Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Allien #636 üzenetére

    Igen, de végülis még mindig ott a lehetőség - és egy jó darabig még ott is lesz - hogy megvegyük azt, amit régen gyártottak és hamarabb halunk meg mindannyian, mint hogy a rendeltetésszerű használattól baja legyen. Valahogy sosem féltettem a 30 éves Pentacon, Jupiter és Zenitar obijaimat attól, hogy "jaj leesett, biztos megsérült". Amikor a Pentacon 4/200-ra rácsapta a huzat az ajtót befelé jövet a lakásba, akkor csak az ajtót néztem meg, hogy nem lett-e baja :) A Jupitert is dobtam már le a sárba lányos zavaromban mikor nagyon gyorsan kellett obit cserélnem, és halálos nyugalommal jártam körbe a témát másik obival amíg a Jupiter a tócsában pihent. Tudtam, hogy nem lesz baja. Nem is lett. Jó is meg rossz is, hogy most ócsítanak. Tulajdonképpen most van igazi választék, hogy olcsón megvegyük azt, ami régen jó volt, vagy olcsón megvegyük azt, ami most "kiszolgál", vagy ha sok pénzünk van, drágán megvegyük azt, ami most nagyon jó. Ez a helyzet nagyon is kedvez a hobbifotósoknak, nem véletlen, hogy most sokszor annyian vagyunk, mint 30 éve. Akkori áron aligha tudtam volna 2 napi ebédem árából megvenni a Jupitert, most se kapnék érte semmi újat ami fényképezőgéphez való és hasznát veszem, az 55mm-es lineáris polárszűrőm többe került.
    Majd pár év múlva lesz szívás, mikor már a régieket nem lehet kapni és már a mostani drágák is ócsítva lesznek gyártásilag. A digitális fényképezés azt hiszem, második hőskorát éli, de a vége fele közelít. Jobban zavar az, hogy miket tiltanak le az olcsóbb vázakban, mint hogy milyen anyagból van.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák