Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • killmz

    csendes tag

    Üdv.

    Következő fontos kérdésemre válaszoljon priviben, vagy itt aki tudja rá a választ, légyszi: :R

    Akinek ASUS P5K (sima) alaplapja van 2Gb-os ram modulokkal, milyen típust választott, hogy rábírja a lapot az 1066MHz-es működésre?BIOS verzió hányas ebben az esetben?

    2*2Gb-os Corsair RAM vásárlásán gondolkozom, csak nem tudom, hogy milyen típust válasszak, mivel a támogatott listán (QVL) még csak 1 GB-os modulokról beszél a gyár, ami támogatja az 1066Mhz-et:( --és én a maradék 2 slotot későbbiekben fennt szeretném tartani egy újabb ugyanilyen 2*2Gb-os RAM-nak, ezért tartózkodom most picit a 4*1Gb-tól.

    Ha van valakinek bármi 5lete, írjon :) :R

  • killmz

    csendes tag

    Légyszi segítsen aki tud :Y
    Corsair 8500C5D Dominator RAM-mal akadt némi problémám az asus p5k (sima) alaplapomban.
    2 kitben van (2*1GB)*2

    Most tesztelgetem, feltettem a feszt 2,1Vra és 5-5-5-15 ös tájmingra, ahogy a dobozán volt, winben már nem fagy 1066on, most megy a prime 95, meg elindítottam 4-5 Adobe Creative Suite alkalmazást, úgy h renderelt közben egy videót, de nem fagyott, viszont FarCry2ben az első 10 m-en kifagyott:( akkor mégis hibázik nem?

    Mi tévő legyek? most emeltem még a fesz-en 2,15Vra, meg az időzítésen is lazítok még ha kell.. -h már itt tartunk mennyi ami még nem gázos Volt-ban a RAMnak? Az utolsó számot az időzítésnél mennyire vigyem le, ha ez sztetek szükséges?

    Bocs, a sok kérdés miatt, csak kicsit ideg vok, remélem nem kell visszavinnem, főleg ma nem fogom már:)

    ja lehet felcseréltem a modulokat, tehát lehet h nem úgy raktam be a dual chanel-be, ahogy a dobozban voltak, az számíthat vmit?
    köszi :R

    [ Szerkesztve ]

  • killmz

    csendes tag

    válasz killmz #17796 üzenetére

    most úgy néz ki hogy 5-5-5-15 2,15V on műxik a FarCry2 is:)

    hülye kérdés: amúgy a timing utolsó jegyének (15) a növelése lassítás?
    mert a Dominator RAMom netes pdfében az van h :
    "Tested at latency settings (5-5-5-15-2T) at 2.1V
    at 1066MHz"
    és
    "SPD programmed at:
    JEDEC standard 5-5-5-18 values at 800MHz
    EPP: 1066 MHz, 5-5-5-15-2T, 2.1V"

    azaz a 800Mhz-hez rendeli a nagyobb értéket..
    Ezt magyarázza el nekem valaki. (vagy ez az SPD v. JEDEC v. mi valami extra ram kezelést takar ezért lazítják 800-on? :) )

    Remélem a winben sem hibázik.
    üdv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák