Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mert_csokis

    senior tag

    Üdv srácok!

    Lenne egy nagyon fontos kérdésem,az A-Data Vitesta 500-as ramjaimmal kapcsolatban. Tudom,hogy van külön márkatopic is,de az már elég halott dolog,jártam ott is,ill. gondolom,hogy aki esetleg már ott megfordult,az talán itt is megtalálható
    Arról lenne szó,hogy jelenleg DDR490-en járnak nálam ezek a ramok...gondoltam csak a kíváncsiság kedvéért letesztelem őket kicsit Orthos alatt,csak memteszten,5-ös prioritáson. Hát kb. a 4-dik másodpercben hibát jelzett és leállt a progi. Mostanság CoD2 és Call of Juarez alatt is sokszor kifagy ill. újraindul az egész gép
    Azon agyaltam,lehet az a gond,hogy nem elég az alapfesz a ramoknak. A lap biosában a memfesz auto-ra van állítva ill. az időzítéseket sem piszkáltam,minden úgy van,ahogy a lap kiolvasta a memókból
    A CPU-Z szerint 200-on 3-4-4-8 2T és 2,5V az alapbeállítás. Dehát most tudatosult bennem,hogy én nem 400-on,hanem 490-en hajtom őket. Ilyenkor nem kell kicsit megemelni a feszt? Nem gyanúsan kevés neki ez a 2,5V?
    Ezekhez a komolyabb tuningramokhoz nem igazán értek,ezek is csak pár napja jöttek meg,épp hogy csak próbálgatom őket. Eddig sima,DDR400-as kommersz ramjaim voltak,azokat max visszaosztottam,ha tuningolni akartam kicsit
    De épp ezért vettem meg ezeket,hogy normálisan bírják és ne kelljen velük bohóckodni :)
    Vagy lehet,hogy a lap nem bírja ilyen frekin hajtani a ramokat?
    Akkor el sem fogadta volna a beállításokat gondolom,vagy nem is bootolna be. Mert ilyen gond nincs,3DMark 03 lefut egymás után akár 4-szer is minden gond nélkül
    Csak mostanság játékoknál műveli ezt. Most visszaosztottam őket 333/166-ra biosban,hogy ki tudjam szűrni,így fagynak-e
    Most az Everest is úgy jelzi,hogy DDR385-ön járnak. De ilyen ramokkal ez vétek. Mert elvileg a lap sem egy antituning példány,most is 245-ös FSB-vel 11-es szorzón hajtok egy X2 4200-ast...2700Mhz-en,tehát így a ramok is DDR490-en jártak az FSB-vel szinkronban...ezidáig :(
    Mi lehet a gond,segítsetek légyszíves!

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz Thrawn #4789 üzenetére

    Thrawn,úgy látszik mi valahogy mindig megtaláljuk egymást :))
    Adok egy kis plusz feszt neki,az időzítéseket ne babráljam? DDR490-en is elég a 3-4-4-8 2T?
    Nem a Memtest nevű progi volt,hanem az Orthos beépített memória tesztje,ott vágott ki olyan 4-5 másodperc után. Na de remélem így már stabil lesz...a prockót azért zárom ki,mert majd egy órán át ment az Orthos teszt hiba nélkül,igaz csak 5-ösön

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    A közeljövőben lehet hogy lehetőségem lesz az alant linkelt ramokból egy 2x1 gigás kitet jó áron szereznem...
    [link]
    A kérdésem az lenne,hogy előferdülhet,hogy a ram brutális időzítéseivel a lapom ne tudjon mit kezdeni?

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz Thrawn #5223 üzenetére

    Köszi :) Remélem,ha sikerül beszerezni őket,tényleg úgy lesz...

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Estét!
    Mai nap érkezett egy CL17/3600-as Patriot Viper Steel kit.
    Egy CL19/2666-os Team Group kitet váltott. A mennyiség mindkét esetben 2x8GB.
    Gondoltam, megosztom a tapasztalatokat. Lehet, mást is érdekel.
    Problémáktól mentes volt a csere. A lap név szerint felismerte a memóriát, majd az XMP-t bekapcsolva, újraindítást követően szépen be is állította 3600-as értékre.
    Eddig örülünk.

    A teszt:
    Csak és kizárólag az érdekelt, hogy játékok alatt mit tud hozni az új RAM. Ezért semmilyen szintetikus mérőprogramot nem futtattam. Tudom, valaki azzal játszik. Tőlük előre is elnézést kérek.
    A felbontás 1080p, kevert beállításokkal.

    Crysis - 127/137
    RotTR - 113/103
    SotTR - 123/123
    Metro Exodus (Sam's Story) - 68/70
    Control - 86/87

    Igen, a 13 éves Crysis tudott egyedül összehozni látható különbséget.
    Ezzel szemben a Rise of the Tomb Raider egyenesen rosszabbul futott 3600-as RAM mellett.
    Az aktuális epizódot sem hatotta meg a csere, mindkét esetben 123 képkockát pumpált ki magából.
    A Metro és a Control eredményeit pedig tekinthetjük akár mérési pontatlanságnak is.

    Így állunk, srácok. Túl sok mindent nem tudok ehhez hozzátenni.

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz RECSKA #57232 üzenetére

    Érdekes, itt nincs VGA limit. Gyönyörűen skálázódik 2666-ról 3200-ra.
    link
    Ugyancsak RTX 2060 mellett, mint nálam. Akkor ez egy csoda, ezek szerint.
    Hagyjuk már ezt a VGA limitet. Pont ez a lényege, hogy dolgozzon a VGA, és a CPU ne korlátozza a teljesítményét.
    Naná, hogy 99%-on pörög. Ez a dolga. Nincs bekapcsolt VSync, tehát mindent kiprésel magából. Persze, hogy 99%-on megy.
    Tehetsz alá RTX 2080-at is, az is 99%-on fog dohogni egy i9-9900 mellett.

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    válasz RECSKA #57237 üzenetére

    Nálad a felbontás miatt nincs látható különbség. Az 1440p már VGA súlyozott felbontás, ahol inkább a kártya nyers ereje számít.
    Ez látszik a videókon is, hogy 1080p felett már nem skálázódik a sebesség.
    Pontosan a CPU profitál a megemelt memória órajelből. Ugye a Ryzen-nél mindig kiemelik, hogy igényli a gyors RAM-ot a rendszer.
    Az Intel erre kevésbé háklis, de ott is érezhető a különbség.

    Mindenesetre elfogadom ezt, de meglepett az itthoni teszt. Nem erre számítottam.
    Az, hogy semmit nem hoz közel 1000 MHz ugrás, ami ugye nem kevés, az azért hihetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

Új hozzászólás Aktív témák