Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t.zolka

    aktív tag

    Sziasztok Srácok!
    Egy kis segítség kéne, akadt egy kis problémám, de nem igazán tudom, hogy ez most szoftveres, vagy esetleg hardveres hiba-e.
    Már egy jó ideje használom a NAS4Free-t, laikusként is könnyen elboldogultam vele, és tökéletesen működött egészen addig, amíg a 120-as netet 250-esre nem cseréltem. Itt jöttek a gondok, mégpedig, hogy állandóan belefagy a letöltésbe. Elér egy bizonyos sebességet, kb. 15-17MB/s és egyszer csak belefagy, elérhetetlen lesz, az alaplapi lan csatlakozó ledek is kialszanak kb. 1-2 másodpercre, és onnantól csak az újraindítás segít.
    A hardver egy ASRock D1800B-ITX lap, 2GB DDRL RAM, Hitachi Cinemastar 2.5" 500GB 32MB 5400rpm HDD, a szofver pedig NAS4Free-x86-embedded-10.3.0.3.4374. Azért a 32bit-est használtam, mert csak 2GB RAM volt. Először arra gondoltam, hogy esetleg a HDD a ludas, már több éve nyúzom, 24/7-ben megy, hátha, de úgy néz ki, hogy nem. Megnéztem Sentinel-lel, 100/100-as, kipróbáltam másik merevlemezzel, WD Black 250GB, de ugyan úgy belefagy. Gondoltam cserélek alaplapot, hiszen ez se egy mai a darab, és kb. 22-25 Wattot fogyaszt, a N3150DC-ITX pedig megelégszik 9-12 wattal is. Összeraktam, és kezdetét vette a kísérletezés, 2 GB/4GB RAM, nas4free 32bit, belefagy. 4 GB RAM nas4free 64bit, belefagy, próbáltam a full telepítést, így is, úgy is, de belefagy! :W Nincs több ötletem, hogy mivel próbálkozhatnék, úgyhogy most hozzátok fordulok. :D Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a gond, vagy hogy mivel kéne még próbálkoznom?

Új hozzászólás Aktív témák