Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz allein #34770 üzenetére

    Akkor egyelőre 4GB single channel elég lesz, és később, ha kevés, veszel hozzá egy ugyanolyat. A gyors SSD többet számít.

    (#34772) gulliver123: Szerintem nem érdemes, mert az 1600-as társához képest aránytalanul drágább. És Corsair Vengeance 8GB-os kitből javaslok két darabot, az 4*4GB együtt. 1866MHz az IGP-s Llanok esetén javallott, ott is csak a grafikus teljesítmény támogatása érdekében.

    (#34773) lacyc3: Milyen alaplapod van?

    (#34774) banánocska: A kit-et jól érted, 2 db 4GiB-os modult takar a linkelt memóriák esetén. A két típus kb. egy szint, szimpátia alapján vedd azt, amelyiket. Habár a Kingston nagyobb, 1,65V-ot kér az abszolút stabil, 1600MHz-es üzemhez, így annak ellenére, hogy kissé drágult, inkább a Corsairt vedd, ha a Core i3-as gép mellett döntesz. Az AMD-nél tényleg mindegy.

    (#34779) polonic: Felőlem azt használod, amelyiket akarod, de a Memtest86 (sima) bizony még mindig instabil multiprocesszor esetén, de többmagos CPU-n egyszálas módban futtatva meg hibatoleráns. A Memtest86+ meg az elején valóban a simán alapult, de azóta már csak az ötlet van a simától. Teljesen átírták a kódot. Hiába frissebb az eredeti, ha a +-os jobb, és jelenleg minden CPU-val elboldogul.

    (#34782) polonic: IMC-s proci esetén még nem nagyon láttam Memory Remapot soha sem, AMD CPU-s alaplapoknál K8 óta nem találkoztam Memory Remappal, főleg nem AMD FX esetén. Természetesen Core i3/5/7 és első, második generációs származékaik esetén sem. A Memory Remap az X48/P45 nyugdíjazásával véleményem szerint eliminálódott.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák