Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz sanzi89 #8211 üzenetére

    Én ezt úgy oldottam meg, hogy van egy excel táblám, ide bekerülnek mondjuk év elején a kilencedikesek nevei. Ez a tábla szétkapja Keresztnév és Vezetéknévre a neveket. Ebből generálja a vezetéknév és keresztnév első három betűjéből a felhasználónevet + hozzáteszi a végére a kezdési évet (mikor kezdte a 9. osztályt.).
    pl. Kiss Béla 2014-ben kezdett: kisbel14 a usernév. E mellé készül egy oszlopba jelszó egy vb scripttel. Az eredmény (Vez.név, keresztnév,usernév,password) elmentődik egy CSV táblába, azt meg beszippantja a Active User Manager (nem is olyan régen még ingyenesen lehetett regisztrálni, akkor lőttem én is.).

    Az egész tanévkezdés megvan kb. 3 és fél perc alatt. Ha az egész iskolát kell így megcsinálni ~5 perc.

    Ugyanebben a táblában képződik egy nyomtatható lista osztályonként. Egy A4-re ráfér mindenki, ezt felszabdalva megkapja mindenki a nevet, ideiglenes jelszót, és hogy melyik tartományba lép be. Nem szokott gond lenni a név elfelejtéséből. Inkább a passwordéből, de ezt meg alaphelyzetre állítani 5 másodperc. Jön a gyerek, kéri/megcsinálom, elmegy. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

Új hozzászólás Aktív témák