Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reaver87

    csendes tag

    Sziasztok,

    Többnyire grafikai/design melóhoz (photoshop, illustrator, flash és társaik), gameléshez és egyelőre alapvető 3D modellezéshez és renderhez, a későbbiekben pedig majd komolyabbhoz fogom használni a gépemet. Ez persze 1-2 éves távlat, addigra a piac is változik és konfig is tuti új fog kelleni. A mostani konfigom szerintem elég jól bírja, nagyon jól helyt áll, már 2 éves, de nincs rá panaszom. Azonban úgy érzem nincs teljesen kiaknázva, és minimálisan, de bővíteni szeretném, hogy egy kicsit többet bírjon. Nem vagyok egy tuning mániás, de ha lehet, felhúznám még egy elfogadhatóan biztonságos szintre a gépet, proci, ram és graf terén. A RAM-ot már próbáltam 2000-re húzni XMP segítségével, de az húzta a procit is, viszont csak minimálisan 3160-ra. Nem volt stabil, újraindult a gép 20 percnyi Dead Space 3 után (totál max grafon).

    Ha a RAM-ot felhúzom XMP-vel, hogy 2000-en fusson, ne csak 1066-on, de a gép kihal és újraindul játék közben, az a szufla hiányától van? Tehát erősebb táp kéne hozzá? Esetleg melegedés a probléma? Bár ezek gyárilag is 2000-en kéne fussanak... Vagy csak én csinálok valamit szarul, vagy esetleg nem jó a konfig?

    Jelenlegi konfig:
    - Hedy 600W Black Box tápegység

    - Asus P6X58D Premium alaplap (1066-ig fogad ramot, de OC-ban 2000-ig)
    - Intel Core i7-950 3,06GHz 8MB cache Socket1366 proci
    - Thermaltake CL-P0597 Contact 39 univerzális CPU hűtő
    - Asus GeForce ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/1GD5 grafkártya
    - 3x4 Corsair DDR3 12GB/2000MHz Vengeance memória
    - 128GB Kingston SSD SATA2 2,5" V-Series meghajtó (SV100S2/128G)

    - Asus BW-12B1LT Blu-ray író
    - Thermaltake AC0018 ExtremeSpeed USB 3.0 panel (2db USB 3.0, 1db 2,5" HDD slot)
    - 2db 30 centis kék fénycső
    - 2db 12 centis kék ledes házhűtő venti
    - 1db külső usb 3.0 Samsung 1TB vinyó
    - továbbá 1 egér, 1 klav, 1 webcam (mind USBsek)

    Előre is köszönöm a segítséget,
    Zsolti

  • Reaver87

    csendes tag

    válasz Qru #39917 üzenetére

    Szia,

    Köszi a segítséget, 1600-ra belőttem úgy ahogy leírtad. Egyedül a RAM feszt állítottam csak 1.60V-ra, mert 1.65-nél már nyávogott a BIOS, hogy nem biztonságos. Azóta tesztelgetem, szintén Dead Space 3-al, mellette mást is elindítottam, hogy jobban terheljem, de úgy néz ki stabil. :)

    Bár még így sem használom ki a 2000-et, de legalább megkímélem a RAMokat. Érdemes ennél feljebb menni, mondjuk 1800 környékére vagy inkább hagyjam?

    Köszi,
    Z

  • Reaver87

    csendes tag

    válasz Sanya #39920 üzenetére

    Oksa, ezt megfogadom. Még sose másztam bele ennyire ezekbe a dolgokba, így nem tudom minél mi a legjobb megoldás, de igyekszem nézelődni.

    Mégegyszer köszi mindenkinek! :)

Új hozzászólás Aktív témák