Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zlcsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyre írok.

    Mióta videó kártyát cseréltem a gépen furcsa fagyások vannak játék közben. (előtte nem volt ilyen gond)
    Csak játék közben csinálja, (bármelyik játék) elmegy a kép, stand by-ba áll a képernyő, hang még van egy ideig aztán az is elhallgat, aztán csak zúg a gép.

    Reset után szépen elindul a gép, de játék indítás után ismét ez történik. Egy ideig megy a játék, kb egy - három perc telik el, de mindig jelentkezik a probléma.

    Raktam fel új rendszer, új drivert.

    Most egész sokáig mennek a játékok, akár két - három órát is, de már nem csak játékoknál hanem bármilyen folyamat közben fagy, de sokkal ritkábban csinálja, pl film nézés közben heti egyszer, úgyhogy játékhoz sem tudom kötni.

    Video memory stress test gond nélkül lefut
    WARNING: Your card can be not compatible with this test! If multiple errors will found, try test with onscreen buffer usage or wthout of ignoring colors bit mask.
    Changing video mode to 640x480x16...OK
    [2016. 03. 13. 8:11:03] Test started for "Elsődleges képernyőillesztő (AMD Radeon HD 7700 Series)"...
    Trying 16bpp RGB:565 mode...OK
    Trying 16bpp RGB:555 mode...OK
    Trying 16bpp BGR:565 mode...NOT SUPPORTED (Code: 80004001)
    Trying 32bpp RGB:888 mode...OK
    Trying 32bpp BGR:888 mode...NOT SUPPORTED (Code: 80004001)
    [2016. 03. 13. 8:21:35] Pass completed (0 errors found).

    Aztán ma megpróbáltam egy memtest-et lefuttatni hátha...
    Két óra múlva vissza néztem a gépre még csinálta, hibát nem talált,
    utána kb még egy órával később, amikor vissza néztem a gépre ugyan úgy ki volt fagyva. Lehet hogy a rammal van baj?

    Konfig: asus Z87-K; i-4670, 8giga memoria, 750w chieftec táp, radeon hd 7730

    előre is köszönöm a segítséget

    [ Szerkesztve ]

  • Zlcsi

    senior tag

    válasz fer #48825 üzenetére

    előszór a kártyára gyanakodtam, de a cseréig az is jól működött egy másik gépben. Test nem talált hibát a kártyán.

    azért gyanakszom most a ramra mert memtest közben ugyan úgy kifagyott a gép.

Új hozzászólás Aktív témák