Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz blu79 #14755 üzenetére

    Na, tesztelgettem kicsit, nem csak "deafult" teszteket, hanem ráküldtem MINDENT még extrém beállításokra is, AA-t, tessz-t, és amit találtam. Mindehhez képest a max memóriahasználat 2210MB volt. Ennyit arról, hogy full HD-be 4GB kéne... Már, ha optimalizálják az egyes játékokat, de egyet sem találtam, amely 2GB-on laggolt volna RAM-hiány miatt. Új karin talán holnap este lesz időm megnézni, játékok mennyire esnek neki az extra RAM-nak ugyanazon (egyébként maximális) beállításokkal, amelyekkel 2GB elég volt nekik.

    Amit GPU-Z látott:

    GPU: 1316.3MHz
    VRAM: 1758,2 MHz (x4)
    Power consumption max: 78.9% (Ezek szerint 25% tuning van a kártyában? :F )
    Tmax: 65°C (OCG-ban 79°C-os határ van egyébként, de a 100%TDP aktív)
    Fan max: 80%

    Semmilyen benchmark semmiféle tesztelése közben nem hallottam semmiféle cicergést, pedig Icestormot elengedtem pl. "unlimited" is. Jut eszembe, a kártyám rev. 1.1-es, bármit jelent is ez. (Esetleg már cicerejavított, vagy mázlim van?)

    Valley-t full hd-ben küldtem extrém minőség, max AA mellett, mindössze 55.2FPS-t produkált.
    Heaven szintén full hd, extrém, max AA és tessz: 51,9FPS (ez +74,5% a 280X szintre tuningolt 7870XT-hez képest, de ált. is komolyabb a teljesítménye, mint amennyivel drágább gyengébb kártyáknál. :Y )

    Markokat defaultot írok (természetesen GPU-score-t), gondolom, másoknak is az van:

    Vt: 43.440
    11: 15.037
    13 IS: 339.841
    13 CG: 71.542
    13 SD: 35.809
    13 FS: 11.292

    Ami kimondottan boldoggá tesz: emberemlékezet óta (és nem ma kezdtem :((( ) ez az első VGA-m (beleértve mindkét nagy gyártót), amely úgy jó, ahogy van. Tökéletesen lőtték be a hűtését, a zaja a teljesítményéhez képest messze tűréshatár alatt marad (bár a 35% minimum kicsit soknak tűnik 35°C-os kártyán, ez hangosabb az XT-nél), tökéletesen kezeli az órajeleket, még csak ingert sem érzek rá, hogy nekiálljak valami 3rd progival legalább kísérletezni a beállításával. Csak ha lesz ráérő időm, akkor majd talán megnézem, Afterburnerrel lehet-e kezdeni bármi extrát.

    Ha bármi javaslatotok van beállításra, tuningra, örömmel fogadom. :R TDP limitet, gondolom, felesleges emelnem, ha így sem megy el 80%-ig.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák