Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    A változatosság okáért: FSP Epsilon 700 tápom cirka 1,5 év használat után megadta magát.

    Ha valaki vállalja a javítását, kérem, hogy keressen meg PÜ-ben! Köszönöm! :R

    A konfig alatta lényegtelen, csak annyit érdemes tudni róla, hogy csúcsban is a tápot max. 30-40%-ra hajthatta ki, tehát nem a folyamatos csúcsrajáratás végzett vele. Már régen tervbe volt véve egy izmosabb gép (csak pénzhiány miatt félbemaradt a fejlesztés), ahhoz vettem a tápot 3 éve, csak elkezdtem használni, mert az előző Csifi hangos volt a 8-as ventillátoraival. A tünetek: először nem akart leállni az XP, hanem azzal a lendülettel újraindult. Csak a táp főkapcsolójával lehetett lelőni a gépet. Ez ment kb. 2 hónapig, azt hittem, az XP hibája, csak nem volt időm újratelepíteni. Aztán elkezdte azt is emellé, hogy nem indult a gép. Azaz indult, csak nem minden: a ventillátorok közül nem mindegyik és a 4 db winchester sem. Vagy indultak, csak nem egyszerre. Ilyenkor teljes áramtalanítás, CLR CMOS meg ilyesmik és 3-4 próbálkozás után általában megint elindult. Ehhez jött még az, hogy ötletszerűleg kikapcsolgatott meg újraindulgatott a gép, ezeket csak az utóbbi 2-3 hétben.Egészen 3 nappal ezelőttig, amikor is az áramtalanítás után a power gomb megnyomásakor már csak egy pillanatra megmoccantak a ventillátorok, de ezen kívül semmi...És most már így is maradt végleg. Délután kipróbáltam a gépet az előző 420 W-os Chieftec tápjával, azzal rendesen működik, tehát kizárásos alapon az FSP a hibás. Esetleg még belejátszhat a dologba, hogy az egész rendszer szünetmentes tápon van. Mennyi az esélye?

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák