Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz JulWCZar #66 üzenetére

    Ezt a szoveget mar rengetegszer hallottam, de nem igazan tudom elhinni. A pupilla a lathato fenyerore szukit/tagit, ezekszerint tokeletes korrelacio van a fenyero es az UV szint kozott, akkor is, ha feherre festett hazak mellett, havas mezon, tengerparton, 8000 meter magasban vagy felhos idoben setalsz. Erdekes lenne. Masreszt, uvegbol nehez olyat csinalni, ami nem UV szuros, (igazabol az a dragabb, UV-s kornyezetben meresre hasznalt uvegek).
    Napfogyatkozas is jo volt, elotte ment a vakitas, hogy aki nem bemert, ilyenolyan szurot hasznal, akkor az megvakul, kormozott uveg nem jo, hegesztopajzs nem jo, stb. Aztan utana mondtak, hogy na jo, megiscsak jo lett volna :)

    Napszemuvegbol nekem Polaroid van, de asszonynak nem tetszik a kerete, ezert valami kontaktlencsehez kapottat hasznalok, amikor eppen. (nem en vagyok a csaladban lencses :) ) Polaroidban az a kek foncsorreteg tetszik ;]

    Amugy szerintem ez az egesz szemuvegbiznisz egy hatalmas humbug, ha belegondoltok, egy normalis, viselheto keret ~30k, annyiert mar egy HiFi CD-jatszot vagy asztali DVD lejatszot kapsz, abban meg fembol is tobb van, mint a keretben, egyeb dolgokrol mar nem is beszelve.

Új hozzászólás Aktív témák