Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oettinger01

    őstag

    válasz Matisz77 #37824 üzenetére

    Ha jól látom akkor 1600-ig kezeli a lapod a modulokat.

    A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Matisz77 #37824 üzenetére

    A P5Q3 nagyon kényes a RAM-ra. Vagy megy, vagy nem, ez még releváns tapasztalat híján bizonytalan (a lapod régi, a RAM meg viszonylag új típus). Továbbá az 1866MHz-es üzemhez ekkora FSB is kell, tehát mindenképp tuningolod vele. Ekkor nem evidens az MCH feszültsége, de szerencsére ez még nem az az FSB, ahol a GTL busz paramétereit piszkálni kellene. 1600MHz meglesz, persze ahhoz meg az 1866MHz-es RAM felesleges.

    Én azt javaslom, itt az aprón szerezz be olyan RAM-ot, amit még akkoriban adtak ki. Micron D9GTR vagy Micron D9JNM chipes a legjobb a P5Q3-hoz, meg úgy általában az X48-P45-höz.

    (#37820) Pinto: A Corsair is élettartam garis. Én a Corsair mellett teszem le a voksomat.

    (#37819) Tarill: mivel gyárilag az 1600MHz/1,5V-ra specifikáltat kérdezted, így azt természetesen vinni fogja, vinnie is kell. Ha nem, az garanciális probléma (persze csak olyan CPU mellett, aminek 1600MHz-re hitelesített IMC-je van).

    (#37818) MrChris: A gyengébbikhez (alacsonyabb frekvencia és nagyobb időzítés) kell a paramétereket belőni, automatikusan is ezt teszi a lap. Példának okáért a 800MHz CL4-4-4-12 2,0V-os GEIL mellé betett 1066MHz CL6-6-6-18 2,2V-os OCZ esetén célszerű 2,2V-ot beállítani, és a frekvencia meg az időzítések így alakulnak: 800MHz CL6-6-6-18. A magasabb feszültségre az 1066MHz-nél kisebb frekvencia ellenére azért van szükség, mert sok nagyfrekvenciás DDR2 modulon a chipek karakterisztikája nem kedvez az alacsony (1,8V-2V) feszes, alacsony frekvenciás üzemnek. Magyarul kéri a feszt. :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák