Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Remus389

    veterán

    válasz -Ben- #45274 üzenetére

    Én mondjuk rohadtul nem érzem kevésnek a gépet. Elég fejedelmi feelingje van a hat magosnak és a 24 GB RAM-nak :D

    Igaz én csak netezek, filmet nézek és WOT-ozok. Talán majd beizzítok neki valamit ami megizzasztja :D

    Szerintem a Ryzent mindenképp nézd meg, most úgy tűnik hogy fölénybe kerülnek az AMD-k, az Intel nemigazán tud 14 nm alá menni, talán 2019 végén 10nm-re.

    Viszont a TSMC 7nm-e már szerintem termel, azon fognak készülni az új Ryzenek, ha hoznak egy 10% IPC javulást (állítólag ennyi lesz, mert már teszteltek 7nm Epyc chipeket), meg órajelben is erősödnek(ez is borítékolható, ráadásul azt hiszem most high performance node lesz a TSMC-nél), akkor jó vétel lesz.

    Én azt várom hogy olyan 4,8-5Ghz-ig fog menni a turbó és olyan 10-15% IPC javulást egy 3600X esetén. Tudom talán túl optimista.

    Szóval 2019 nyarától akár fölénybe is kerülhetnek az AMD-k, lehet hogy rövid időre, de szerintem fölénybe fognak kerülni, az Intel egy kicsit gyengélkedik, az AMD meg padlógázzal nyomja.

    Olvasd el a teszteket, nézd meg mennyibe kerül, vedd figyelembe hogy a megvásárolt lapodba még kerülhet 5nm, akár 3nm Ryzen, és dönts. :)

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • jokeph

    nagyúr

    válasz -Ben- #45274 üzenetére

    Ha a fogyasztást nem nézem (amennyit én használom az x58-as konfigom, nem számít igazán - heti pár alkalom, beépítettem havernál LAN-ba), akkor még most is versenyképes ez a platform (is).

    Nekem az i7 920-al majdnem egyező XEON E5540-el érkezett a P6T Deluxe lap, harmatosan gyengének éreztem, még 4 GHZ-en is, az aláírásomban lévő, 3,733 GHZ-en hajtott XEON X3360-as CPU-m a retro-konfigomban jobban húzott, "pattogósabb" volt - HDD-vel úgyszint.

    Az X5677-el drámaian javult minden, már alapon lenyomta az E5540-et és az X3360-at is. :K

    Ahogy néztem, még bőven látok potenciált az s2011-es socketban, X79 chipset, DDR3 rammal - és azt nem kell megvennem, mert van a sufniban :)) , Quad-Channel, szerintem ez lesz a következő, nagyon erős CPU-k vannak hozzá, kezdésnek jó lesz egy Sandy-Bridge-E, aztán majd ha kell, jöhet bele egy 8C/16T Ivy-Bridge is. :D

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák