Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wintercoolqt

    újonc

    Sziasztok!

    Úgy nagyjából egy hónapja vásároltam egy Acer SA240Y típusú monitort. Tökéletesen megvagyok / voltam vele elégedve, tette a dolgát, elfogadhatóan szép, FullHD kép, játékra / filmezésre / netezésre tökéletesen megérte az árát.

    Azonban néhány -úgy talán 2- napja előrukkolt váratlanul egy elég érdekes jelenséggel.
    Bekapcsolást követően úgy 10-15, de maximum 20 perccel elkezd vibrálni, egész pontosan ilyen "fade-in, fade-out" jelenség. Mintha a fényerő ugrálna fel és le, viszont a kép megáll, szines, függőleges csíkok jelennek meg, aztán vissza. És ezt úgy 3 másodpercenként eljátsza. Ki-be kapcsolást követően, vagy képfrissítést 60hz-ről 59hz-re állítva pár percre megjavul, majd kezdi elölről.

    Először a videókártyára tippeltem, de két másik gépnél is hasonló eredmények születtek.
    Tesztelve: HDMI, D-SUB, DVI

    Valakinek esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a probléma?

    [ Szerkesztve ]

  • Wintercoolqt

    újonc

    válasz Mikisys #20447 üzenetére

    Van helye szellőzni bőven, még csak nem is sarokba van beállítva. Bár attól függ, mi számít elég helynek.
    Amennyiben ez a melegedős dolog lesz a probléma (időközben garanciában elindult vissza a szervízbe, az ilyenkor megszokott “15 munkanapom belül értesítjük” módon), mekkora az esélye, hogy javítható, illetve a későbbiekben hogyan kerülhető el ez a probléma?

    Az monitor elődje egy régi, 4:3-as SyncMaster volt, ~10-12 év alatt nem volt vele ilyen gond. A jelenleg problémás készülék úgy nagyjából 80-90 centire van a faltól, és a szobában sem feltétlenül van több 25-26 foknál egy húzósabb napos délutánon.

    Előfordulhat, hogy csak ez az egy monitor volt allergiás a dologra, esetleg a széria érzékeny, vagy a LED-es cuccoknál erre már gyakrabban lehet számítani?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák