Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    üdv
    tudna valaki ajánlani nekem egy headsetet? nem audiofil kell, inkább csak egy sima kis sztereó szép hanggal, erős kivitelben, főleg a kábel szakad csavarodik szanaszét mindig. Lehetőleg harisnyázott kéne

    nagyon max 20 ezerig, de jó lenne 10 körül

    köszi

  • haddent

    addikt

    válasz guppy #6447 üzenetére

    Nem igazán vagyok nagy fejhallgató rajongó, kifejezetten csak csapatjátékokhoz használtam eddig, de most ez változhat. Nem vagyok egy audiofil de azért szerintem egy bizonyos határig tudok különbséget tenni. Sima agybadugós fülhallgatóból próbáltam néhányat a Sennheiser CX400 tetszett a legjobban.

    Na mindegy, annyival módosítanám, hogy legyen mégiscsak a keret 10 ezer mert zenét továbbra is rendes hangfallal, erősítővel fogok hallgatni mint ahogy filmet is. Akkor nem kell headset, egy sima sztereó fejhallgató kellene, viszont mindenképp harisnyázott kábellel, mert a simákat én kb. 1 hét alatt kinyírom :O

    Valaki ráismer valamilyen cuccra? :DDD

    köszi

  • haddent

    addikt

    sziasztok
    segítségért jöttem, rám férne egy értelmes füles:

    1. Főleg otthon használnám, illetve otthoni körülmények között, de a fizikai tartósság, jó anyaghasználat lényeges lenne, nagyon. Nem egyszer kábeleztem újra az egész fejhallgatót, de azért legyen már értelmes alapból...

    2. Felhasználási cél: igen ;] . Zene, játék, film minden... De ha ez sokat számít (elég "baltás" vagyok a témában), akkor legyen zenére kiélezve, abból pedig rock/metál hasonlók amiket főként hallgatok.

    3. max. összeg: hááát.. nem túl sok. Első körben én egy olyan 10-15 körüli összeget mondanék, de ha ész érvekkel meg tudtok győzni egy "kezdőt", hogy nekem is megéri, akkor majd elgondolkodom a bővítésen :K

    4. Csakis vezetékes, utálom a wireless szarságokat mindenben

    5. őőő... a szavakat sem értem, legyen kényelmes :DDD

    6. mikrofonosnak örülnék, de gyanítom egy gagyi mikrofont rácsapnak plussz 5 ezerért, ezért ha jobban megéri egy jó kis fejhallgató és külön valami mikrofon, akkor majd megoldom úgy

    7. Hangzás... szeretem a mélyeket, a basszust, az erősítő is kicsit el van tolva ebbe az irányba, de amúgy valami olyan legyen, ami azért mindent átvisz normálisan. Igen, talán ennyi, hogy legyen benne egy kicsit "köményebb" mély.

    8. forrás: integrált hangkártya amiből majd idővel lehet valami értelmesebb, valamint közben még egy Pioneer A-501R régi erősítő :B

    Nagyjából ennyi azt hiszem. Ha szabad megjegyeznem akkor nekem a Sennheiser márka nagyon szimpatikus, votl egy fülesem, azt szerettem. Aztán széttéptem :DDD Esetleg ugyanolyan versenyzőknél akkor a Sennheiser lehet a befutó :K
    Gondolom ilyeneket itt ti is utáltok, de ilyen doktóór bíccc (vagy vicc) meg szkullkándi meg ilyen gagyi csillivilli szarokat hagyjuk ha lehet :B

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    sziasztok

    szeretnék egy új fejhallgatót, most egy Technics RP-F880 van és egész tűrhetően el vagyok vele de valami komolyabbra vágyom, kéne segítség :B
    Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? otthon, de azért legyen mobilis valamennyire..
    Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? zene (trükkös mert sokféle :DDD punk-rock-metal, techno, hiphop)
    Circumaural, fülköré támaszkodósat
    nyitott és zárt is jó, amennyire én tudom a nyitott jobb tud lenni (nem hátrány nálam ha nyitott, amelyik jobb!)
    Mikrofon nélküli mindenképp
    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar? a nagyon recsegő sistergő magas azt nehhh..
    Forrás régi Pioneer A-501R / Pioneer VSX-323-k szeteró és av erősítők fejkimenetéről, később saját fejhallgatóerősítőről
    plussz kitétel: legyen erős. Fémes felépítés nyilván nagy előny, legyen (könnyen) újrakábelezhető. Sajnos szokásom ~1 év alat hazavágni a kábelezést :W . Ezen felül tényleg opcionális, hogy minnél "letisztultabb" minimalistább semmitmondóbb legyen az egész. Nem kell a dr bíccc csicsa és társai :DDD

    Árat direkt nem írtam, nem tudom. Attól függ :DDD Olyan ~20-30 közé lenne jó, de nem értek hozzá. Ha 35 -ért van olyan ami sokkal jobb, élvezhetőbb, tartósabb stb... mint egy "olcsóbb" akkor kibővítem a keretet.

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    Sziasztok

    fejhallgató kéne nekem, strapára! hurcolászni, melóba (iroda, de akkor is!), otthonra. Általános (főleg rockos) zenehallgatásra, de nem kell kifejezetten hibátlan audiofil, legyen kiegyensúlyozott "monitor" -ra hajazó, tényleg sima, általános megteszi. Ha lehet választani akkor a magas ne szúrja ki a szemgolyóm belülről.

    Ami fontos: strapabíróság. Minnél több erős fém szerkezet, létezik elérhető árkategóriában fém cucc?
    A kábel sem ártana, ha alapból cserélhető lenne, de nem kitétel

    Árban minnél lejjebb, de max. 30 ig nézelődnék.

    Valakinek beugrik valami? köszi!

  • haddent

    addikt

    válasz Spíler #55248 üzenetére

    Pont őket néztem ki. M20x, M30x, M40x, de nem tudom eldönteni képről, hogy a zsanérok, meg az egész szerkezet fém vagy műanyag-e? :F

  • haddent

    addikt

    válasz Bodz #55256 üzenetére

    Értem köszi, akkor sajna nem igen lenne hosszúéletű nálam. Egyéb tipp? :B

  • haddent

    addikt

    Csak egy gyors véleményt írnék, meglett a kiszemelt példány: Superlux HD660 ami alapvetően egy negyedárú Beyer DT770 pro. Nyilván nem egészen olyan minőségű a hangja, nem vitatom, de a 10-20 ezres kategóriába szerintem belefér. Nem vagyok vájtfülü, de szeretem a jót, és ez az, szerintem.
    Ami nekem iszonyat fontos volt: a felhasznált anyagok, tehát erős legyen fizikailag. Ez, a beyerhez hasonlóan főlem fém. A fejen átívelő cucc 2 fém rugó, a 2 "befogó villa" fém. (Ezt a kettőt ugyan műanyag rögzíti egymáshoz, de könnyen pótolható, szimpla szerkezet). A villák végén 2 kis műanyag pöcök csavarral. Megkínoztam, erős!

    Nekem egy tizest megért :R :K Főleg, hogy Beyer DT770 méretű minden, tehát simán rendelhetnék hozzá DT770 drivereket, velúr párnákat. Ez tervben is van, illetve a kábelt átforrasztani modulárisra, és minőségibbre, valamint a maradék néhány kis műanyagot legyártatni fémből. Örökéletű, félárú brutál DT770 a cél :Y

Új hozzászólás Aktív témák