Hirdetés

Aktív témák

  • TheNuvolari

    újonc

    Üdv mindenki! Elnézést kérek, ha nem megfelelő helyre írok, kérem a modokat igazítsanak el ebben az esetben.

    Szóval még Januárban építtettem egy számomra megfelelő kis gamer PC-t, egy Kolink Observatory Lite gépházban ékesednek a komponensek. 3 hónapig változtatható színben pompáztak a gépházzal járt aRGB-s ventilátorok, majd egyszer csak nem reagáltak a Kolink RGB fan hub távirányítójával.

    A ventillátorok ennek ellenére működnek, piros színben világítanak (ez volt a legutolsó kiválasztott szín amit még vett az RGB hub), csak ugye elég zavaró hogy max fényerőn és fordulatszámon mennek, szóval nem hiszem hogy tönkrement volna az RGB hub teljesen újan, 3 hónaposan.

    Fontos megjegyeznem, hogy más rakta össze nekem a gépet, így én nem tudom hol lehet a hiba forrása. Látok két kikandikáló kábelt a gépházban amik nincsenek sehova sem csatlakoztatva, amit tartok az a Kolink szerint pont a Gigabyte alaplapokhoz van tervezve (az enyém egy Gigabyte H410M H V3)

    Tisztább kép az alaplapról:

    Ennek ellenére én úgy tudom azért nincsen ez az RGB kábel bedugva, mivel ez egy nem RGB-s alaplap, és egyébként sem az alaplapról, hanem a gépházzal járt távirányítóval változtatnám a színeket és ventik fordulatszámát. :)

    Íme az RGB fan hub, aminek vennie kellene az adást a távirányítótól (Lehet valami nincs a helyén?)

    A gépház használati utasítása itt látható. Nekem egy kicsit csonkának tűnik.

    Természetesen az RGB fan hub csatlakoztatva van egy Sata kábellel a Thermaltake Smart RGB 500W tápegységemhez, így annak erőt is kellene kapnia.

    Nektek is volt már hasonló problémátok? Esetleg pont egy Kolink gépházzal? Van esetleg erre valamilyen megoldás vagy ez újonnan hibás?

    Köszönöm szépen előre is a segítségeteket! :K

  • Fecogame

    veterán

    válasz TheNuvolari #1 üzenetére

    A kettő közül valamelyik topikban biztosan tudnak neked segíteni :)

    Modding és elektronikai kérdések

    Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!

    Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Aktív témák