Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mexildos

    aktív tag

    válasz ricshard444 #37184 üzenetére

    Én is maradnék X58-on de sajna nincs 990x-es CPU. Sehol. Ha lenne vennék full ramot és Haswell-ig kibirná ez is :) Mármint a Haswell-E-ig. Pedig nekem az első generációs UD5-ös Giga lapom van. Az LGA 2011-be pedig nem érzem azt teljes meggyőződéssel, hogy érdemes beleugrani.
    Sok minden terjeng. Ivy után valahol foglalat cserét írnak valahol új lábkiosztásról van szó. Tehát az a platform is kb. még 2 évet fog élni, igaz az még hosszú idő. Ha év végén jön csak az Ivy-e ami inkább lesz jövő év február mire ide ér akkor az Intel nem hiszem hogy 1 éven belül kihozza a Haswell-E-t. Értelmetlen húzás lenne. Tehát én 2015-re saccolom a csúcskategóriában a váltást.
    Idáig én mindig foglalatváltáshoz időzítettem a gép váltást is, most elcsúsztam. Igaz azért mert idáig ez is elég volt :)
    De az X58 is nekem az 5. évét tapossa. Ehhez viszonyítva az LGA-2011 pedig a 2 évével kevés. Bosszantó az is hogy csak XEON-ban lesz hozzá 8 mag. Szóval én is kivárok. Ha valahonnan tudnék keríteni egy 990X-es CPU-t az még két évig bőven jó lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • daneeeeee

    aktív tag

    válasz ricshard444 #37184 üzenetére

    Az 1155-ben pont az lesz a vonzó, hogy halott platform viszont még mindíg óriási teljesítménnyel fog rendelkezni. Szerintem az 1150 megjelenésével sokan váltani fognak, teljesítmény többlettől függetlenül (lásd 2600K--3770K) és az összes 3770k ára esni fog legalább 20-30k-t itt aprón. A z77 pedig már most sem drága 30-35k-ért egész korrekt lapok szoktak lenni aprón, szóval szerintem e tekintetben pedig az x58 egy kicsit túlárazott.

    Más: Egyvalami viszont számomra érthetetlen, és ez a 775 procik ára itt aprón. Egyszerűen nem értem ki fizet 35k egy q9550-ért amikor a 920-asok 25k-ért mennek :W .

    Amúgy, hogy on is legyek azt érdemes lenne fejtegetni az X58-as procik ára miért van a béka segge alatt, mert nyílván ez nem véletlen az egész csak a kereslet-kínálat "műve".

Új hozzászólás Aktív témák