Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr3eWar

    őstag

    válasz szepsy #4351 üzenetére

    Ezen nincs mit kifejteni, szerintem hagyjuk, örülök, hogy neked olyan jó kártyád, van.
    Nálam a csend az első, és nem tartom a gépet kint a teraszon sem.
    Az Msi 1070-em ami jóval hűvösebb kártya is 40-46 fok között volt böngészés közben. Ez meg több ennyi.

    Ha nem érted sajnos azzal nem tudok mit kezdeni.

    A 0db rendben van, de az csak addig 0db amíg a kártya nem éri el azt a pontot amit a bios gyárilag definiál, vagy amit te manuálisan definiálsz, hogy onnantól menjen a hűtés. Nekem mindegy hogy ez a bios általi gyári 55 fok, vagy saját magam által beállított 65 fok, a kártya el fogja érni passzív (0db) üzemmódban, és akkor elkezd jojózni, mert elegendő neki az 2 másodpercnyi ventilátor felpörgés aminek hatására esik a kártya hőfoka 1-2 fokot, és ismét a kapcsolási küszöb alá kerül.
    Ezt kitolhatom azzal, hogy beállítok mondjuk 5 fokos eltérést, és akkor a beállított küszöb alá hűti 5 fokkal majd kikapcsol, de pár 1-2 perc alatt ismét eléri azt a fokot ahol bekapcsol.

    Mindegy hagyjuk szerintem.

    A környezetemben élők nem tartanak normálisnak, hogy ilyen dolgok zavarnak, meg van aki nem is hallja.
    Én viszont pontosan hallok minden zajt, mindnek tudom a forrását. És mivel a 1,5 éves gyerekem a pusztító szakaszába ért, így nem tarthatom a gépet az asztal mellett, hanem fent van az asztalon kb 50 centire a fejemtől.

    Kb 1 éve építettem 200K körüli bekerülési költségből zsír új D5 pumpás (mert az volt elvileg az egyik leghalkabb) EK custom loopot, de kb 3 hónap után visszatértem légre, mert nem tudott olyan csendes lenni IDLE (böngészős) üzemmódban mint az előtte (és utána) légem. Elismerem, hogy a VGA hűtési hatásfoka jobb volt és nagy terhelésnél halkabb volt mint a lég, de nálam 70% alacsony terhelés 30% nagy terhelés játszik.

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz szepsy #4351 üzenetére

    Ő írta, hogy fut a chrome, és 65 fok..

    Nekem sincs ennyi, passzívban sem.. De felesleges ezen rugózni.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

Új hozzászólás Aktív témák