Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peetmaster

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott egy Asus ROG STRIX B450-F Gaming alaplap.
    Eddig használtam benne 1 db HyperX Predator 2x8GB-os KIT-et.
    Hozzádobtam most egy másik ugyanilyen (csak nem RGB-s, de minden más stimmel) 2x8GB-os KIT-et, aztán innentől kezdve teljes sötétség...
    Amennyiben csak az A2-es slot-ba teszem bármelyik ram-ot, szépen indul a gép, de ha 2-t vagy 4-et teszek bele, az alaplapon világít a narancs led, hogy RAM hiba van és nincs kép. A bios-ig sem jutok el. Bárhogy cserélgetem őket, sehogy nem jó. Már az sem, ahogy "gyárilag" volt a 2x8-as kit-em az A2-es és B2-es slot-ban. Narancs led jelzés...
    Bios reset volt, nem oldotta meg sajnos a problémát.

    Szerintetek mi okozhatja? Nagyon bosszantó, hogy itt állok 4x8GB-al, de csak 1-el működik a gép. :F

  • peetmaster

    senior tag

    válasz peetmaster #61008 üzenetére

    Na, tartozom egy beszámolóval a tegnapiakról:

    Mindegy mindegy alapon teljesen szétkaptam a pc-t. Slot-okat megtisztítottam, portalanítottam, és ha már leszedtem a procihűtőt is, mondom megtakarítom a procit és újrapasztázom (úgysem volt már kiszedve 1 éve). Ekkor vettem észre, hogy 1 láb el van hajolva a cpu-n. :Y Nagyítóval és egy mini csipesszel óvatosan visszahajlítottam, aztán szépen vissza. Újrapasztázás, cpu hűtő vissza, minden hardver vissza, 4 db memória be a helyére....gép bekapcsol....fél perc néma csend és imádkozás....aztán egyszer csak kivillan a ram zöld led-je az alaplapon, bios bejön és lám, 32GB ram felismerve. :U

    Sok időm nem volt tesztelni azóta (1-2 game), majd egy MemTest-et ráengedek, de a Windows is szépen felismeri és mind 3200 Mhz-en ketyeg.

    Itt most már csak az a nagy kérdés, hogy az alaplap cpu foglalatában hogy hajlik megy egy láb? :DDD Eleve hajlott lábbal annó bele se tudtam volna tenni a foglalatba (sosem barbár módon rakom be a procikat a foglalatba, és jó pár cpu installálás van már mögöttem).

    A lényeg, hogy egyelőre okés minden. Egyébként valóban van eltérés a ram-ok chip-jeiben, mert az enyém Hynix, amit utólag vettem, az pedig Micron. De úgy látszik nem ez volt az összeférhetetlenség oka. :))

Új hozzászólás Aktív témák