Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tapppeeer

    tag

    Sziasztok!

    Az Asus Gtx 960 Strix kártyájával szemeztem, mert a különböző oldalakon, majdnem mindig azt hozták ki győztesnek (sebesség terén). Még az EVGA SSC-t is megszorongatta néha, igaz csak kis mértékben, pedig annak magasabb is a core órajele. Itt jegyezném meg, hogy a tesztek alapján én úgy szűrtem le, hogy azok a kártyák voltak gyorsabbak játékok alatt, melyeknél magasabbra volt tolva a memória frekvenciája. Gondolom ez a 128 bites mókából fakad, de majd kijavítotok, ha nem így lenne. Viszont most jön a lehetséges fekete leves az Asus kártyájával kapcsolatban... A tom's hardware-en írnak egy különös "hibáról", amiről még tapasztalat hiányában nem tudni, hogy hosszú távon károsíthatja-e a kártyát, vagy a rendszert, viszont egy picit aggasztónak tűnik egy minőséginek titulált VGA esetében. Ez a jelenség pedig (ha jól értelmezem) az, hogy a kártya PCIe csatiján keresztül felvett áram úgy ingadozik, mint én részegen... ;) Képek csatolva.


    Más. Majdnem biztosra veszem, hogy a gyárilag rendesen megcibált (Asus, MSi, EVGA, stb...) 960-osok ára hónapok múlva sem fog 65 ezer Ft alá csökkenni, rossz forint ide, vagy oda... (de ne nekem legyen igazam!) Jelenleg úgy 73 ezer Ft környékén tanyáznak az árak, kb. erre számítani is lehetett (én 75 ezerre lőttem be annó).

    Még egy érdekesség, ami a többséget valószínűleg hidegen hagyja, de egy-két embernek fontos lehet... A gtx 960-hoz készült (és gondolom készülni is fog) 32 bites Windows XP driver. Nem kell megkövezni, nem kell a szokásos "vindóz 8, meg 10 a jó" lelki beszéd, pár embert érdekelhet a dolog. Nekem pl. választásnál tényező volt az is, hogy olyan kártyát vegyek, ami megy XP alatt is, mert rengeteget szoktam nosztalgiázni, és régi játékokat nyomatni, amiknek a többsége meg sem nyekken windows 7 alatt, tök nyolc, hogy milyen kompatibilitási beállításokat használ az ember. Szóval ezt mindenféleképpen dícséretesnek tartom az nVidia részéről, ugyanis a 970-eshez és 980-ashoz nem készült 32 bites XP driver, érthető okokból! Azok a kártyák ugyanis már tényleg felső kategóriások és modern játékok röccenésmentes futtatásához készültek.

  • tapppeeer

    tag

    válasz westlake #439 üzenetére

    Szia!
    Én nem is firtattam, hogy a kártya ennyit fogyasztana. Úgy emlékszem, hogy load alatt olyan 100 W körül nyel. A kérdés az (ahogyan a cikkíró is utal rá), hogy van-e ennek következménye hosszútávon?!
    Én szeretném azt hinni, hogy nincs, mert egyébként minden más szempontból az ASUS kártyája volt a legszimpatikusabb a versenyzők közül, annak ellenére, hogy eddig vagy négy-öt MSI kártyám volt, amikkel mind meg voltam elégedve...

  • tapppeeer

    tag

    Szevasztok!
    Lehet tudni valamit arról, hogy mikor jelenik meg a 960Ti? A Gugli nekem is barátom, de gondoltam teszek itt is egy gyors próbát, hátha rendelkezik valaki már valami kimazsolázott infóval! ;)
    Köszi!
    Üdv.

  • tapppeeer

    tag

    Sziasztok!
    Nem 100%-ban vág ide a téma, de 960M-es vidókártyát érint. Ha full HD TV-re akarom kinyomni a laptop képet, akkor HDMI, vagy DisplayPort a jobb (minőségben, meg úgy egyáltalán)? (Bár a kérdés valamennyire eldőlt, mert már vettem HDMI kábelt, csak ha esetleg a válasz valamiért a DP-ra esne, akkor lehet, hogy beszereznék egy olyat is). A másik kérdésem, hogy kell valamit állítgatni driver szinten, vagy bárhol máshol, vagy csak simán összekötöm a TV-vel, és kész is?

    Köszi előre is a válaszokat!
    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák