Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz stickermajom #38247 üzenetére

    ha már elektromos autó, miért a családtámogatásos autóval olcsóbb az autópálya vagy éppen drágább? :D almát a körtével...

    Lehet szűklátókörű vagy nem az én megtérülésemmel van baj ami amúgy 12 év... (Elektromos autóval így kb 8 év lesz ... ) hanem a 100% sajáterősökkel kibaszás, hogy nem ugyanannyi a haszon a beruhazáson mint aki gyerek után csináltatta meg de kifejtem hogy értsd:

    Tehát egy X napelem
    - 100% önerő esetén 6.000.000 Ft beruházás és 12 év alatt térül meg
    - 50%-os önerővel (azaz a maradékot az adófizetők dobták össze adóból) 3.000.000 Ft-ba kerül és 6 év alatt térül meg

    Az én javaslatom, hogy mindkét esetben garantált legyen a megtérülés és érje meg beruházni:
    - így a 100%-os önerős kapna 15 évet
    - az 50%-ban támogatott meg 10 évet
    azaz mindketten 5 év plusz kapnának nagyságrendileg a megtérülésre azaz körülbeül ugyanannyi időt ... Mi ami ebben ne lenne igazságos? De mindegy 10 év van és kész :) csak aki - mint én - 5 éve telepített napelemet az akkor úgy telepített, hogy szóse volt másról mint szaldó aki most telepít az már a 10 évvel számol... Persze az én esetemben is kérdés, hogy mi lesz mert 2020 tavaszán volt inverter csere tehát elvileg onnan számítódik a 10 év. Ráadásul az Elmü balfaszságából most lett lepapírozva 1 hónapja mert nem szóltak, hogy hiányzik egy meghatalmazás (amit amúgy beadtunk) ... szóval akkor mi fog számítani nálam? 2017?2020?2022? amúgy kb mindegy mert 2023-ban megy fel Deye inverter is a tervek szerint még 3-4 kWp-vel szintén önerőből...

    akkor szerinted mindkettő esetén jogos a 10 év múlva ugrik a szaldó ha igen akkor legyen igazad és engedjük el, mert különben tényleg dedós szint...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák