Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok. Csatlakozok én is a csoporthoz, egy EVGA GeForce RTX 3080 Ti FTW3 Ultra Gaming VGA-val, amit nemrég vettem innen az apróról. Annyi kérdésem lenne csak, hogy ugyebár én nem tuningolok, és most azon gondolkodom, mennyit kellene (egy picit) visszavenni a tápellátásából, épphogy csak annyira, hogy kevésbé melegedjen, de ne essen le nagyon a teljesítménye. Ti mennyit ajánlotok? Így van most beállítva kezdésnek:

    Szerintetek így jó, vagy ennyi már sok, vagy egyáltalán nincs is erre szükség tuning nélkül, stb. Bocsi, de olvastam több helyen, hogy jelentéktelen teljesítményvesztés mellett sokkal jobb hőfokokat lehet elérni, erre lennék kíváncsi. Köszi előre is. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz pigatt #35808 üzenetére

    Köszi még egyszer a tippet, kipróbáltam a játékokban, amiket használok, 4K mellett minden csutkán, HDR-rel stabilan tartja a 60 FPS-t, ami nekem már elég, a hőmérséklet pedig 60-65°C között mozog. Ennyi elég is. RTX-et még nem próbáltam mondjuk Tomb Raider alatt, de majd megnézem kíváncsiságból.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy EVGA GeForce RTX 3080 Ti FTW3 Ultra Gaming VGA, amit tavaly novemberben vettem innen az apróról. Eredeti számlával, első tulajtól van, az EVGA-hoz beregisztrálva, majd onnan adásvételivel továbbadva nekem. 2021. novemberben vette, szóval szerintem még garanciás, de megkértem, hogy nézzen utána a biztonság kedvéért.

    Szóval, a tünetek:

    Amióta megvettem a kártyát, az égvilágon semmi baja nem volt, minden működött vele, sikerült frankón beállítani az EVGA Precision X1-el, így a hőmérsékletekkel sincs gond, nem zajos, szóval minden oké volt vele.

    Pár hónapja fordult elő először, hogy bekapcsoláskor sípolt a gép, majd utána feljött, mintha mi sem történt volna. Se hibaüzenet, se újabb csipogás, se lefagyás, semmi, csak bekapcsoláskor pár rövid sípjel, utána bootolt tovább rendesen. Ezt azóta havonta egyszer eljátssza, addig, utána és előtte semmi baja, majd random időben, átlagban egy hónap után bekapcsoláskor megint pár rövid sípjel, utána meg bootol rendesen...

    Nem tudtam, mitől lehet, és eddig nem is foglalkoztam vele, hiszen korábban is előfordult már (más VGA-kkal), hogy este lekapcsoltam a gépet, reggel meg sípolt és nem indult el, majd utána kikapcs, újra be, és indult rendesen...

    Viszont ma reggel észrevettem, hogy nem sokkal bootolás után - most nem sípolt - néha apró képhibák (artifact-ok) villannak fel, mégpedig a kép felső-középső részén. Nem mindig pontosan ugyanott, de nagyjából azon a területen jöttek elő. Ez durván egy percig tartott, majd utána hirtelen, minden jel nélkül újraindult a gép. Se kékhalál, se hibaüzenet, semmi, mintha megnyomtam volna a Reset gombot... És azóta ismét semmi gond nincs vele.

    Eddig ilyet még nem csinált azelőtt, ezért gyanítom, hogy mégiscsak a kártyával lehet valami. Hozzáteszem, a BIOS-ban kikapcsoltam a Resizable BAR-t, mert korábban az már okozott képhibákat játékok alatt, de azóta ez megszűnt. Tegnap tettem fel a legújabb BIOS-t az alaplapra (ASUS ROG Strix X570-E Gaming WiFi II), de kétlem, hogy az tehetne róla, bár természetesen nincs kizárva és én örülnék is neki, ha csak ennyi lenne a gubanc, de szerintem a kártya kezdi megadni magát. Ennek pedig nem örülök, mert én ezt a VGA-t még minimum 3 évig nem akartam lecserélni...

    Szerintetek mit tegyek?

    Köszi előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz MaddeNNNN #37913 üzenetére

    Ok, lejjebb vittem egy kicsit, meglátjuk, mi lesz később.

    Egyébként ezt a szemetelést idáig egyetlenegyszer csinálta, eddig csak az induláskori csipogás volt az, ami többször előjött. Megpróbálom haverral elcserélni pár napra a 4080-at, így kipróbálja, hogy az ő gépében előjön-e a hiba, és egyben én is megnézem, hogy a 850W-os ROG THOR Platinum tápom elviszi-e rendesen a 4080-at, mert azt akarok venni, ha ez kipurcan... Majd leírom, mik a tapasztalatok és eredmények, feltéve, hogy belemegy a buliba. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #37934 üzenetére

    Nos, úgy tűnik, megvan, mi okozta a szemetelést. A driver volt a ludas, biztos összeakadt benne valami, vagy a fene se tudja, mi történt. Tegnap feltettem a legújabb, 531.79-es verziószámú meghajtót, és megszűnt a jelenség.

    Most már csak a 4080 csere-teszt van hátra. Elvileg a 850W-os tápnak vinnie kell, mert haver szerint neki egy 750W-os Platinum minősítésű táppal is gond nélkül működik. Mondjuk nálam azért még van 6 db. HDD is az anime remuxok miatt, neki pedig csak SSD-k, de majd elválik. Kíváncsi vagyok, hogy a 3080 az ő gépében működik-e rendesen, mert akkor semmi baja, csak nálam akad össze valamivel, amire egyelőre nem tudok rájönni, hogy mi...

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz tupacamaru #37937 üzenetére

    A szemetelést okozta a driver, ahogyan írtam is, nem a sípolást. Azt azóta még nem csinálta, de ha megint fogja, megszámolom. Ha jól emlékszem, egy hosszú és három rövid volt, de nem esküszök meg rá.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Joshi #37939 üzenetére

    Éppen ezért hozok most hétvégén egy 2070-et (A 4080 drága, ezért azt nem adja ide), és nálam lesz egy ideig, hogy előjön-e a hiba ismét. Ha igen, akkor szerintem is alaplap lesz, vagy még esetleg a táp, néha előfordulhat, hogy nem éled fel rendesen a kártya, a BIOS pedig nem látja, ilyenkor sípol, majd újrainduláskor már minden oké. Nem tudom. Éppen ez a fura, hogy nagyon ritkán csinálja. A legutóbbi két sípolás között eltelt majdnem egy hónap. Fura.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Raidon #37941 üzenetére

    Mindenképp kipucolom majd a slotot és a VGA csatit is, amint elhozom a másik kártyát. Jó lenne, ha csak ilyesmiről lenne szó.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák