Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbit_

    csendes tag

    válasz szmissz #696 üzenetére

    Kezdő vagyok a rendszertesztek terén, de feltűnt, hogy ismerősök lapjaihoz képest az én Asus F5R típusú notim elég hangos, és talán meleg is. Nem tudom, hogy nincs-e valami problémám a hűtéssel kapcsolatban, ezért feltettem egy Notebook Hardware Control nevű programot, amely szerint a proci 80 fok, a vinyó 58-60 fok körül megy(asztalon, és eddig gyakran használtam ágyon is, akkor milyen lehetet :( ). Csak szerintem sok? Mi baja lehet? Ismertek olyan programot, amivel lehetne "gazdálkodni az erőforrásokkal", vagyis csökkenteni az igénybevételt? Egy sima pdf olvasásakor nem hiszem, hogy végig kéne menni a ventinek, más notikon(ismerősök acer, FuSi notijain sokkal halkabb, illetve csak időnként kapcsol be 4-5 sec-re, és utána le is áll) nem hallatszik ennyire.
    Ha szoftveres módon nem tudom hűteni(elvileg a cpu csak akkor melegít amikor dolgozik, tehát azon nem nagyon lehet spórolni, de igazából azzal se vagyok teljesen tisztában, hogy mi termeli a legtöbb hőt), akkor gondolom nincs más megoldás, mint venni egy ilyen hűtőpadot. Egyébként erre tud valaki egy jó programot, beállításokat?
    Egyik ismerősöm említette még, hogy esetleg poros a belseje. Ez mennyire jellemző? Milyen gyakran kell szétszedni, kitakarítani? Tavaly szeptemberben vettem, lehet, hogy azóta már ráférne egy belső takarítás? Hétfőn megkérdezem a boltot, ahol vettem, hogy a gari elvész-e, ha szétszedem, és portalanítom, vagy, hogy ők meg tudják-e csinálni(ami gondolom drágább). Szóval még1x. Normális ez a hőmérséklet? Bocsi ha hülyeségeket írtam/kérdeztem, vagy az Asus topicba kellett volna feltenni.

  • orbit_

    csendes tag

    válasz szmissz #699 üzenetére

    Meekrob-nak:
    Hát erre ráhibáztál nagyon keményen :D A koli mellett, ahol laktam, kb. 3-4 hónapja építkeznek :DD Mondjuk az nem jelenthet gondot, mert legalább 150 m-re van légvonalban, ráadásul alig poroznak, de azért vicces, hogy ilyenformán igaz amire gondoltál :)

    A Voltage multiplierekkel kell vmit kezdeni az említett programban? Mivel nem vagyok gépzseni, csak józan parasztésszel: ha csökkentem a feszültséget, akkor kevesebb áram kevesebb hő ugye? R=U/I képlet alapján(R meg gyanítom állandó), és mint tudjuk az áram egy része hő formájában "elvész". Vagy a CPU speed-et kell állítani? Egyébként szervíz holnap megnézi, hogy poros-e, én nem szedhetem szét, mert oda a gari.

  • orbit_

    csendes tag

    válasz (Darkwood) #702 üzenetére

    Azt, hogy tudtommal a sz-gépben az áramkörök általában fix ellenállásúak, nem úgy mint mondjuk egy régi hangerőszabályozó(asszem szakszóval potméter= potenciométer, potenciál: két pont között mérhető töltéskülönbség -> a feszültséget lehet vele állítani), amit ha tekersz, akkor változik a bekötött ellenálláshuzal hossza, így változik a fesz. is. Egy adott ellenálláson keletkezett hő nem függ mástól, mint a rajta áthaladó áram(töltések) mennyiségétől, és a vezető anyagi minőségétől.
    "Így nem az R az állandó, hanem az U/I!"
    Ha az U/I hányados állandó, akkor még nézd mellé az egyenlőségjelet ;)
    Ha vmire rá van írva, h 5 Ω [Ohm] akkor az pont annyi bármilyen körülmények között. Sztem nem lényegi kérdés, hogy honnan nézzük, a fiz-i definíció irányából, vagy a fogalom irányából.
    Amúgy amit kérdeztem azzal kapcsolatban tudod/tudja vki a választ?

Új hozzászólás Aktív témák