Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beowulf_78

    addikt

    Sziasztok!

    Vettem ma egy 1 éves Viewsonic VX2435wm 24"-es LCD-t. Csak számítógéphez lenne használva egyenlőre, de a gondom az, hogy nincs rajta DVI, csak HDMI bemenet, és így van DVI-HDMI átalakítóval megoldva, amit a Viewsonic gyárilag adott hozzá.
    A gondom ezzel annyi hogy az nV control center tv-nek látja, gondolom a HDMI kábel miatt.1920x1080 (full HD) felbontásban nincs semmi gond, viszont 1920x1200-ban ami a natív felbontása lenne, úgy viselkedik mintha nem támogatná. Desktop pl. megy natívban, de a játékok viszont nem. :F Olyan a jelenség mintha full HD-s tv-t érzékelne, és mivel ott az 1920x1080 a max., nem engedi a 3D-s alkalmazásoknak a nagyobb felbontást. :O

    Tudnátok segíteni? :R Biztos találkozott már valaki hasonló problémával csak HDMI-s monitornál... :R :R

    Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

  • Beowulf_78

    addikt

    Na szóval! A probléma megoldódott.Részben. Hibakeresésben voltam 1000-rel és miután a 15k-s (HDMI - DVI-D) árnyékolt kábel se hozott javulást, végső elkeseredésemben megpróbálkoztam a D-Sub - D-Sub kábellel a VGA-nál pedig DVI - D-Sub átalakítót használtam...láss csodát! :Y :Y :Y A kép még tisztább lett, a betük élesek lettek, és a Crysis is fut 1920x1200-ban, és semmi gond a natív felbontással. :C :C Monitor, kábel gondot ezzel ki is zárnám...marad a GTX260 mint probléma kizárásos alapon.
    Illetve holnap 1 dolgot még ki fogok próbálni. VGA-hoz adtak DVI-HDMI átalakítót. Veszek egy HDMI-HDMI kábelt, és megnézem hogy úgy milyen lesz, mert lehet, hogy CSAK a VGA-hoz kapott átalakítóval lesz jó HDMI porton keresztül! :U Bízom benne. :K

    Oszinak (Laraxior) ezúton is köszönöm a segítséget, mert az hogy telefonon értekeztünk, sokat segített a megoldásban. :K :C :R

    Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

  • Beowulf_78

    addikt

    Azt gondolom tudjátok, hogy problémáim voltak a ViewSonic 24-es monitorommal HDMI 1920x1200 felbontásban, mert HDMI-n keresztül csak az 1920x1080-at engedte. Elvittem szervízbe...ilyet még nem basztatok amit le fogok most írni. :U
    Úgy néz ki egyelőre hogy Ati kártyákkal megy jól. NV-n meg sehogy se lehet beállítani az 1920x1200-at HDMI-n. Ott bent a szervízben sem! Persze DVI átalakítós fél digitális jellel is rendetlenkedik natív 1920x1200 felbontáson. A magyarországi képviselet sem látott még ilyet, tátott szájjal álltak , és vonogatták a vállukat a hiba láttán. Most ott tart a dolog, hogy felvették a ViewSonic gyárral a kapcsolatot, miután ma találtak olyan alaplapi panelt ami a monitoromba van, és a kicserélése után sem oldódott meg a HDMI natív probléma.
    Ati kártyák mindegyikén beállítható a natív 1920x1200 HDMI-n. És egyik nV kártyán sem működik az 1920x1200. :F Vicc.. elvileg az sem kizárt hogy kapok egy teljesen más monitort, de egyelőre várjuk a választ a ViewSonic-tól. Hozzátartozik hogy 1 éves 185k monitorról van szó, amit már nem gyártanak. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz a vége, megnyugtattak azért, hogy a ViewSonic support kiemelkedően jó. Meglátjuk hogy fogják orvosolni. :U ha van valami hír megírom, mert ilyen hibát sztem senki se tapasztalt még magyarországi viszonylatokban sem. :U

    Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

Új hozzászólás Aktív témák