Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atok666

    őstag

    válasz m3ss #13753 üzenetére

    Kalibralas elott kinyomod a programhoz mellekelt tesztabrat, felpattintod a gepet az allvanyra. majd usbn keresztul a szamitogepre.
    Maga a kalibralas kb 5-10perc/objektiv. Canonnal nem szukseges a gephez nyulni, mindent automatikusan csinal a szoftver. Nikonnal manualisan kell a program altal kijelzett AF fine tune ertekeket bealligatni.
    Beallitod sorban -20,-10,0,10,20ra, a gep kozben exponal, rawot analizal majd beiteral a legjobb ertekzhez. Kb ennyi az egesz. (Tobb, mas funkcioja is van a programnak pl. meri az egyes fokuszpontok pontossagat stb., de ezeket nem probaltam)
    0 AF fine tuneval hasznaltam az uvegeimet, nem tunt fel, hogy gond lenne barmelyikkel, csak a proba kedveert vettem a programot. A program +1et mert a 85/1.8ra, -2ot a 70-200ra es +6ot a 24-70re. Mivel a 24-70et altalaban a szeles vegen hasznalom es ritkabban 2.8on ezert eddig fel se tunt, h frontos picit. A 105, meg az 50meg hatravan, de azokkal sincs gondom, ugyhogy szerintem azok is rendben lesznek.

    Atok

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák