Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Burt1793 #21297 üzenetére

    Szerszám van. Az időpont egyeztetés a kérdéses...:D Éjszaka reflektor mellett?

    MÁS: valami készül! Ha és amennyiben a mérleg jó (naná, az, én csináltam!:DDD),
    akkor a térfogatmérést előzetes sűrűségméréssel visszavezetem tömegmérésre.

    Benzinkúton tankoltam pontosan 5L V-Power 100-at, tegyük fel, hogy ez tényleg
    annyi, hiszen a benzinkutakat ugye hitelesítik... De ha valamiért nem is lenne jó,
    végeredményben úgyis a tankolás alapján mérem a valós fogyasztást. Szóval ha
    akkor elhiszem a betankolt értékeket, akkor elhihetem most is a kalibrációhoz...

    A minta fotón tekintsünk el a kiírt litertől, mert most még picit hasra ütött 720 g/L
    sűrűséggel számolt, s nem is vonta le belőle a kanna 370 grammját sem.:))

    Mit akarok leprogramozni? Gombnyomásra indul a szivattyú. Ekkor kezdődik az
    időmérés, adott átfolyt mennyiségnél (vagy számolt impulzusnál) automatikusan
    megáll, ezzel meghatározza, hogy adott áramlás mellett mit számol a pörgettyű.

    Ezt többféle fojtással elvégezve felvehető a mérő valós karakterisztikája, amivel a
    mért értéket korrigálni tudom később, így az UTCOMP valós fogyit mérhet! Minta:

    És nem kell hozzá manuálisan vacakolni, kamerázni/megbecsülni, hogy átfolyt-e
    adott mennyiség, utólag számolgatva az időt. Ezt mind tudni fogja, szoftverből.:B
    Tudom, problémát jelenthet a load cell driftelése. Főleg alacsony áramlásnál.:R
    Még mindig verifikálhatom a mért adatokat valami hiteles mérőedénnyel. Mondjuk
    ami most van 2L-es mércés kancsó, az minden csak nem hiteles: konkrétan sz*r.

    Szerk: egy gyors számítással a fenti adatokból 739,4 g/L lesz a V-Power.:))
    Szerk2: a mért adatokat majd automatikusan el is mentem csv-be az SD kártyára,
    vagy akár felpattanva a Wi-Fi-re küldöm magamnak levélben "utólagos elemzésre".
    (Tök jó, hogy így dobálózok ezekkel a tervekkel, bár kódban még nincs meg, LOL!
    Mindenesetre tudom, hogy tudja, hiszen már próbáltam tökre egyszerűen library-k
    segítségével akár képet megjeleníteni, vagy zenét is lejátszani az SD kártyáról.:D)

    [ Szerkesztve ]

  • huszi.gyb

    senior tag

    válasz Burt1793 #21297 üzenetére

    Olajcsere nálam is megoldható a garázsban... Akkor legalább rávenném magam a Gladiuson is az olajcserére, egy piszkos kéz jeligére. :DDD

    MÁS: Most már hely is akad a garázsban, tegnap eladtam a Keewayt. :DD :DDD :C

    [ Szerkesztve ]

    www.dongosofor.hu

Új hozzászólás Aktív témák