az 4090 68%-kal több CUDA magot tartalmaz, mint a 4080 és még is "csak" 26-30 %-kal gyorsabb nála. Ez az arány érződik az RTX 4090 és az RTX 4090D esetében is. A D-s verzióban kb. 12 %-kal csökkent a CUDA magok száma és még is csak kb. 5%-kal lassabb a D néküli verziónál, főleg ha nem vesszük figyelembe a csökkent TDP keretet. RTX 4090D = RTX 4080 Ti Super lenne. Az Nvidia a Super kártyák megjelenésével bebizonyította, hogy maximáliosan felhasználják a GPU-k jól működő részegységeit a teljesítmény és a bevétel növelése érdekében. Jól látható és ez a gondolatmenet igaz lehet arra is, hogy az RTX 4080 Super és az RTX 4090 között nagy hézag tátong teljesítményben, különösen ha az utóbbi D-s verzióját nem vesszük figyelembe. Ez megadja az RTX 4080 Ti érkezésének lehetőségét AD102-225-A1 néven a remélt 20 GB VRAM-mal és 320 bit memóriabusszal, 400 W-os TDP-vel. Biztosan vannak teljes egészében jól sikerült AD102-es GPU-k, amikből extra profitra lehet szert tenni. Véleményem szerint, hogy annak ellenére, hogy tagadják az RTX 4090 Ti érkezését, nagyon nagy esély van arra, hogy mégis megjelenik később.

    [ Szerkesztve ]

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Új hozzászólás Aktív témák