Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • badxgirl

    aktív tag

    Sziasztok.
    Sony zx660ap-ről mik a vélemények?
    Igazából nem vagyok egy nagy zenefogyasztó, napközben a fiam mellett időm sincs, éjjel szoktam hallgatni, így kapásból szempont, hogy ne döngjön a külvilág felé a cucc ész nélkül. Kialakításra azok a típusok szimpatikusak, amik nem túl szorosak, és viszonylag puhák, szinte alig érjen hozzám. Ágyban fekve amúgy sem igen hagyom el magamról. A zenei ízlésem totál vegyes, bár a fő a rock és metál vonal. Nem kell hogy őrületes mély dübörögjön, inkább az a fontos hogy mélyet közepet magast egyaránt lehessen hallani, és semmiképpen ne recsegjen. Ezen felül nem kell semmi extra, nyilván nem stúdióminőséget várok, inkább egy kiegyensúlyozott, mindent élvezhetően kiadó hangzást, ami nem tolakodóan, puffogó légkalapácsszerű mélyekkel tolakodik be a fejembe. Mindezt úgy, hogy nő lévén csakis színes külsővel jöhet szóba, (persze tudom éjjel ebből marha sokat látok), és 10.000-nél többet nem igen költenék rá. Tudom hogy ez jóformán csak az épeszű termékek belépő kategóriájára elég, igazából ezért a zx660ap-re hajlok, azt most kereken 10ezerért meg tudom venni, vagy még esetleg a sony xb450ap rúg labdába ugyanennyiért, a férjemnek olyan van, az tetszik mind kialakításra mind hangzásra, talán a mély lehetne parányit kevesebb, de azon telefon eq-val is tudok segíteni. Ellenben papírra vetett paraméterek alapján a zx660ap kicsit jobbnak tűnik ugyanannyiért. Mellesleg meghajtani egy samsung galaxy s7 fogja, néha esetleg egy asus transformer hibrid tábla pc.

    Ezek alapján érdekelne, szerintetek mennyire jó választás a zx660ap, esetleg az xb450ap-hez képest tudtok e róla nyilatkozni, mivel hirtelen csak az van összehasonlítási alapnak, vagy esetleg tudtok mást ajánlani a szempontjaim szerint, ha ez nem jó?

  • badxgirl

    aktív tag

    válasz Dorien #54426 üzenetére

    nem volna rossz, leszámítva hogy nekem elég férfias a megjelenése, illetve ódzkodom a méretétől. Volt egyszer egy egészen hasonló felépítésű fejhallgatóm, szerettem, de az őrületbe kergetett, mert hanyatt fekve szeretek zenézni éjjel, és a párna állandóan lökdöste ide oda, valahogy sehogysem akart megférni a fejemen. Pedig az ára és az alapján amiket olvastam róla így hirtelen, szimpi lenne.

  • badxgirl

    aktív tag

    Még valami, Philips shl 5605gy-t hallott innen valaki? Csak mert annyira szép hogy az fáj. Kérdés hogy a hangja is megfelelő e és mennyire szoros vagy laza a pántja?

  • badxgirl

    aktív tag

    válasz badxgirl #54457 üzenetére

    Illetve még annyit nagy vonalakban mondjon már el egy hozzáértő, hogy hogy van ez a maximális terhelhetőség? Tudom hogy sok más tulajdonság is fontos, de nem értem, hogy lehet, hogy míg pl az általam nézett 2 sony maximális terhelhetősége 1000mW, addig a citiscape downtown-é csak 30mW mindezt azonos/közel azonos érzékenység mellett. Hogy lehet ilyen hatalmas eltérés? Vagy ez csak számokban ekkora külömbség? Mit lehet ebből érzékelni mondjuk mobilról hajtva a fejest?

  • badxgirl

    aktív tag

    válasz Dorien #54465 üzenetére

    Kiesett végül a philips. képen gyönyörű, de már videón nézve nem volt annyira meggyőző, olyan nyiklinyakli benyomást keltett...a sony zx660ap-t meg nem mertem megrendelni látatlanban..lehet hogy jobb lett volna mint az xb450ap, de az is lehet hogy kevésbé lett volna szimpatikus...így végül az xb450ap-ből rendeltem egy szép pirosat, abban biztos nem csalódok, mert a férjemnek is van egy fekete, ő imádja, meg én is elcsenem néha, tegnap is meghallgattam újra, tetszik, és kényelmes is. A 10ezret kicsit fogcsikorgatva adom oda érte, mert nem szeretek ilyen elektronikai motyókra költeni, a telefonomat meg a notebookomat is hónapokig lesegettem végül a férjem vette meg mikor megunta, de másrészről tudom hogy megérte, nekem legalábbis szigorúan szubjektíven, mert az elkövetkező 4-5 évre ezzel simán letudtam a fejhallgató kérdést :D A tanácsokat véleményeket mégegyszer köszönöm mindenkinek.

  • badxgirl

    aktív tag

    válasz Samtya #54475 üzenetére

    nekem nincs bajom a sonyval, mint írtam van itthon egy xb450, számomra kényelmes nagyon és a hangját is szeretem, ha néha hallgattam telón vettem el picit a mélyből de ennyi. másabb lett volna ha meg tudom tapizni és kipróbálni a másik sonyt és a philipset is, de sajnos a semmi közepén lakok, 60km egy médiamarkt, abban sem igen van fejes kirakva próbára. Így teljesen csak mások tapasztalataira alapozva pedig végül nem mertem "reckírozni", főleg hogy úgy tervezem, 4-5 évre választottam most.

  • badxgirl

    aktív tag

    válasz Bodz #54487 üzenetére

    ó, ha tudnátok eddig mit hallgattam...valami bluetooth-os noname cucc, na hát azt is elviseltem :D Nyilván sokmindent ki lehetett volna hozni a keretből, de végül nem mertem nagyon belemenni, mert ami mások szerint jó az még mindig előfordulhat hogy nekem meg nem tetszik. nem állítom hogy így volna, de amit választottam azt bizton hajlandó vagyok hallgatni és tetszik pici eq-val megzabolázva. Aztán ha egyszer eljutok végre valahova ahol több ajánlott darabot is meg lehet tapizni netán belehallgatni, majd kinézek valami jobbat. Egyenlőre erre nincs lehetőségem, mert felénk semmi nincs, szolnok van legközelebb, és ott is mérsékeltek a lehetőségek mivel mindig este megyünk, egy 3 éves igazi nyughatatlan rosszcsont gyerkőccel.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés