Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djbahool

    senior tag

    válasz tothbe #12695 üzenetére

    Értem, az sajna off topic, vagyis akkor nem fogunk bezöldülni :(
    Amúgy ilyen invertert néztem, ez ha jól olvasom akkor 100V-tól már beindul, nem?
    A panelek max.-on 5X40V, ha jól tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • Rolly

    veterán

    válasz tothbe #12695 üzenetére

    azért van nem egy megoldás rá, hogy kis rendszert tudjon telepítnei.

    Suntechnek is van 2-3-4 paneles invertere és a solar edgenek is láttam már 4 paneles invertert. Előbbi 100e körül van az utóbbi SE beépített optimalizálókkal 200e körül Mi most a faházra egy ilyen mini rendszerben gondolkodunk...

    Persze bizonyos költségeket nem lehet megspórolni engedélyeztetés például... de a szerelés a faházta már megoldható házilag és akkor csak 1 embernek kell kijönnie a 2-3 helyett aki gyorsan beüzemeli a rendszert... Csak találni kell egy céget aki korrekt és nem számol fel napi díjat egy 1-2 órás munkára, mert
    - paneleket fel tudja rakni az ember
    - invertert fel tudja rakni az ember
    - szerelvény dobozokat szintén és be is tud vezetékelni

    a kötéseket és elektronikai szerelést kell megcsinálnia a szerelőnek.

    Nálunk a faház tető 2x3,4m így 3 panel felfér rá, csak északi tájolású sajnos... de gondolkodom, hogy átépítem a tetőt és valami elhúzható tetőt raknék, mert a faház mellett van még egy 3x3-as terület jakuzzi ami felé napközben jó lenne a tető és néha eső esetén is, éjszaka / hóesésben meg el lehetne húzni :) csak nem találtam rá még jó mechanikát :),

    mert így már az 5x3,4 méteren már elég sok napelem el tudna férni persze úgy, hogy akkor már dél felé 15°-os szögben lennének

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák