Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weborgon

    csendes tag

    Jelentem mai nappal én is csatlakoztam az Inno3D 1050 2G videókártyát használók táborához :-), némi vacilálás után végülis a kétventis Twin változatnál döntöttem.

    INNO3D GTX 1050 N1050-1DDV-E5CM 2GB Twin X2

    IPON, 38.000 Ft., 3 év gari. Egy 26 hónapos ASUS 750 Ti -t váltott (ami amúgy számomra az uccsó 10 év "kedvenc" kártyája volt), de most még 30.000 Ft. -ért el tudtam passzolni, gyanítom, hogy az ünnepek után már nagyot buktam volna rajta.

    Nade megjött az új 1050 -es, tegnap beszereltem, aztán ma egész délután teszteltem. A csomagolása enyhén szólva spártai, kb. mint egy TESCOS doboz, amibe a tejfölt szoktam pakolni.. Tartozék nuku, csak egy papírtokos CD és slussz. Maga a kártya viszont OK, "van súlya", az összeszerelés minősége rendben van.

    Benchmarkok:

    FireStrike: 6935
    SkyDiver: 22759

    Unigine Heaven (1920x1080, 8xAA, Ultra, Extreme Tessellation):
    FPS: 33.7
    Score: 848
    Min FPS: 20.6
    Max FPS: 73.4

    Játékok (FullHD):

    XCOM2, high: 40-50 FPS
    Witcher 3, high: 40-50 FPS
    Civilization 6, high: 50-70 FPS
    Fallout 4, high: 40-50 FPS
    GTA 5, high: 40-60 FPS

    Ezek kb. 70-80% -al jobb eredmények, mint az előző 750 Ti kártyával voltak; az előző generációból leginkább a 2 GB -os GTX 960 szintjével van pariban.

    DX12 alatt nem próbáltam, lévén még nincs Win10 a gépemen (+ a jelenlegi felhozatalból még egyelőre nincs is olyan DX12 game, ami érdekelne). Tuningot sem próbáltam, sose szoktam, meg ezen a kártyán amúgy sincs plusz tápcsati.

    Az Inno3D 1050 2G Twin kártya alapjáraton, böngészés, filmnézés, stb. közben 28 fokos, 20% -on pörögnek a ventik ami 800 RPM -et jelent. 2 órányi benchmarkozás és játék után 61 fok volt a plafon ameddig felmelegedett, ekkor 26% -on jártak a ventillátorok (1040 RPM). Akár így, akár úgy, a hangja semmi, szó szerint némán pörög a kártya (ha 20 centire dugtam a fejem a gépházhoz, akkor se hallottam semmit). Mondjuk ez gondolom főleg azért van, mert csúcsjáraton se eszik többet 55-60W -nál, azt meg nem kunszt lehűteni; szerintem ez az a kategória, ahol még a sima egyventis megoldások is bőven bevállalhatóak - és bármely kétventis hűtő már-már overkill.

    Summa: aki hozzám hasonlóan high-medium beállításokal és 40-50 FPS sebességgel játszik (+ olcsón akarja megúszni a váltást), az nyugodtan választhatja ezt az Inno3D 1050 -et is. Hozza amit kell, halk, és ha azt veszem, hogy 2-3 hónapja még 58-64e között mozogtak a kétventis, kétgigás 960 -asok, akkor ahhoz képest ezt a teljesítményt most kvázi egy húszassal olcsóbban megúszhatja. Sokakkal ellentétben egyébként én úgy gondolom, hogy ennek (és a többi) kártyának az ára már nemigen fog lentebb menni a következő fél évben legalábbis, mivel 1-2 héten belül szinte biztos a FED kamatemelés, ergo a dollár árfolyam felfelé fog mozdulni és egy darabig tuti ott is marad. Anno én még 32.000 Ft -ért vettem az ASUS GTX 750 Ti -t 2014 őszén egy akcióban, ami aztán szépen fölkúszott a 40 -es tartományba és ott is maradt, most is valami hasonlót várok. Szóval aki váltani akar, annak szerintem most kell lépnie.

    Na bocsi a hosszúért. :-)

  • weborgon

    csendes tag

    válasz detroitrw #218 üzenetére

    Én szintén néhány napja használom az INNO3D GTX 1050 N1050-1DDV-E5CM 2GB Twin X2 -t, Win7 64 bites oprendszerem van, én kártyacsere után safe módban DDU -val leszedtem a régi drivert (GTX 750 Ti) és ment fel az új driver, a 376.09 -es (szombaton még az volt a legújabb). Nálam a ventivezérlés így OK, idle 20%, terhelve 26% pörög, halk.

    Úgy látom, hogy Te egy későbbi, 376.19 -es driverrel próbálkoztál, esetleg próbáld meg a 376.09 -est, hátha az megoldja.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz Dendytv #476 üzenetére

    Igen, az R7 360 -hoz képest tényleg jelentős a teljesítménybeli ugrás, én egy 750 Ti -ről váltottam 1050 2G -re, az is hasonló nagyságrend volt. A 1050 Ti -vel ehhez még +15% kraftot és + 2G memóriát tehetsz hozzá, de az már egyéni preferencia kérdése.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz Vadernagyúr #484 üzenetére

    Nem, nem egészen. Minden az adott játéktól függ, illetve hogy milyen beállításokkal játszod az adott játékot. Ha pl. ULTRA -ra kapcsolt és a létező összes beállítást a max. -ra tolod, az értelemszerűen növeli a VRAM igényt. Ha túlléped azt a VRAM mennyiséget, ami a kártyádon van, attól a játék ugyan még futni fog, de extra műveletként időnként törölnie kell a régi adatokat és ez néhány FPS extrába kerül, ill. microlagokat fogsz tapasztalni.

    Pl.: ha egy játékot maxra tolsz és ezzel pl. 2,5G -ra növeled a VRAM igényed, akkor a 4G -s kártya csak simán bemásolja a memóriájába, ott van az összes adat és a játék közben a programnak sose kell törölnie. Ugyanezt egy 2G -s kártyán a program úgy oldja meg, hogy noha 2,5G -re volna max. szüksége, de ő egyidőben csak 2G -t tud használni, ergo annyit használ és játék közben olykor törli az éppen nem használt adatokat és az úgy felszabaduló memóriahelyre írja az újakat, aztán ha megint kell az előző adat, akkor újra töröl a VRAM -ból ami épp nem kell, ésatöbbi..ésatöbbi. Ez az időnkénti törlés és újraírás a memóriából extra idővel jár, ez néhány FPS -be kerül. Mindez függ a játék optimizáltságától és hogy mennyivel több VRAM kellene. Értelemszerűen egy 2,2G max. adatmennyiség sokkal kevésbé bünteti a 2G -s kártyát a 4G -sel szemben, mint ha pl. 3,8G lenne a játék során felhasznált adat.

    Viszont ez nem jelenti azt, hogy egy kevesebb VRAM -mal felszerelt kártya tutibiztos rosszabbul fog teljesíteni. Extrém példára erre ott van a 1050Ti 4G vs. 1060 3G, ahol hiába van a 1050Ti -n több VRAM, soha az életben egy játékban se éri utol a 1060 3G -t. Hasonlóképp egy 750Ti 4G se fogja tudni sose FPS -ben utolérni a 1050 2G -t. Mert elsősorban a GPU ereje a döntő, a VRAM mennyiség csak akkor játszik, ha nagyjából azonos GPU erejű videókártyák összehasonlításáról van szó. Pl. GTX 960 2G vs GTX 960 4G, 1050 2G vs 1050Ti 4G, vagy RX 460 2G vs RX 460 4G esetekben értelemszerűen a több VRAM -al szerelt változatok előnyt jelenthetnek.

    Általánosságban szerintem elmondható, hogy aki DX12 progikkal akar játszani, oda jó a minél több VRAM. Ha valaki az ULTRA -t preferálja és az összes csúszkát a maxra tekeri (függetlenül attól, hogy ezzel alacsonyabb FPS számokat kap), oda is jól jön a sok VRAM. Ha valaki 2 évnél hosszabb időre veszi a videókártyát (3-4-5 évenként van szándékában cserélni), akkor oda szintén jó a nagyobb VRAM -al szerelt változatot vásárolni.

    Ami a GTX 1050 2G és 1050Ti 4G közötti dolgot illeti, van egy dolog, ami árnyalja a képet. Szinte minden tesztoldal és újság ULTRA + MAX beállításokkal tesztel, tehát mindent csutkára feltolnak, ettől persze a VRAM igény is maxra ugrik. Viszont tény, hogy igazából sem a GTX 1050, sem a GTX 1050Ti nem arra lett kitalálva, hogy ULTRA -n játszanak vele - arra már fentebbi ligából kell válogatni (GTX 1060, RX 470/480). Ki a fene akar ULTRA -n 25-30 FPS -sel játszani? Az akadásmentes új játékhoz inkább a 40-60 FPS közti tartomány dukál, ergo az ember le fogja tekerni a beálltásokat HIGH/MEDIUM -ra, ezzel pedig értelemszerűen csökkenni fog a program által igényelt VRAM-mennyiség. (A régebbi, 3-4 éves játékok persze simán mennek a GTX 1050 és GTX 1050Ti -n is ULTRA fokozaton, de 3-4 éve még a VRAM igények is alacsonyabbak voltak, vagyis oda a 2G is elég.)

    Az RX 460 2G és RX 460 4G relevanciájában is kb. hasonló a helyzet: természetesen a 4G verziók a jobbak, de ahhoz hogy úgy istenigazából kijöjjön a két kártya közti különbség, vadiúj (nagy memóriaigényű) DX12 játékok kellenek, lehetőleg ULTRA + MAX -ra tekerve (= alacsony FPS, diavetítés-veszély).

    Egyébként egyetértek ceia (#479) hozzászólásával, tényleg az lett volna a logikus és ideális, hogy

    1050 2G
    1050Ti 3G
    1060 4G

    .. bár még ez se tükrözi tökéletesen a GPU erőviszonyokat, hiszen míg a 1050 vs 1050Ti között +15% a kraftkülönbség, addig a 1050Ti vs 1060 között 35-40% a lyuk. Mindezt persze szimpla technikai okokból nem lehetett kivitelezni, ahogy mások is írták: a 2G/4G 128bites sávszélességen megoldható, a 3G meg 192biten, és mivel a gyártási költséget nagyban befolyásolja az hogy hány bites az adatsín, ezért egy hipotetikus 192bites 1050Ti 3G jóval drágábban gyártható termék lett volna, mint a 128bites 1060 4G. És ki az a hülye, aki megvásárolja a drágább 1050Ti 3G -t, ha ott az olcsóbb (és sokkal erősebb) 1060 4G?

    Így aztán lett az hogy

    1050 2G
    1050Ti 4G
    1060 3G

    ..amiben egyébként az a vicces, hogy ezek szerint az alábbi két eset lehetséges:

    a, vagy igaz az, hogy a 1050Ti -re TÉNYLEG SZÜKSÉGES a 4G memória, vagyis FONTOS. Akkor viszont elmondható, hogy a 1060 3G minden idők egyik legelcseszettebb videókártyája, mert ha a 1050Ti -re TÉNYLEG KELL a 4G, akkor hogy a paszulyba lehet elégséges a nála 35-40% -al erősebb GPU -val rendelkező 1060 -ra a csupán 3G???

    b, másik verzió, hogy a 1060 3G annyira azért nem sz*r kártya és a maga kategóriájában (FullHD) a következő 2-3 évben igenis szépen helyt fog állni. Ez esetben viszont a 1050Ti memóriája lett egy kicsit "túllőve", ami mondjuk bajnak egyáltalán nem baj (a több VRAM mindig jól jön :-), viszont feleslegesen meg is drágítja. Ez egyébként magyarázhatja azt, hogy ár/teljesítmény arányban a 1050Ti miért éri meg kevésbé pl. egy 10-15e -rel többe kerülő GTX 1060 3G vagy RX 470 -el szemben.

    Mert azért lássuk be, hogy aki manapság FullHD -ra tényleg stabil, jövőállóbb és jó ár/teljesítményű kártyát akar venni, akkor a 1060 3G vagy az RX 470 az alternatíva, ma ez a fenti két kártya jelenti a "sweet spot" -ot. Csak kár hogy drágák.

    (Ez voltaképp az Nvidia és az AMD közös rafinált stratégiájának az eredménye, néhány éve még egyértelműen a 30-40e közti kártyák jelentették a "sweet spot" -ot, ezt most sikerült feltornázniuk a 60-70e -es tartományba. Ha manapság a legjobb ár/teljesítmény kártyára fáj a fogunk, akkor kicsit mélyebben kell a zsebünkbe nyúlni, dehát ilyen ez a popszakma, drágul a hobbink :-) Uez. elmondható persze proci, memória, ill. egyéb alkatrészek viszonylatában is.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz Vadernagyúr #489 üzenetére

    Ha 1440x900 felbontás + 30 FPS a cél, akkor van egy jó hírem: ezt a teljesítményt mindegyik kártya tudja, amelyek között most vacilálsz, magyarán biztosan nem fogsz mellényúlni. Hátradőlhetsz. :-) Ha 2 évnél tovább szeretnéd használni, akkor felejtsd el a 1050 2G -t, és mivel úgy tűnik nem vagy egy sűrűn csereberélő fajta, ezért Neked tényleg a 4G az ajánlott. Arra figyelj, hogy legyen rajta 3 év garancia, ha pedig kétventis a kicsike, akkor az még hab a tortán. Manli és KFA márkákat kerüld. Kb. ennyi és most irány a bolt! :-D

  • weborgon

    csendes tag

    válasz athomi #505 üzenetére

    Mint a tegnapi hosszú hozzászólásomban írtam a vastagított bekezdésben:

    "Általánosságban szerintem elmondható, hogy aki DX12 progikkal akar játszani, oda jó a minél több VRAM. Ha valaki az ULTRA -t preferálja és az összes csúszkát a maxra tekeri (függetlenül attól, hogy ezzel alacsonyabb FPS számokat kap), oda is jól jön a sok VRAM. Ha valaki 2 évnél hosszabb időre veszi a videókártyát (3-4-5 évenként van szándékában cserélni), akkor oda szintén jó a nagyobb VRAM -al szerelt változatot vásárolni."

    A Rise of the Tomb Raider DX12 -es játék és a linkelt tesztedben Very Highra állították a minőséget, szóval beállítások a plafonon. Vagyis a fenti 3 feltételből kapásból 2 is megvalósul, ergo ehhez a játékhoz tényleg sokat hoz a több VRAM -mal szerelt kártya. Szóval csak alátámasztod amit írtam. :-)

    2G -s kártyát venni csak akkor szabad, ha a fenti 3 feltételből egyik se teljesül (ill. persze ha pénz sem annyira számít, akkor is automatice a több VRAM -mal szerelt kártyát kell venni). Laikusoknak, olyannak aki nem ért hozzá (= nem ért hozzá annyira, hogy pontosan be tudja lőni a saját igényeit), azoknak szintén élből a 4G -s verzát szoktam ajánlani. Mert az a tuti.

    Viszont az is igaz, hogy kicsit önbecsapás amikor valaki a "jövőállóság" miatt veszi a nagyobb memóriájú verziót. Ha már a 960 szóba került a linkelt tesztedben: én emlékszem, hogy tavaly ilyenkor tök ugyanezek a (vérre menő :-) viták mentek a fórumon 960 2G vs 960 4G témakörben, valaki az egyiket preferálta, valaki a másikat és a 4G legnagyobb előnyének a "jövőállóság" lett kikiáltva. Eltelt másfél év és mit látunk ma? Mindenki szabadul meg a 2G -s 960 -tól, bezzeg a 4G -seket alig látni eladósorba? Túrót.. ha megnézed az aprókat, dögivel találsz 960 2G és 960 4G hirdetéseket is, mindkét tábor ezerrel szabadul meg tőlük. Ha a 4G annyival "jövőállóbb" lett volna, akkor kb. 90%-10% lenne az eladósorba került kártyák aránya, hisz a 4G tulajok nem akarnának túladni rajta. És egy alig másfél éves kártyáról beszélünk.

    Még régebben hasonló eszmecserék mentek a GTX 660 vs GTX 660Ti vonatkozásában is. 3-4 éve arról mentek a diskurzusok ezerrel, hogy melyiket érdemes venni? A két kártya között megjelenéskor a különbség stabil 20-25% volt, nagyobb difi mint most a 1050 és 1050Ti között. Aztán eltelt kb. 2 év és mit láttunk?

    Witcher 3, High, (GTX 660 = 20 FPS, GTX 660Ti = 24 FPS)
    Witcher 3, Ultra, (GTX 660 = 10 FPS, GTX 660Ti = 13 FPS)

    Na ennyit a "jövőállóságról", eltelt 2 év és mind a GTX 660, mind a GTX 660Ti csak Low- on tudta futtatni az amúgy nagyon jól optimizált, Nvidia supported gamet. Low -on is csak úgy ahogy. Persze nem mondom, hogy a GTX 660Ti semmivel sem volt "jövőállóbb", mint a sima GTX 660 -os, lehetett vele nyerni mondjuk 5-6 hónapot. De éveket semmiképp.

    Ez a story minden egyes generációval lefut, csak a szereplők változnak. A GTX 1050Ti természetesen "jövőállóbb" lesz, mint a sima GTX 1050, de csak annyival, amennyivel a GTX 660Ti a GTX 660 -nal, vagy a GTX 960 4G a GTX 960 2G -vel szemben. Lehet vele nyerni néhány hónapot, de éveket semmiképpen sem. Kizártnak tartom, hogy pl. a sima 1050 -estől 2 év múlva már mindenki szabadul meg ezerrel, bezzeg a 1050Ti -t még alig lehet majd találni az aprókon, hisz azokat még +1, +2 évig is tartják a tulajok. Másfél év múlva nagyjából ugyanazt fogjuk látni, mint most a 960 -asok esetében.

    Ezért szoktam mondani, hogy a jelen és a közeli jövő igényeiből kell kiindulni, ha pedig valaki másfél éves horizonton túl szeretne célozni és valóban egy jövőálló kártyát szeretne, akkor lőjön egy-két szinttel a valós igényei fölé, de ne +15-20% -al, mert az túró, hanem +50-80% -al. Az vegyen GTX 1060 6G -t legalább, mert az még 3 év múlva is versenyképes marad, amikor az összes 1050/1050Ti már csak diavetíteni fog.

    De persze ez csak egy magánvélemény; igazából olyan nagy a választék manapság pl. a 15-20 évvel ezelőtti felhozatalhoz képest, hogy mindenki könnyen kiválogathatja azt, ami a szívének kedves. :-) A lényeg, hogy legyenek jó és minőségi játékprogramok, aztán just have fun.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz athomi #512 üzenetére

    Lehet. S persze az is lehet, hogy tévedek, nem vagyok én orákulum. :-) De szerintem azért a Hardwerapró pl. egész jó indikátor, a GTX 970 -nél, a GTX 980 -nál, és szinte minden kártyánál nagyjából lehetett látni, hogy mi az az időszak, ameddig a tulajok inkább "tartják a pozícióikat" és mikor jön el az pont, amikor beindul egy nagyobb eladási hullám, hirtelen a többszörösére ugrik a kínálat, lefelé tendálnak az árak, stb. Most a GTX 750Ti -kkel és a 960 -asokkal kb. Dunát lehetne rekeszteni, s nem csak itt, egyéb apróhirdetési oldalakon is. De persze ezt is lehet másképp értelmezni, aztán következtetéseket mindenkinek magánnak kell levonnia.

    De majd legközelebb igyekszem rövidebben blablázni..:-)

  • weborgon

    csendes tag

    válasz athomi #514 üzenetére

    Dehogy felesleges, én csupán a "jövőállóság" illúziójáról értekeztem.

    De oké-zsoké, megadom magam, peace! :R

    [ Szerkesztve ]

  • weborgon

    csendes tag

    válasz ollie #638 üzenetére

    Ugyan, szerintem ez egy jó kis teszt, ami azt méri, hogy az azonos GPU -s kártyák különböző gyártói változatai milyen különbségeket mutatnak. Az ilyen összehasonlítások ritkábbak, pedig ez is hasznos, ha ez ember pl. már eldöntötte a GPU tipusát és most már csak az egyes gyártók kártyái között vacilál.

    GTX 1050 vs. GTX 1050TI összehasonlító teszt pedig rengeteg van, szöveges is, videós is, stb. Ez pl. szerintem elég jó:

    http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1050-ti,4787-4.html

    http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1050-ti,4787-5.html

    .. mert van benne mindenféle játék:

    GTA V, World of Warcraft, The Witcher 3, Project CARS (DX 11)
    Ashes of the Singularity, BattleField 1 (DX 12)
    Doom (Vulkan)
    StarCraft 2 (DX 9)

    .. és a kártyákat a hozzájuk illőbb high/medium beállításokkal tesztelték. Bár persze a legjobb teszt mindig az, amivel az ember épp játszani akar, én pl. most a CIV6 -al nyomom, nagyon fain game! :-)

  • weborgon

    csendes tag

    válasz #73029888 #641 üzenetére

    A GTA5 GTX 1050Ti -vel 30 FPS tényleg nagyon kevés, átlag 40 FPS -t szerintem illene vinnie mégha mindent maxra tekersz, akkor is.

    https://www.youtube.com/watch?v=IMaS2IalX2A

    Nekem szintén Inno3D karim van, igaz ez csak sima 1050 és Twin, a GTA high -on 40-60 FPS között mozog. Esetleg próbáld meg visszább venni az ultráról.

    Az i3-3220 ehhez a karihoz kb. határeset, elképzelhető hogy olykor CPU limitbe ütközöl, ha nem is jelentősbe. A következő fejlesztésed mindenesetre ne videókártya, hanem egy i5 -ös proci legyen.

    Ez a leválás dolog szerintem butaság, különben aligha adnának erre is 3 év garit, mint az összes többire. Lejárt garival meg már így is - úgy is minden kari lutri; szívtam én már Asus alaplappal, meg Seasonic tápegységgel is, hiába a prémium márka. Az viszont igaz, hogy ha 3 évnél tovább tervezed megtartani ezt a videókártyádat, akkor tényleg biztosabb lett volna EVGA vagy MSI Gamingot venni. Inno3D, Palit, Zotac, stb. nem rossz kártyák, de 2 és fél évnél tovább nem merném őket megtartani.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz #73029888 #648 üzenetére

    Na ja, így indulnak a hoaxok. :-) Ez kb. olyan, mint hogy az Inno3D Twin = hangos (butaság, nálam tök néma idle & terhelve is). Ami érdekesebb, hogy van-e ventivezérlése, vagy nincs?

    Nálam a GPU-Z idle 20%, terhelve 27% ventifordulatot mutat, Hardwerinfo dettó ugyanezt, de én szabad szemmel nem tudom megállapítani azt a 7% teljesítményváltozást, mármint hogy gyorsul-e 7% -ot a venti vagy ugyanúgy pörög idle & terhelve is?

    Lehet, hogy a GPU-Z és a Hardwerinfo progik írnak hülyeségeket, a fenetudja.. (bár akkor ezzel az erővel megkérdőjelezhetjük az összes többi kártyáról mutatott infójukat is). Az én szemem nem olyan sas, hogy ilyen csekély fordulatszám változást meglásson, szóval őszintén szólva fogalmam sincs. Mondjuk amíg néma a cucc, addig tökmindegy, hogy állandó ventillátor-sebességnél nem hallom a hangját, vagy változó ventillátor-sebességnél nem hallom a hangját.. a lényeg, hogy idle és load is csöndben legyen.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz athomi #650 üzenetére

    Az EVGA -t azért írtam, mert prémium márka és plusz garit is lehet hozzá venni; ebből gondolom, hogy a gyártó nem kínálná fel azt a lehetőséget, ha nem bízna a termékében. Az MSI Gaming pedig manapság az egyik legjobban preferált márka, aminek ez a típusú hűtője gyakorlatilag minden kategóriában a legjobbak között végez a teszteken. Szóval ha pl. 4-5 évre vennék videókártyát, akkor tuti a fenti kettőből választanék.

    Viszont abban full igazad van, hogy igazából tényleg az égvilágon semmi se garantálja, hogy az EVGA vagy az MSI Gaming is tuti tovább fog menni, mint a többi. Elvégre alapból ez is, az is, amaz is 3 év garit ad (ha olyan tuti biztos lenne a gyártó a jobb minőségben, akkor alapból 4 vagy 5 évet adna). Az utolsó alkatrészem, ami kipurcant, az egy 35e Ft. -os prémium minőségű Seasonic tápegység volt... szóval a nevesebb márka is simán feladhatja a harcot.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz kutkut #814 üzenetére

    Ha nézem az általad megadott gyári linket:

    EVGA GeForce GTX 1050 Ti SSC GAMING ACX 3.0

    ott azt írják, hogy ez a kártya félpasszív (ha legörgetsz majdnem az oldal aljára, akkor ott részletezik az ACX 3.0 hűtés tulajdonságait és ott virít baloldalt a kék 0dB Operation felirat, ergo ennek tényleg félpasszívnak kéne lennie).

    DDU progival le kéne gyalulni az összes régi drivert és maradványt és újrarakni a drivert. Ha nem válik be, akkor alaplapi BIOS -t frissítenék (nem mai gyerek ez a deszka), ha az se válik be, akkor valamelyik partícióra gyorsan feldobnék egy szűz-windowst és azon gyorsan lecsekkolnám, hogy pörögnek-e a ventik. Ha alaplapi BIOS frissítést követő szűz-windowson is pörög idle, akkor gáz van a kártyával, irány a gari.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz Vigneau #862 üzenetére

    Igen, mind a két kártya félpasszív, vagyis idle biztosan némák. Teljes terhelés alatt a kétventis halkabb (ugyanolyan hőmérsékletre való lehűtéshez a 2 db. ventillátornak alacsonyabb fordulatszám is elég). Ha nem túl nagy az árdifferencia a két kártya között (2.000-3.000 Ft.), akkor én a kétventist venném, de amúgy mindkét kártya nagyon jó.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz dewil666 #863 üzenetére

    Erősen szubjektív vélemény: a Gigabyte kétventis kártyái szerintem kb. mindenben a középkategóriát képviselik (kategórián belüli teljesítmény, ár, minőség, hűtés, hang, stb.). Nem annyira fainok mint pl. az Asus EX vagy MSI Gaming kártyái, de jobbak, mint az Inno3D, Palit, Zotac típusai. Mivel a 1050Ti alig fogyaszt valamit, ezért mind a Gigabyte WF mind G1 hűtések bőven több, mint elégségesek rája (a memória szerintem egyiken sincs hűtve, de ez egy 75W -s kártyán nem probléma).

    Szerintem az ismerősödnek mindkettőt ajánlhatod, de arra figyelj oda, hogy a 3 év gari legyen meg.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz athomi #1302 üzenetére

    To Zimmi91:

    Én is egyetértek, 45e körül Neked most jobb vétel a 1050Ti, sőt, ebben a percben épp 39e -ért vesztegetnek az Iponban egy Gigabyte 1050Ti LP verziót. A 1060 3G amúgy sokkal erősebb, játéktól függően 40-50% -al gyorsabb (azaz ahol a 1050Ti 40 fps -t tud, ott a 1060 3G lazán kitolja az 55-60 fps -t is), szóval ár/teljesítményben kb. ugyanolyan a két kártya.

    Viszont amikkel te játszol, oda a 1050Ti is bőven elég lesz a következő 2 évre, ergo fölösleges kidobni plusz 20e Ft. -ot, ha meg nem fogod kihasználni. 2-3 év múlva pedig amikorra esetleg kevés lesz, addigra a 1060 erejű kártyákat szinte biztos, hogy sokkal olcsóbban fogják adni.

    [ Szerkesztve ]

  • weborgon

    csendes tag

    válasz giornalista #1665 üzenetére

    Azért szerintem ne ugassuk le annyira Sir81 -t, mert bizonyos szempontból van igazság a szavaiban, bár én más szempontból közelíteném meg.

    Gondoljátok át skacok, hogy voltaképpen miért lőtt ki ennyire magasra a BitCoin és egyéb cryptovaluták árfolyama? A BT pl. járt már 2800 dolláron is, és bár az árfolyamuk totál hullámvasút, de évek óta stabilan növekszik. Mi ezeknek a virtuális valutáknak a legnagyobb kézzelfogható előnye?

    Megmondom: az anonimitás. A tranzakciók lekövethetetlenek, nem csak a NAV, hanem senki által nem láthatóan mozognak a nagy pénzek. Bár sokan mondogassák, hogy majd mögé áll a reálgazdaság és nem csak a feketepiac mozgatja.. ez talán majd egyszer így lesz, de most még tuti nem. Mutatóba ugyan van pár webáruház meg üzlet ahol cryptovalutákkal is fizethetsz, de ezek valós aránya azért elég minimális. Ez érthető, uis. épeszű üzletvezető nem bizniszel a cégében olyan valuta alapján, aminek az árfolyama akár napi szinten 20-30% föl-le mozgásokat produkál. A reál gazdasági szféra gyártói és forgalmazói addig nem állnak át egy új pénznemre, amíg annak árfolyama nem stabilizálódik - hacsak nem akarnak kaszinó üzemmódban termelni.

    Szóval a BT, ETH meg egyéb cryptopénzek árfolyamát (ma még) biztosan nem a qrva nagy reálgazdasági háttér tolja felfelé, hanem az anonimitás ténye és abból fakadó előnyök (meg persze a magánemberektől származó spekulatív célú tőkebefektetés, akik "hisznek" a dologban, de az más tészta). Az anonimitás és pénzmozgások nyomonkövethetetlensége meg annak jó, akinek dugdosnivalója van. Mondjuk ha egy drogbáró lennék, akkor manapság tuti nem készpénzzel szarakodnék, hanem ha az egyik "leányvállalatom" lovét akar nekem küldeni, akkor ők vesznek BTC -t, azt elutalják nekem, én a kapott BTC -t átváltom dollárra és ha jó az időzítés, akkor az egész tranzakciós művelet pár perc vagy órán belül lezajlott. Lové nálam és egy hatóság se tudja követni, aka pénzmosás kipipálva.

    Az árfolyamok tehát azért lőttek ki annyira, mert az uccsó pár évben mind több feketepiaci szereplő állt át hasonló módszerre, vagyis non-stop kereslet van a cryptovalutákra. Drog, fegyver, qrvák, emberkereskedelem.. soroljam? A Wannacry -hoz hasonló vírusok készítői se azért BTC -ben kérték a dellát, mert olyan modernek, hanem azért mert az anonimitás nem rossz, ha ilyesmi bizniszben utazol.

    Most biztosan nagyon sokan fognak lehurrogni meg elküldenek a p*csába, merthogy "igenis a reálgazdaság egyre aktívabb részvétele tolja meg az árfolyamot" (ami miatt most érdemes ebbe magáemberként is beszállni), meg satöbbi. Én viszont a józan paraszti eszemmel azt mondom, hogy ha holnap - valami csoda folytán - hirtelen megszünne a BTC, ETH és egyéb virtuál pénzek anonimitása, akkor villámgyorsan a béka segge alá zuhannának az árfolyamok - persze nem a nullára, de a jelenlegi töredékére. Ilyen csoda persze nem várható, ezeket a kódokat szinte lehetetlen feltörni, szóval még jódarabig ezzel kell élnünk.

    A bányászok lényegében ennek a hálózatnak a fenntartásáért, működtetéséért kapják a pénzüket. Pici marzs az övék, havi pár tízezer azért leeshet egy magánembernek is, főleg ha az áramot is "okosba" meg tudja oldani. Nagyon minimális, milliomodnyi töredéke ez annak a lovétömegnek, amik anonim mozgatásához hozzájárul, de a pénz forrása attól még lsd. fentebb.

    Szóval a morális vetülete a dolognak inkább innen nézve érdekes, és nem a VGA -k ára felől megközelítve. Pár hónapja én is totóztam rajta, hogy üzembe állítsak-e egy bányászgépet, de én a fentiek miatt inkább nem. Sir81 jól mondja a #1654 hozzászólásban: a pénz nem minden. Annyira sz*rul meg nem állok anyagilag, van nekem rendes szakmám is amivel a hamburgerrevalómat megkereshetem. Sok évvel ezelőtt pár pacák megkeresett, hogy csináljak nekik egy webáruház szerű oldalt, csak ott főleg vagy 200 prosti lett volna, a normál ár dupláját ajánlották, én meg azt is - nagyon udvariasan - visszautasítottam. Később jópár programozó ismerősöm mondta, hogy milyen hülye vagyok. Én meg hiába magyaráztam, hogy önmagában nem a qrválkodással van bajom - ha a lány full önként csinálja és részéről OK, akkor nincs abba semmi rossz -, de ne mondja már nekem senki, hogy ha van 200 prosti egy honlapon, akkor ott kivétel nélkül mindegyik önként és dalolva csinálja mert mindig is erről álmodott, s egy sincs köztük, aki ne valamiféle kényszerből (fizikai, lelki, anyagi, drog, stb.) S ha csak egy lány is van a 200 -ból, akkor az a weboldal-készítés már nem az én bizniszem. De ez csak az én hülye heppem, ha ügyvéd vagy könyvelő lennék, akkor is megnézném, hogy milyen személy érdekeit védem vagy milyen cégnek adminisztrálok.

    Persze, senki ne értsen félre: nem teszek egyenlőséget az illegális, feketepiaci tevékenységek és a bányászkodás között. Egy-egy bányász részesedése minimális ezekben a folyamatokban és ettől még senki se válik bűnözővé. Jogilag a dolog full legális. Morálisan meg kinek mi fér bele.

    Van aztán a dolgoknak még egy környezetvédelmi vonatkozása is, de ebbe mostmár nem megyek bele. :-) Az meg, hogy a VGA -k árára ez az egész milyen hatással van, már tényleg sokadrangú kérdés. Most a raktárkészletek kiürültek, majd pár hónap múlva vissza fogják tölteni. Kell egy kis idő, amíg a gyártók alkalmazkodnak és felfuttatják a termelést, de idővel le fog ez csengeni, aztán úgyis a kereslet/kínálat szabályoz. Most megnőtt a kereslet, de nem lesz ez mindig így.

    Na, peace! :-)

    [ Szerkesztve ]

  • weborgon

    csendes tag

    válasz JockeyEwing #5989 üzenetére

    A szélzajhoz: jómagam kb. 22 hónapja használok egy INNO3D GTX 1050 N1050-1DDV-E5CM 2GB Twin X2 típust, no passív, mindkét ventije folyamatosan teker, de sem idle, sem full load semmi hangja nem hallatszik (kb. 120 cm. -re van a fejem a számítógépháztól). Persze ez csak 1 példa, de szerintem nem kell parázni a szélzaj, zúgás és effélék miatt (75 Wattos kártyáról beszélünk, szerintem bármely kétventis verzió röhögve elviszi a gyárilag kalibrált default fordulaton is).

    Ha közel azonos árban van a két kari, akkor a + VRAM és + 10% kraft miatt a Ti -t választanám. Ha viszont 8-10e vagy nagyobb a difi, akkor bőven jó az olcsóbb Giga is - igazából egyik verzióval se fogsz mellényúlni.

  • weborgon

    csendes tag

    válasz gbors #5998 üzenetére

    Igen, de juhit az Inno3D N105T-1DDV-M5CM -et jelölte meg mint lehetséges opciót, ami szintén kétventis (szerintem tök ugyanolyan hűtő van rajta, mint az enyémen). Az érzékenység tényleg szubjektív dolog.

Új hozzászólás Aktív témák