Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ro_bert17

    őstag

    válasz lapa #2637 üzenetére

    "nem várok konkrét választ" - ezt kritikának vegyem? :D
    Sajnos nem tudom, hogy erről a részről van-e szó. Csak az öregek tanácsának álláspontját közvetítettem uff. Velük meg keddtől hamarabb nem találkozok.
    "de nekem ezek a kanyarok nagyon meredekek" - arra gondolsz, hogy ezek kisugarú ívnek tűnnek a fotódon, és ez nem tenné lehetővé az emelt pályasebességet? Mert valóban így van. De ugye hagyományos felépítésű pályánál ez amúgy sem lehetséges, csak a hézag nélkülinél. Ezért volt arról szó, hogy ez egy átépítés előtti állapot.
    Én ezt találtam egyébként: "1989-ben korszerűsítették Tatabánya állomását és új felvételi épületet emeltek. Felsőgalla állomást kihagyva átvágták a sziklás dombot és kiegyenesítették az addig helyi szűk kanyarokkal tűzdelt szakaszt. Az 1990-es években még erre közlekedtek a személyszállító vonatok. 2008 végén felszedték a Szárliget felőli kitérőt. Jelenleg Tatabánya irányából lehet elérni Felsőgallát. 2009 végén lebontották Felsőgalla állomás felsővezetékét. (Az állomás az annak északi végéből kiágazó és a város fölött lévő szénosztályozóhoz vezető iparvágány csekély teherforgalma miatt maradt meg.)" forrás

Új hozzászólás Aktív témák