Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dancii

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő konfigom van otthon.

    MSI K9N SLI alaplap
    AMD Athlon64 X2 4800+
    4GB Kingmax DDR2 400Mhz
    Samsung vinyók 2db 500Gb és 1Tb SATA2 mindkettő.

    Nagyon sokáig a gépet egy Gigabyte 8400GS karival üzemeltettem.
    Aztán kb. egy hónapja vettem bele használtan egy MSI 8600GT-t.
    Minden szuperül is ment eddig.
    Ma délután frissítettem egy progit, és újra kellett indítanom hozzá a gépet.
    Újraindítás után azonban nem akart elindulni.
    Áramot kapott, a ventik forogtak és ennyi.
    Szétszedtem kipucolgattam, semmi.
    Végülis arra jutottam, hogy visszateszem a régi 8400GS videokarit.
    Azzal elindult.
    Mivel azonban SLI-s alaplap, 2 PCI-E slot van, gondoltam belepróbálom a rossznak vélt 8600GT-t a másikba.
    Ott meg működik..

    Ötlet, hogy mitől lehet? Fárad a kari vagy az alaplap?

    Az alaplap már van vagy 7 éves, leszolgált már, 3 kondi ki lett rajta cserélve, de egy 4.-nek megint érik mert már kezd púposodni.
    Amúgy anno a proci is egy kicsit húzva volt, azzal is játszottam most, de akkor meg ilyeneket produkált a gép hogy pl. nem volt egér o.O rá volt dugva, de mégse érzékelte..
    Lehet a táp nem bírja a hajtást, mert az csak egy 400Wos Codegen..

    I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

  • Dancii

    csendes tag

    válasz quailstorm #20357 üzenetére

    Tervezem amúgy, hogy cserélem, csak még nem volt rá keret :S
    Valami jót tudsz ajánlani, ami mondjuk nem többtízezer forint? :D

    Átnéztem, ránézésre minden rendben van..meg túlmelegedésre sem igazán gyanakszom.
    A régi 8400GS passzív hűtésű volt, állandóan 60fok felett ment és soha nem volt semmi baja.
    A 8600GT ventillátoros, 45fok körül megy mindig.
    A proci szintén 40fok körül mozog, +-3..

    Nem tudom, de érdekes.

    Na szóval ezt csináltam:
    Kiszedtem a 8600GT-t, beletettem ugyanabba a foglalatba a 8400GS-t.
    Oké, azzal megy..akkor tuti a GT a szar..de ott a másik foglalat..jó, beleteszem abba.
    Ott meg jó..oké, akkor BIOS állítgatás, procit feltettem 200ról 205-re..
    Windows indít: nincs egér..o.O WTF??
    Megint GS kari betesz, sipákol indításkor, hogy nem jó valami, Reset to Default..
    Oké, Win betölt, minden oké..
    Na akkor adjunk a GT-nek még egy kört.
    Eredeti foglalat, nem jó...második foglalat: működik.
    És most így megy. Proci meg minden beállítás alapon..

    Egyre inkább arra gondolok hogy ez a csotri táp nem birja a kiképzést :D

    I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

  • Dancii

    csendes tag

    Sziasztok.

    Egy elég komplex szitum van, de már tanácstalan vagyok.

    Adott 2 gép, és 2 videokari:

    Az első a jelenlegi konfigom:
    Egy MSI-K9N SLI lap, AMD Athlon 64 x2 proci..és az egészet egy elég fos táp hajtja, egy 400Wos Codegen..
    Mikor megvettem évekig egy Gigabyte 8400GS karival ment, tette a dolgát. Gondoltam újitok egy hajszálnyit, vettem egy szintén MSI 8600GT karit. Szépen ment is úgy kb. 2 hónapig, aztán egyszer csak nem indult meg vele a gép. Kiszedtem, átpróbáltam a másik PCI-E foglalatba, mert SLI lap lévén 2 van, abban megint elment egy darabig, aztán megint KO..azóta akárhova teszem, semmi..
    Bele is törődtem, félreraktam..marad a 8400, tökéletesen megy.

    Nemrég elkezdtem muteromnak egy gépet összerakni, csak ugy netezgetni.
    Egy ASUS P5LD2-X lap, jelenleg egy 3GHz-es P4 van benne, de vettem bele egy C2D E4500at csak még nem tettem bele.
    De ugye kéne bele videokari... jah a táp szintén valami noname (legalábbis nekem, valami Skyline dar series), de az kicsivel erősebb, 515W elvileg.
    Na elő újra a 8600GT, beletesz..hát érdekes: minden első indításkor nincs kép..a gép teszi a dolgát, mennek a vinyók, még a win is bebootol..de kép ohne. Ha csinálok egy soft-resetet, onnantól szuper..amíg teljesen le nem kapcsolom. Utána ugyanez a sztori.
    Az én 8400GS-emet beletéve tökéletes.

    Oké, kéne másik kari. Szereztem még egy 8400GS-t. Beleteszem, ugyanez a jelenség..
    Saját gépemben néha megindul, de inkább nem..muteréban meg elsőre nincs kép, utána van..igaz, néha még a BIOS-ban is szépen bekockáz meg ilyen piros pálcikák látszódnak:

    Kép

    Szóval már készen vagyok, ötletem sincs. Azt az ASUS lapot amire most építkezek néhány napja bontották tesómék, évekig ment nekik..
    Ennyire pechem lehet, hogy 2 ugyanolyan hibás karit fogtam ki? Vagy a lapok..? a tápok..?

    I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

  • Dancii

    csendes tag

    Ja, még annyit tennék hozzá, hogy a régi, mindkét gépben szuperul működő 8400GS 64bites...míg a 2 új ami szarakodik 128bitesek..bár tudtommal ennek nem szabadna számítania.

    I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

  • Dancii

    csendes tag

    válasz djdaniel #22040 üzenetére

    Én is arra gondoltam, de akkor miért mindig csak első indításra? Állítom ezeknek lelkük van xD
    Csak azért agonizálok, mert a 2 kártyát egy év eltéréssel vettem, mennyi az esélye, hogy pontosan ugyanaz sz*r mindkettőn..?

    I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

Új hozzászólás Aktív témák