Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JamesWagner

    csendes tag

    Sziasztok :)

    Nemrég eladtam a Gamer cuccomat, és vettem egy olcsó IBM gépet. Típusa: IBM 8187 LTG. Ebben egy olyan IBM lap figyel, aminek Intel i865G lapkakészlete van. Mióta megvásároltam, lecseréltem a procit, videókarit, STB. 3Ghz-es HT-s Intel Pentium procit, és egy Ati Radeon 9600-as karit tettem bele. 4x DDR hely van a lapon. Nagyon szépen kezeli a DC-t. Eddig 2x512MB van benne, DC-ben. (Mindegyik GOOD RAM DDR 400)

    Kérdésem, hogy érdemes-e még két ilyen ramot beszerváljak (mert hogy pont tudnék :D), és vajon mennyi az esélye hogy 4 darab tök egyforma memó menjen DC-ben. És ha mennek, ennek a gépnek mennyi pluszt tolnának teljesítményben :) Már maga a 2GB memó is sokat jelent, de a véleményetekre is kivi vok :)

    Utóirat: Sajna mivel ez egy eredeti IBM gép, a BIOS nem engedi a túlhajtást (nincs ilyen lehetőség benne). Esetleg ha tudtok adni tippet erre is, hogy lehetne előcsalni, annak is örülnék :) Köszi! :)

  • JamesWagner

    csendes tag

    válasz Qru #28761 üzenetére

    Üdv!

    Köszönöm a gyors választ!

    A memókat nem tudom kipróbálni mielőtt megveszem őket, de bíztató hogy tök egyformák, és remélem menni fognak DCben :)

    A tuninghoz pedig köszönöm a szoftveres segítséget. Találtam is egy nagyon klasz kis programot, a neve CoolCPU. Ennek van Magyar nyelvű felülete, és rengeteg órajel generátort támogat. Először bajban voltam, mert nem hiába nem lehet az én lapom húzni. Mert egy nagyon ritka ICS 952601 EF órajel generátor van rajta, amibe a gyártó "nem építette bele" a húzási lehetőséget. De csak elméletben. Gyáilag igen is tartalmazza. Utánaolvastam a neten, és ha egy nagyon hasonló típusú órajel generátort állítunk be a programba, jelen esetben az ICS 952607 EF-et, akkor a tuning tökéletesen működik.

    Szal a 3Ghz-es procim így most 3,3Ghz-en ketyeg, az FSB 220-on (+20Mhz), a CPU BUS pedig 880Mhz-en (effektív). Igen csak jól megy a kicsike. Szerintem a proci még bírná, de sajna nem lehet a programmal visszaosztani a memória/cpu viszonylagos frekvenciáját.

    Nagyon köszi a segítséget!!! :DD

  • JamesWagner

    csendes tag

    válasz Qru #28762 üzenetére

    Üdv!

    Még egy kérdést szeretnék én is feltenni :) Érdekelne, hogy az mennyire befolyásolja a DC működést, ha:

    Jelenleg 2x512MB 1 oldalas, 64Mx8 memóriák vannak a gépben, ezek szépen mennek DVben.

    Veszek bele még 2x512MB ugyan ilyen típusú memóriát, viszont picivel újabb fajta, ugyan úgy 8 chip található rajtuk, de egyik oldalon 2, másikon is kettő. Ezek is 64Mx8 megásak.

    Kép a jelenlegi memóriáimról:
    http://prohardver.hu/dl/cnt/2005-03/583/good_artsy_sm.jpg

    És a leendőről:
    http://pctimes.pl/images/art/1907d225563e27202b3c35ced7771313.jpg

    Szóval lényeg: Mindegyik típuszsáma GoodRam GR400D64L3/512, de amit jelenleg használok az régebbi, egy oldalon található mind a 8 chip, amit veszek újabb fajta, és már a két oldalára vannak elosztva a 8 chip. Ez mennyire befolyásolhatja a működést?

    Köszi az esetleges segítséget :DD

Új hozzászólás Aktív témák