Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Albigator #3699 üzenetére

    Az IPS-nek a feketéi nagyon nem tetszettek.
    A legjobb panel az inkább az OLED.

    A ghosting-ot nem tapasztalom. De nem tudom hogy ezen a kalibrálás segített-e amivel kértem-vettem vagy alapból minimális ennél a AMVA panelnél.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Albigator #3699 üzenetére

    Picit máshogy:
    -Pörgős játékra, FPSre, kompetetívre 144-240hzs TN kell. Itt izgi lesz a Reflexes monitorok bejövetele.
    -Munkára kontraszt miatt a VA a legjobb. De VA szenved a G2G megy egyébb lassúságtól ami téged is zavart. Nem pörgős játékokra viszont VA az igazi. Egy Civ6, TW...nél nem nagy gond egy black smearing a brutál kontraszt viszont nagyon jó.
    -IPS kontrasztja gyalázatos egy VAhoz képest, egy TN hez képest lassú de VA hoz képest gyors. Itt főleg nagyobb méreteknél az IPS glow tud nagyon zavaró lenni. DTPseknél régen ez volt a de facto standard mert VAt nem lehetett 100%ban színhelyesre kalibrálni. Ez persze gamereket nem érdekli.

    Innen kinek mi. Nekem pl IPS kuka. Egy monitorral pedig nem tudom lefedni az igényeimet. Lehet hogy most variálok és beszerzek egy reflexes monitort + marad VA meló+nem pörgős játékra.

    Amióta követem ezt a témát mindig vannak nagy igérgetések, pr és van is fejlődés sok esetben pl 2020ban új/hó VAk színhelyesre korrigálhatoak és már hunyorogva FPSezni is lehet velük (kompetetív kizárt) és a TN betekintési szögek se olyan botrányosak mint 10éve de... nincs olyan ami mindenre jó, nincs bölcsek köve.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák