Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wik_406

    csendes tag

    válasz bmxbandita #38848 üzenetére

    [link] Itt van leirva, ki a profilos fogyaszto:

    Mit jelent a profil elszámolás?
    • Profil elszámolású felhasználó lehet az, akire az alábbi feltételek teljesülnek:
    • Ellátása kisfeszültségű hálózatról történik
    • Nem rendelkezik távlehívásra alkalmas fogyasztásmérő készülékkel
    • A csatlakozási ponton a névleges csatlakozási teljesítménye 3x80 Amper vagy annál kisebb, vagy közvilágítás és egyéb, a közvilágítási hálózatról ellátott, azzal együtt vezérelt világítás (telefonfülke, közlekedési jelzőtábla, reklámvilágítás, stb.) céljára használ villamos energiát.

    • Profil elszámolású felhasználóknál a területileg illetékes Elosztói Engedélyes által minden esetben éves leolvasás történik. Idősoros elszámolású felhasználóknál a mérőberendezésben tárolt, negyedórás bontású adatokat naponta küldi meg az Elosztói Engedélyes.

    Hogyan történik a számlázás profil elszámolás esetén?
    • A profil elszámolású ügyfelek alapesetben egy évben 12 számlát és 1 elszámoló számlát kapnak. A havi számlák kiállításának alapja a Mértékadó Éves Fogyasztás (MÉF) – a Felhasználó adott évre vonatkozó villamosenergia-fogyasztásának becsült összege -, amelyet a területileg illetékes Elosztói Engedélyes állapít meg a megelőző évi fogyasztás figyelembe vételével. Havonként a MÉF 1/12-ed része kerül kiszámlázásra. A törvény szerint az Elosztói Engedélyes minden évben köteles úgynevezett ellenőrző mérést (leolvasást) végezni, ez szolgáltat kiindulási pontot a mennyiségi eltérés megállapítására. A szerződéses időszak elszámolása az Elosztói Engedélyes által leolvasott érték alapján történik. Ez alapján készül az elszámoló számla, amely a havi számlákon már kiszámlázott díj, és az egész éves tényleges fogyasztás díjának a különbsége.

    Wik

  • Rolly

    veterán

    válasz bmxbandita #38848 üzenetére

    Ezt szeretném én is tudni... jelenleg nem okos óránk van de ketiranyu... folyamatban van a 3x32Ara bővítés amivel okosora is jár... amivel még ha jól értem havi elszámolás is...

    Ha igen akkor nem írom alá az mgtt (még nem küldtem el...)

Új hozzászólás Aktív témák