Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 313313

    addikt

    válasz Z_A_P #3174 üzenetére

    Vagy FAM-ba fesz alatt, vagy lekapcsolja a 3 kismegszakítód az óra mellett és kikapcsolt állapotban cserélik az órát, ha cserélik....

    HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

  • Levi123

    senior tag

    válasz Z_A_P #3174 üzenetére

    Ja kész lett, most visszatölt néztem, bár az aplikációt még nem tudtam teljesen beállítani, de a villanyóra menüben már a visszatöltött kWh-nál van 7 kWh.
    Bekapcsolhatja az EON is szerintem, nem mondta az ügyintéző, hogy ennek akadálya lenne, úgy ahogy a többiek is írták. Csak nálam nem állt rendelkezésre a 3 fázis (1fázisom volt) amikor felszerelték az invertert így nem tudtak próbázni, mert kell neki az AC oldalról is a 3 fázis. Huawei sun2000-6ktl-m1 inverter van +11 db longi 410W panel. D-DK irány egy oldalra szerelve, optimalizáló nélkül.
    Napokban ráveszem magam, bekészítek a hűtőbe némi alkoholt és megpróbálom feltöltögetni, dokumentálni a pályázati felületen és akkor elméletileg valamikor kifizetik nekik a maradék részletet.

    Óracsere:
    nálam 1 fázis volt régi megoldással, fa villanyóra szekrény, műanyagra szerelt órákkal, tetőn bejött az a vezeték. A régi szekrény mellék kialakítottuk az új mérőhelyet, csatári szekrény N+V+H 3 mérőhelyesre. Kijöttek a szerelők, szentségeltek, hogy nem jó az előkészítés vezetékek stb nem mindent úgy csinált a szerelő ahogy kellett volna - megoldották. Levágták a régi vezetéket az oszlopról, majd behúzták az új kábeleket.
    Nem feszültségmentesítik a vezetéket, nálad se fogják simán rákötik feszültség alatt. A földelést nem tudom megnézték-e, mi tettünk új szondát, felvittük kis dobozba az óra alá, ott csatlakozik rá előírt módon a vezeték a pálca végére.

    Bekötés nálam:
    Az előkészítést már megcsináltam korábban, tettem egy dobozt 30x40cm, sínnel (hasonló ehhez, csak nagyobb, utálom amikor nincs hely [link] ) + fővezetéki leágazó sorkapcsokkal - ebbe jön be az órától az L1, L2, L3, N, L1V, NV, PE
    + ebbe jön a napelem AC dobozból a visszatáplálás vezetéke és innen megy a lakáselosztó felé + még ide kötök be egy 4P T1+T2 AC túlfeszültség levezetőt. A lényeg, hogy az áramvédő kapcsoló előtt legyen a napelem visszatáplálás rákötve, másképpen mindig le fogja kapcsolni a áramvédő kapcsolót.

    Levi

Új hozzászólás Aktív témák