Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz troszti #11630 üzenetére

    Megpróbálom rövidre fogni:

    A színezés alatt a hangszínt értem. Lényege, hogy máshogy szólalnak meg a zenék minden típuson, vannak világos-vidám színezésű fejesek, semlegesek és sötétek (nem szektába térítek, nyugalom ;) ). Az igazi zenebubus semleges hangú hangkeltőt keres, hogy úgy hallhassa a zenéit, ahogyan az felvételre került (és ilyen láncot is épít elé, de ezt most hagyjuk).
    A világos hangzás ad(hat) egyfajta boldogságérzést, a Sony lejátszók közül sok így szólal meg, felturbózza az eredeti zeneszámot. Egy csálé hasonlattal élve olyan ez, mint a monitorok színbeállításánál a Mozi/ Sport/ Játék színbeállítások. Tudod, hogy nem a valóság, de mégis élvezed a parádét. A sötét karakter meg pont az ellenkezője, egy alapból borongós hangulatot adalékol.

    A 661-es számomra kényelmetlen, irritálta a fejem a két gumipánt, de ez én vagyok. A hangja viszont nagyon jópofa az áráért, szerintem a legjobb felbontást és mélyet produkálja, amit hallottam 20k alatti zártak közt. A Beyer 235-nél egyértelműen mindenben jobb... lenne csakhogy ad mindenhez egy kis szivárványt, a megszokott Beyerem meg inkább sötét, nagyon nagy az eltérés köztük.

    Az M40 egy magasabb kategória, de azért próbálj objektív maradni, a 661 csak 12k, az M40 már 20.
    Kipróbálás nélkül sajnos nem tudod meg, hogy melyik kényelmes, és megér-e annyit a különbség. M40 szokott lenni zeneboltokban is, 661 inkább a bevásárlóközpontokban.

    Nem sikerült :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • #71562240

    törölt tag

    válasz troszti #11630 üzenetére

    Pécsett már sokan panaszkodtak a kínálat hiányára (az ottani MM is szegényes állítólag), de ha Budapesten jársz, a Fejhallgató Plázában, Hangbarlangban, Nomono-ban, a Mammmmmut-beli és a Westend-beli Media Markt-ban rengeteg típust ki tudsz próbálni, a Hangszerker is értékelhető kínálattal bír Audio-Technica és Shure terén.

    (#11634) DBAtti Annyit hozzászólnék, hogy a világos tónust inkább a magassáv hangsúlyozásával kapcsolatban célszerű használni, így az általad említett, felturbózott Sony-k szerintem nem a világos tónusba tartoznak, hanem inkább a "telített színűek" közé, hogy a monitoros hasonlatodnál maradjunk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák