Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxy27

    aktív tag

    Tuning közben észrevetem valamit a ramoknál.
    Lenne egy kérdésem itt az everest eredménye,

    Mező Érték
    Alaplap tulajdonságai
    Alaplap azonosítója 63-123-0000010-00101111-073106-nVidia$K7NF2112_K7NF2-RAID BIOS P1.30
    Alaplap neve ASRock K7NF2-RAID

    Front Side Bus tulajdonságai
    Busz típusa DEC Alpha EV6
    Busz szélessége 64 bit
    Valódi órajel 167 MHz (DDR)
    Effektív órajel 333 MHz
    Sávszélesség 2666 MB/mp

    Memóriabusz tulajdonságai
    Busz típusa Dual DDR SDRAM
    Busz szélessége 128 bit
    DRAM FSB arány 4:5
    Valódi órajel 133 MHz (DDR)
    Effektív órajel 267 MHz
    Sávszélesség [ TRIAL VERSION ] MB/mp

    Lapkakészlet busz tulajdonságai
    Busz típusa HyperTransport v1.0
    Busz szélessége 8 bit

    Alaplap fizikai információk
    CPU foglalatok 1 Socket 462
    Bővítőhelyek [ TRIAL VERSION ]
    RAM foglalatok 3 DDR DIMM
    Integrált eszközök Audio, LAN
    Fizikai formátum ATX
    Alaplap mérete 200 mm x 300 mm
    Alaplapi lapkakészlet nForce2-U400
    Egyebek [ TRIAL VERSION ]


    Nos engem a ramok érdekelnének. konkrétan ez a rész:
    Memóriabusz tulajdonságai
    Busz típusa Dual DDR SDRAM
    Busz szélessége 128 bit
    DRAM FSB arány 4:5
    Valódi órajel 133 MHz (DDR)
    Effektív órajel 267 MHz

    Ezek a ramok PC3200 azaz 400MHz, de akkor miért csak 133MHz -n menek. érdekes az alaőlap aztirja hogy 333MHz -n megy mint a proci.




    [Szerkesztve]

    A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

  • haxy27

    aktív tag

    válasz #65675776 #3395 üzenetére

    És mi van beállítva a BIOS-ban DRAM Clock-ra? Mennyi a proci hivatalos FSB-je?

    Egyébként bőven elég 333MHz-en mennie a RAM-jaidnak ha 333MHz az FSB, semmi értelme felé menni (alá sem).


    A procim mit látható Barthlon 2500+ szorzózár nélküli, eredeti szorzó 11, és FSB=333
    De megy 14* szorzoval is vagy 11* szorzóval 410FSB vel a memoria 333MHz re van álit va itt irja az everest hogy csak 133 megy ez látható is azon a listán minden alapon van.
    ha felviszem a proci fsb jét 400ra akkor a ramok 167MHz menek az everest szerint. :F

    :W hogy lehet ijet le irni hogy az fsb emelésnek nincs értelme? Ez a proci 2300MHz 410fsb vel simán veri a A64 3500+ procit. ;] Csak ezt a memoria dolgot nem értem.

    A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

  • haxy27

    aktív tag

    válasz Rover623 #3436 üzenetére

    Ezt oda irtam És mi van beállítva a BIOS-ban DRAM Clock-ra? Ezt tényleg nem irtam oda de az everest irtaMennyi a proci hivatalos FSB-je? A szorzot meg egyébb infot azt azért irtam hogy tudjátok bár nem igazán befojásol semit

    Miért lenne elég ha megy 400MHz frekin is Egyébként bőven elég 333MHz-en mennie a RAM-jaidnak ha 333MHz az FSB, miért nincs semmi értelme felé menni? semmi értelme felé menni (alá sem). Azt még megértem hogy alá mért nincs


    Én elolvastam és ahejet, hogy segitetetek volna hülyeséget irtatok!
    A megoldás egyszerü. Van a bios beállitásban egy Flexibility Option amit ki kellett kapcsolni és máris megy a ram 400MHz frekin is.

    A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

  • haxy27

    aktív tag

    válasz #65675776 #3450 üzenetére

    1. bekezdésd.
    Igmár más. ezt tudom ezért akartam mindenáron megoldani a problémát.

    2. Bekezdés.
    Nem emlékszel rosszul de mivel a kérdés az volt hogy a ram mértnem megy azon az FSbn mint a Proci és ehez ott volt a teljes everest adat igy nem látam szükségét hogy tuningalat mit tud, mert elöször tuning nélkül szándékoztam megoldani a problémát.


    FehérHolló: flexibility option alapban be van kapcsolva a lapomon :(( sajna igy a kezdetektöl igy ment és mindegy mien ram van benne mindenáron a minimumon tartja, még ki nem kapcsolom.
    (De épeszű ember, aki tudja, hogy mire jó, be nem kapcsolja, csak végső esetben.)
    nem tudtam mire való, mert akkor nem tetem volna fel a kérdésemet. Amit nem ismerek nem piszkálok, ha nem muszáj. És de igen mielött valaki be ir egy megoldást és nem csak kérdést tesz fel elöte igenis gondolkodjon, szerintem. Pláne ha tudja hogy régi alaplaprol van szó. Persze egyszerübb lenne le cserélni a lapot de nincs rá elég zsém meg idén nem is lesz.

    Azért köszönöm a hozzászolásokat.

    A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

Új hozzászólás Aktív témák