Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz spyduck #25832 üzenetére

    Nem ott más a helyzet, tegyük tisztába a dolgokat.

    A 32bit-es oprendszer max 4GB memóriát tud megcímezni. Ebből ugye lejön a vga ramja és az összes többi eszköz aminek van saját dedikált memóriája.
    Tehát ha van egy 512-es vga-d és 4GB ramod eleve 3,5GB-ot lát a 32bit-es Win vagy annál is kevesebbet. Ha 1GB-os akor már csak 3GB rendszer memóriát tud megcímezni. 64bit-es oprendszer esetén már 18GB-ot tud megcímezni, ebből ma még nehéz kiszaladni. Viszont a 64bit-es oprendszereknek minimálisan ugyan de nagyobb a gépigényük. Tehát pl 32bit-es W7-nek 1GB a minimális ram igénye, a 64bit-esnek már 1,5GB.

    Ehhez képest a DualChanel teljesen más. DualChanel kvázi azt jelenti, hogy külön-külön is képes írási/olvasási/másolási műveletet végrehajtani az egyes modulokban, ezáltal az elméleti maximális memória sávszélességed 64bit-ről 128bit-re nő. (Értelemszerűen TriChanel-nél (Core i7) meg ez már 192bit, ott 3 modult tud külön kezelni.)
    Ahhoz hogy DC legyen úm szimetrikusnak kell lennie a ramok felépítésének és egyéb tulajdonságainak. Tehát egyező méret, időzítések, elrendezés. Minden páros számú (2 vagy 4) párban azonos modulok esetén felépül a DC. Tehát 2x1GB + 2 x 512MB is megy DC-ben, ha egyező az időzítésük.

    DC hatásossága proci és term. alkalmazás függő. Mivel a DC elméleti maximális sávszélesség növekedést jelent a gyakorlatban ez egy elég tág értékek között mozgó gyorsulást eredményezhet. Kb 0-70%-ig alkalmazás és proci/memvezérlő függő a dolog erősen.

    mod:

    Ja a kérdésre is válaszoljak, ne csak okoskodjak itt. :D Tehát dualban megy a ramod csak a 32bit-es win miatt 4GB-ból 3-at tud csak megcímezni de ettől függetlenül nem buktad a DC-t.

    [ Szerkesztve ]

    #nincsbennetarcsi

Új hozzászólás Aktív témák