Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz tomic #15437 üzenetére

    Akkor bizony a gyártóval kell felvenned a kapcsolatot.
    Miért akarnád eladni? :DDD Mire ezt eladnád, már senkinek nem fog x58 lap kelleni (én legalábbis 3 évre terveztem az i7 konfigot, akörül eddig minden Intelem kihúzta, E8400-at is csak jó váltás-lehetőség miatt cseréltem le másfél év után). Amúgy meg elég csak berakni pár tesztet, hogy mit tud.

    Zájec: Egyszerűen idegen a beállítás, no meg sztem itt az OCZ-kkel (vagy mint HSM mondta, a CPU memvezérlésével) vannak tuning-gondok. Wolfinál én nem adtam 1.96-nál többet a RAM-oknak, nyugodtan ment a cucc EPU-val, ami ASUS P6T-n garantált fagyás volt nekem, ill. P5Q-ban lazán ment a tuning, ezzel meg mindig játszani kell, hogy a RAM-ok 1600 körül maradjanak. Szóval lehet, hogy a kifogott hardver miatt, de számomra a Wolfi tuning volt laza.

    HSM: Nálam erős tuninggal sem melegedett 52°C fölé a P6T Dlx, igaz, az még HAF932-ben volt, ill. azon még ventit is lehetett volna NB hűtőre tenni. ASRock szépen elvan viszont tuniggal is 37°C alatt.

    Viszont a VGA rendesen tudja melegíteni az NB-t, így volt ez mindkét X58 lapomnál! ATT-t feltéve, és a VGA-t idle leszabályozva 5-6°C-ot csökkent még az egyébiránt hűvös ASRock hőmérséklete is! (VGA hő 55-62°C-ról csökkent 39-42°C-ra)

    vhunor: Nézz rá a VGA-ra is!

    sec0nd: Jobb tömörítők minden magot használnak (de még a 7zip sem indet és maximálisan), de programokban is lehet állítani, ill. eszközkezelőben az affinitásnál lehet próbálkozni. Játékokra totálisan elég ma egy E8400 még a legerősebb VGA-k alá is (max. grafika persze), illetve alkalmazásoknál is erős tuninggal; több magos proci nálam videokódolásnál hozott erős gyorsulást, de a kódoló progim még így is csak akkor terheli az összes magot teljesen, ha egyszerre legalább 2 filmet kódolok, más szerkesztők még ennyire sem. Szóval bárhogy hájpolják a 4 magot, lényegében ez még mindig a jövő technológiája, ahogy az Intelnél is fogalmaztak, kevesen tudnak a világon 2-nél több magot rendesen kihasználó szoftvert írni.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák