Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KüLÖNc

    tag

    Sziasztok, a segítségeteket kérem,

    Mai nap folyamán játszottam az új Heroes játékkal, amikor is a monitor lekapcsolt és nem reagált semmire a gép. Újraindítottam, de ugyanúgy viselkedett, mintha nem kapna jelet a monitor. Vártam 10-15 percet és egyszer csak lett képe, viszont akkor vagy nem bootolt be és megállt a "Gigabyte" alaplap nagy képénél vagy feljött egy "The file may be corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum." írás.

    Megnéztem egy memória tesztet, aminél nem talált hibát, kivettem az egyik memoria modulomat (Samsung DDR2 667 mhz) és úgy azonnal elindult.

    A poén az hogy kíváncsiságból visszatettem és most ismét működik a gép, mintha mi sem történt volna.

    A gépem egy időzített bomba lenne vagy a játék ennyire kikészítette idegileg? (Fórum tele van hasonló "crash" és "freeze" problémákkal, és ugyanott fagytam mint ahol többen írják, az utolsó csatánál, de nekik nem volt ilyen bootolási problémájuk)

    Előre is köszi a segítséget,

    Különc

  • KüLÖNc

    tag

    Sziasztok,

    Összeraktam az új gépem, de nem tudom újratenni a rendszert, mert az Asrock Z170 Extreme4 lapom nem észleli az USB csatlakozókat. Keresem a honlapjukon, de Windows 10 64 bit alatt [link] drivert se találok hozzá, csak Win 8.1-ig van.

    A billentyűzetemet és az egeremet se észlelte, csak BIOSban, ott állítgattam a Legacy USB-t, a third party 3.0 USB beállítást illetve hogy az USB portokat PS/2 portnak kezelje. Ami először sikerült is, észlelte az egerem és a billentyűzetem, de csak mint generic mezei eszközök. (Azóta kikapcsoltam őket teljesen, szóval már a BIOSba se tudok belépni, mert bootoláskor se látja a perifériáim. Hiába na, hülye vagyok, nyomogattam ezt azt, hogy hogy csinálom vissza még nem tudom)

    Az SSDre amire telepítenék egy friss Windows 10 64 bit Homeot, azon a jelenlegi Windows 7 rendszerem van, ami be is tölt és működik is, de se Lan drivert nem tudok feltenni, igazából semmit sem tudok, mert az USB csatlakozóim nem működnek, se a 2.0-ban, se a 3.0-ban.

    Mit tegyek?

  • KüLÖNc

    tag

    Sziasztok,

    Tegnap a szokásos játék session után, miután kiléptem belőle a Windowsom bekékhalálozott, de nem a szokványos volt, hanem kék szín alapon fehér függőleges csíkokkal és se kép, se hang, semmire nem reagált. Na mondom jól nézünk ki, ha meghalt a videókártya, vagy a monitor, eddig soha nem csinálta ezt, semmilyen fagyásom vagy kékhalálom nem volt eddig.

    Újraindítottam és a Windows logo után fekete képernyő, semmi életjel. Próbáltam ki-be kapcsolgatni, hibaelhárítóban visszaállítani alaphelyzetbe, és minden mást ott, sikertelenül. Újratelepítettem a rendszert és utána működött egy ideig. Már éppen túl voltam az ethernet driver telepítésén, amikor megint csak úgy fekete képernyő és vége.

    Újratelepítés előtt az a hibaüzenet jött fel, mikor a bekapcsológomb kétszeres folyamatos nyomva tartása után visszakapcsoltam, hogy "A Windows valószínűleg nem tudott megfelelően betöltődni".

    Most ott tartok, hogy teljesen új Windows, ha kicsit várok a fekete képernyők között, akkor bebootol, eljutok az asztalra, de egy kis idő után eltűnik minden, feketeség és befellegzett neki.

    Semmi előjele nem volt az egésznek, előtte Loloztam, Divinity 2-ztem, Youtubeon zenét hallgattam...

    Lehetséges, hogy megadta magát az SSD-m? Nincs kizárva, mert már elég kóros, 3 évnél biztos idősebb. Illetve a videókártya sem mostani már (RX 480 volt benne, csak váltani akartam, ami kicsit elhúzódott), de artifactokat vagy egyéb más grafikai elváltozásokat nem látok a képernyőn abban a kis időben, amíg nem lesz fekete a képernyő megint.

    Az alábbi konfiggal rendelkezem:

    Asrock z170 extreme 4
    Intel I7 6700K
    16 GB Corsair Vengeance RAM
    Samsung 840 SSD EVO 120 GB
    Hitachi 500GB HDD
    AMD Radeon R9 270

    Tudtok nekem segíteni, hogy mit tehetnék, mielőtt rendelek egy új SSD-t?

    Köszönöm szépen!

    Üdv,

    Különc

  • KüLÖNc

    tag

    válasz MrDerekas #35999 üzenetére

    Szia MrDerekas!

    Kivettem a videókártyát és integrált GPU-val most eljutottam az asztalra, tesztelgetem egy kicsit és jelentkezem, hogy mi történt.

    Mit tudok tenni a dedikált videókártyámmal? Próbáljam újratenni a drivert és visszatenni a helyére, hátha csak valami szoftveres gondja volt? Vagy nézzem meg másik konfigban, ahogy te is mondtad?

    Köszi szépen!

    Üdv,

    Különc

  • KüLÖNc

    tag

    válasz MrDerekas #36002 üzenetére

    Sziasztok,

    Igen, IGP-vel jól működik a gép, szóval a kártya lehetett a ludas. Azt hiszem jövő hónapban vennem kell egy újat!

    Köszönöm még egyszer!

    Különc

Új hozzászólás Aktív témák