Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz Geresics #211 üzenetére

    Nem nekem szól de élvezet olvasni...komolyan ! :R

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • Tanisz

    senior tag

    válasz Geresics #211 üzenetére

    Azta, nagyon szépen köszönöm a terjedelmes és informatív választ :R :C :R :R
    Le a kalappal, nagyon jól megválaszoltad, pont ilyesmire voltam kíváncsi :)

    Akkor ha jól értem, Te is ezzel foglalkozol? Vagy csak lelkes profi vagy a témában, aki üzemeltet ilyeneket? :D

    Hmm...pedig én azt hittem, hogy ez magas fogyasztás, legalábbis nekem magasnak tűnik, főleg, hogy lehetne ezt még mérsékelni, bőven, vagy épp megszüntetni is napelemmel :)

    A Pilis hegységben lakom a 10es főút mellett.
    A tető szerintem 35-45 fok között van és a nagyobb felületek kb keletre és nyugatra néznek (lehet a dél-délketel és nyugat-északnyugat pontosabb), főként. A nyugati oldalt többet süti a nap, ezt már megfigyeltem :) Persze egy szakember ezt jobban fel tudja mérni.
    Gerendatávolság minimum 8 méter. Jelenleg zsindely van a házon, de ezt pont tavasszal/nyáron akarjuk lecserélni, egybekötve egy napelemes rendszer kiépítésével.
    Az új fedés rozsdamentes bádog lesz.
    Villámhárító van. Azt nem tudom hova érdemes elhelyezni az invertert, de ha a kazánházba (gázfűtésünk van csak) is jó (ott sok hely van), akkor a tetőtől max 3-4 méter van a helyiségig.
    A szolgáltatónk ELMÜ és 1x 32A -ünk van.

    Ami kérdés még felmerült bennem, hogy pl napelemből milyen márkák a jók? Pl ahogy olvastam a SHARP-okra 25 év garanciát adnak 80% hatásfokig.

    Aztán komolyabban is utánaolvasva,a kollektor tényleg nem való nekem, sajnos nagyon nem lesz "kifizetődő". Sőt ahogy írtad is, a meleg víz felhasználásunk a termelthez képest minimális.

    Köszi a cégjegyzéket, szoktam bogarászni :) Addig senkivel nem kötök üzletet, szerződést, amíg le nem csekkoltam a cég hátterét.
    Már írtam pár cégnek, hogy jöjjenek ki felmérni, meghallgatni őket..stb.
    Ahogy látom nem kevés időm fog elmenni azzal is, hogy kiszűröm a nem megfelelőeket :D

    Olvastam olyanról is, hogy a napelemmel valósítanak meg fűtést (padlófűtést). Ennek még utána fogok nézni, mert az pl nem lenne egy rossz mulatság, ha beleférne a költségvetésbe és még hatékony is.

    Végig fogom túrni a fórumot, rengeteg olyan tapasztalati tény van benne, amire nekem pont szükségem van jelenleg, hogy dönteni tudjak.

    Üdv:
    Tanisz

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák