Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fles1

    csendes tag

    Sziasztok,

    ~10-15k árkategóriában új fülest (zárt) szeretnék venni, elsősorban itthoni használatra PC-hez (integrált kártyával), max. néha utazáshoz elvinném. Mire kell? - zenehallgatás/FPS játékok (beépített mikrofon annyira nem szempont, max. veszek hozzá asztalit). Innen jutottam végül erre a fórumra, így arra a következtetésre jutottam, hogy inkább veszek olyat ami jól szól - legyen basszus de azért ne nyomja el a magasat se. ( Előző füles egy Ozone Attack volt, szóval ennél csak jobbat vehetek. :D )

    Hosszú távra tervezem, szóval jó lenne cserélhető kábeles, mert az előzőé megtört. Mondjuk ebből a szempontból a hajtogatós kivitel sem biztos, hogy jó választás...

    Találtam párat:
    Behringer BH470
    Pioneer SE-MS5T
    OneOdio Studio Pro
    BlasterX H5 - ebből van €30-ért, ha jól értelmezem

    Megérzésből az első kettőre esne a választás, tartósság szempontjából nem tudom melyik lenne a jobb. Illetve, ha 20Hz-20kHz között van a hallható frekvenciatartomány, akkor a Pioneer jóval kiugrik ebből a spektrumból, akkor mi értelme? (Utóbbit lehet kipróbálom, ha találok Media Marktba). Szóval kicsit elvesztem itt részletekben, azt is olvastam, hogy ha Kínából rendelem akkor a garanciával is problémás lehet!? Ez vonatkozik Németországra is?

    Help me pls! :)

  • fles1

    csendes tag

    válasz Gzula[HUN] #80268 üzenetére

    Akkor szerinted nincs eltúlozva, a bass boost nem megy a magas rovására - mondjuk egy hiphop track esetén? És a garival mi a helyzet így, hogy kínából rendelném - mert erre nem kaptam még választ.

    Igen, azt hiszem várok a Behringer mega Black Friday miatt is, mert ha a Pioneert leviszik pár ropperrel, gondolkozás nélkül rendelem is be. :))

    @Dorien ha megvan a teszt javasolnád otthoni használatra is? Köszi előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

  • fles1

    csendes tag

    válasz Dorien #80279 üzenetére

    Végülis az egyik 17 a másik 21... Shure ráadásul cserélhető kábeles. Hacsak nem lesz valami brutál leárazás holnap, akkor lehet az lesz a nyerő. :C

    Van itt ilyen szakbolt, majd elnézek. Ha nem találom meg ott ezeket, milyen hosszú távon a viseletük? Kipróbáltam a Pioneert, az nagyon kényelmes és tényleg jól szól telóról is! Viszont, ha már veszek akkor legyen fullos.. :K

  • fles1

    csendes tag

    Sennheiser Momentum 2.0 féláron volt 30 ezerért eDigitalon, cserélhető kábel, igazi bőr fülpárna és mellesleg jól is néz ki. Átvettem, hogy le ne maradjak az akcióról de nem tudom megtartsam-e...

    iOS-es de működik az S10+ telómon is, kérdés Apple termékkel jobban szólnam? Illetve mi a véleményetek, ebben az árkategóriában megállja a helyét hangzásilag is? (Továbbra is elektronikus, hiphop/jazz, kis rock + gaming-ra kell..)

    Ja és ehhez már érdemes valami komolyabb - akár külső - hangkártya?

    Előre is köszi! :)

  • fles1

    csendes tag

    válasz fles1 #80308 üzenetére

    Üdv ismét,

    Remélem most már nem sokat kell írogatnom, mert kezd egy kicsit bosszantani a dolog. :DDDElmentem itt Szegeden egy "szaküzletbe" ahol igazából az itt említett márkák közül az egyik egy Beyerdinamic volt de az már kereten felüli szóval ki sem próbáltam.

    Az eladó egy JVC HA-RX900 fülest javasolt - 64 Ohmos - ki is próbáltam ott helyben egy (régi típusú) erősítőről. Tetszett, a basszus is megfelelő számomra, szóval megvettem akcióba 15 eFt-ért. Itthon csalódottan tapasztaltam, hogy az alaplapi kártyával borzalmasan szól, még az én vájtfüleimnek is...

    Nézelődtem, behringer fejhallgató erősítő már 7-8 ezerért már kapható viszont ebben a formában lehet jobban járnék anyagilag egy Shure SRH440 vagy egy Audio-technika AVC-500 fejessel? Így is 7 rugó lenne a ráfizetés, viszont ezeknek kisebb az ellenállása és lehet elég lenne hozzá csak simán a gépem meghajtása.

    Az a gond, hogy itt Szegeden csak ez a bolt van meg a Media Markt szóval nem tudpm összehasonlítani, max. ha megrendelem és valamelyiket visszaküldöm de ez nagyon körülményes...

    Tudom, hogy a DAC egy külön topic de némi felvilágosítást szeretnék kérni, hogy ár/érték szempontból melyikkel járnék jobban. Ja és egy végképp offos kérdés: ez tulajdonképp egy külső hangkártya, ami USB-n keresztül csatlakozik?

    THX!

  • fles1

    csendes tag

    válasz TomPack #81382 üzenetére

    Hali,

    Rendeltem egyet én is, átszámolva 7 eFt-ért összességében mondhatjuk, hogy megérte, ennyiért ne várjon többet az ember. VISZONT! Gzula az összehasonlító tesztben azt írja, hogy a két fülesnek közel megegyező az anyagminősége. A OneOdio Pro (50)-et a kezembe veszem és recseg-ropog az illesztéseknél, remélem nem fog hamar eltörni. (A fülpárna viszont jól illeszkedik, nem nyom és a cserélhető kábel is pozitívum.)
    Pio-t voltam korábban megnézni, szerintem annak 100-szor jobb az összeszereltsége (a rövid/sérülékeny/fix - kábelét leszámítva). Utóbbi inkább mobilra való, ezért meg se vettem.

    Otthoninak egy JVC HA-RX900 fülest vettem, ami nagyon egybe van , 3m-es kábele ugyan fix de brutál masszív, az illesztésnél is.
    Áttérve a hangzásra, nekem ez az összehasonlítási alap, ugyanarról az alaplapi kártyáról meghajtva sokkal teltebbek a hangok a és jóval nagyobb a tér. A mélye viszont nem az erőssége, főleg elektronikus zenéknél sajnos kicsit tesze-tosza. (Majd még ki akarom próbálni, hogy egy DAC-ról mennyire lehet kihajtani a viszonylag magas, 64 ohmos ellenállást...)
    Ezzel szemben a OneOdio-nak tényleg erőteljes a basszusa van de sajnos nagyon a középtartomány rovására megy.

    Szóval marad a JVC, most már nem variálok, max dNb-t hangfalról veretek... :DD

  • fles1

    csendes tag

    válasz Gzula[HUN] #81408 üzenetére

    Rájöttem akkor nyekereg, amikor összecsukom (pl. ha bele akarom tenni a szütyőjébe). Idővel ez bejáratódik vagy meg kéne olajozni? :Y :D

    Amúgy köszi a tippeket, lehet apáé lesz és ha neki nem tetszik így akkor kivesszük belőle azt a csíkot.

    Nyilván a JVC dupla annyiba került, illik jobban és részletesebben szólnia. Amikor a Sennheiser Momentum 2.0-val hasonlítottam össze akkor meg a JVC bújhatott el az összes vonatkozásban. Lehet az impedancia akkor is közrejátszott, de az már ígyis-úgyis túl drága lett volna .
    Számomra csak az igazolódott, hogy itt már egy-egy kategóriánál is mennyire érezhetőek a változások de hát én nem vagyok ekkora fanatic... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák