Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freel

    tag

    Sziasztok. Segítsetek please. Beszereztem 2 db Sapphire HD 2900 XT-t. Crossfire lenne a téma :) Csontra ugyanaz a két kártya. Először is. Nézegettem lapokat alá. Mindenképp X38-X48 lenne a 2x X16 teljes sávkezelés miatt. De... Az ABIT-ról nem olvastam sok jót, sőt semmit. Az ASUS kínlódik a DDR3-mal, meg őszintén, nincs is rá szükségem... A GigaByte maradt mint lehetőség, vagy esetleg az MSI, de azt végképp nem ismerem.
    - Tehát, melyik lap lenne tutiszuper a két kártya alá?
    A másik, hogy riogatnak a fogyasztás miatt, állítólag kegyetlen fogyasztása lesz a két kártyának.
    - Milyen az a táp, ami illene ide és nem rögtön az 1000W-os Chieftek akármivel kezdve?

    Írjatok please, hetek óta nem merek belevágni a herdvervásárlásba ( a két kártyát még eltudom passzolni), mert valami soha nem stimmel: alaplapi bios sz@rakodik, ramkezelési problémák, táp kevésnek bizonyul... :(

    HELP!!!

  • Freel

    tag

    Köszönöm a tippet radír, majdnem így gondolom én is. Két hete bújom a netet, hogy megtudjak mindent a CF-emről. Picit elhagyatottnak tűnik ez a totyik, de azért leírom amit megtudtam, hátha segítek ezzel kapcsolatban valakinek.
    A lényeg tehát: a két darab teljesen megegyező SAPPHIRE RADEON HD 2900 XT, egy olyan lapban ami mindkét kártyát X16-tal hajtja, állítólag iszonyatos teljesítményre képes, ennek az iszonyatos fogyasztás az ára. A 975/P35/P45 chippekkel valami nem stimmel a CF miatt, sokan panaszkodtak. Állítólag a sebességkülönbség miatt. X4/X8 a másik X16. Így akár 25%-kal is lassabb lehet a CF! Utánnajárva sokan a GA-X48-DS4-et javasolják, én is azt szemeltem ki. A DDR2 most már elég gyors 4-4-4-12 időzítésekkel, van a lapon IDE csatlakozó és jó minőségű lap. Így erre esett a választásom. Nemszeretnék kínlódni a DDR3-mal. A problémám a táppal volt. Külföldi és PH-s tesztek alapján a 2db szörny kártya a géppel együtt 2560x1920 mellett élsimítások, minden szűrő bekapcsolva, full terhelés mellett 560-580W-ot eszik. A külföldi teszter azt írta, hogy min egy 800W-os táp kell neki ami lead 45A-t a 12V-os ágakon. Ennek ellenére a PH-s tesztben egy 550-es Cooler Master simán kinyögte az 580W-ot és szépen vitte a két XT-t. Ezt még nem teljesen értem, hogy miért... :F
    Így árban és teljesítményben is az arany középutat választottam. 17k-ért lehet kapni HKC 630W USP 7630-at. 630W-os és a 12V-os ágon 20A-t ad le darabonként, összesen 40A-t. Úgy döntöttem elég lesz, márcsak azért is, mert én egy 32"-os SONY Bravia LCD TV-t vettem, amit 1366x768-ba tudok használni 60Hz-en. A tervem az, hogy ebben a felbontásban 4xAA és 16xAF és minden full mellett a jövöbeni játékok szépen menjenek. Elméletem szerint 500W-nál nem lesz több a teljesítmény felvétel.
    A jövő héten vásárolom meg a hardvereket, így konkrétumot még nem tudok. Akit érdekel írjon és válaszolok, hogy mennyit teker a 3DMark06 :))
    Ilyen lapban, 2.0-s PCI-E be két darab 1.1-s PCI-E-s kártya fullon hajtva tesztet még nem találtam sehol, így nagyon kíváncsi vagyok... Szeretném átlépni a 20k-s határt evvel a rendszerrel...
    Szerintetek???

    U.I.: Először én is MSI 4870 OC-be gondolkodtam, de 18k-ért nem adom oda az XT-met, még minden játékot szépen elvisz. A másik, hogy most 21-ért szereztem be hozzá még egy kártyát, még árban ígyis jóvagyok. Egy jó minőségi tápra már úgyis vágytam, így nagyon-nagyot nem bukok a rendszerrel ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket...

    U.I.2: E8400-at veszek mellé és 3,60-on 1600-as FSB mellett hajtva... Nekem elég lesz...

    Üdv...

    [ Szerkesztve ]

  • Freel

    tag

    válasz energy4ever #6926 üzenetére

    Szia energy4ever!

    Tőled kérdezek, mert látom nagy penge vagy a témában. Elolvasva rengeteg hozzászólást, képtelen vagyok dönteni, hogy megéri-e a CF, vagy felejtős a driver támogatás katasztrófális mivolta miatt. Segíts nekem. Van egy régi SolyTech moduláris tápom, 600W-os és hivatalosan támogatja az SLI/CF-et. (Ne fikkantds le látatlanba, anno 18k-ért vettem és brutál nehéz :P ) Viszont a tápból a PCI-E-eknek csak 2 db 6 pines csatlakozó adott. Így döntenék a 2 db R7 265 2 GB mellett, ugyanis azok a legerősebb, de még 6 pines tápcsatlakozóval ellátott videókártyák, amik ráadásul Full HD-hoz elégnek kellene lenniük! Hosszú távra tervezek, Witcher 3, Star Citizen stb. nekem gond nélkül menjenek!!!
    Vagy vegyek inkább egy darab 280X-et? Döbbenetes, hogy 2 év garral, már használtan 65-ért lehet kapni!!!
    De direkt a CF miatt vettem az ASRock 990FX Extreme 3-at! Ebben a lapban TUTIRA menne a két kártya x16-x16-ban? És egy 4Ghz-re húzott FX6100 kihajtaná a két kártyát?
    Illetve azt mond még meg nekem, hogy tényleg igaz az, hogy AMD-s lapban, AMD-s procival jobb az AMD-s kártya? Mert SLi-t szerettem volna, de 6 pines kártya esetében (GTX750Ti) nem támogatott az SLi!!! Illetve eddig egy GTX 760 DC2 OC-m volt és elég harmatos teljesítményt nyújtott (ezért is váltanék AMD-re).
    Légyszíves válaszolj MINDEN kérdésemre!

    Köszönöm szívélyességedet előre is!

    U.I.: most vettem egy LG 42"-os 3D LED TV-t és valami elképesztően gyönyörű képet ad még a régi 4850-es kártya is. Az ATI kártyáknak még mindig szebb képük van?

    [ Szerkesztve ]

  • Freel

    tag

    válasz CirrMee #6929 üzenetére

    Hülyének is érezheted magad, de nem azért, mert szakmailag tájékozottabb vagy, mint én, hanem, mert cinikus állat vagy és, mert a segítségre való hajlamod egyenlő a nullával!
    Sok éve NV-s vagyok, most váltanék AMD-re, nem ismerem még ki magam a sok ökör számozásban.
    Légyszíves linkeld át azt a R9 270-et ami beéri a 6 pines tápellátással.
    Köszönöm kedvességed!
    :R

  • Freel

    tag

    válasz Freel #6930 üzenetére

    Az első (legolcsóbb) R9 270-es amit néztem az IPON-nál a Gigabyte rögtön 2x6 pin-nel indít!!

  • Freel

    tag

    válasz energy4ever #6933 üzenetére

    Huhh...
    Kicsit gyorsabban mentek a dolgok, mint gondoltam, de megvan a két darab Sapphire R9 270 CF-be kötve.
    2016 pontot kaptam Unigine Valley-be Extreme HD-ba. 4140 pontot adott a 3DMark Fire Strike Extreme-ben.
    Egy FX 6100 mellett...
    Köszönöm Nektek az infókat.
    Remélem egy darabig jó leszek PC ügyben játékok terén... :R

    U.I.: különös köszönet CirrMee-nek, hogy fölhívtad a figyelmemet a legerősebb 6 pinesre! Így majdnem a nem legerősebbet vettem meg! És nagyon bántam volna a döntésemet!!! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Freel

    tag

    válasz fantasy29 #6951 üzenetére

    Szia!

    Én direkt a crossfire miatt és direkt a 2x 16x-sáv miatt vettem egy ASRock FXExtreme 3-at. Nagyon-nagyon meg vagyok elégedve a lappal és gyönyörűen megy benne 2 db R9 270 egy 4 Ghz-en hajtott FX6100 társaságában.
    Lehet, hogy a procim nem túl vaskos. de a lap nagyon stabil és korrekten teszi a dolgát!!!
    :R

  • Freel

    tag

    válasz fantasy29 #6954 üzenetére

    És ami nem mellékes, hogy én mondjuk 'drágán' vettem 20k-ért egy garanciálisat itt a HAprón! :K

  • Freel

    tag

    Sziasztok!

    Megkérhetnélek benneteket, hogy ha lehetőségetek adódik dobnátok föl pár darab CF szintetikus teszteredményt? Nem szükséges mindenféle screenshot, bízom bennetek. :K
    Csak írjátok le milyen konfigon, milyen beállítások mellett, milyen eredményt kaptatok.
    Nagyon kíváncsi lennék, hogy AMD-intel, illetve AMD-AMD viszonylatban hol áll a gépem, illetve, hogy tudjam jól vannak-e beállítva a dolgok.
    Leírnám én most Nektek, hátha érdekel valakit:
    AMD FX 8320 (fix 4.0Ghz-en mind a nyolc mag, összes energiatakarékos funkció kikapcsolva)
    ASRock 990FXExtreme 3 (utolsó 1.70-es BIOS)
    2x4 GB Kingston (2133Mhz-en CL11-ben)
    2xR9 270 (alap órajelen 2x x16 sávon)
    Eredeti Win8.1, eredeti 3DMark.
    A 3DMark a Fire Strike-ban (NEM az Extreme) a sima tesztben Full HD-ban adott 8075 pontot.
    A Valley benchmark pedig Full HD Extreme beállítások mellett 2323-at.

    Asszem leírtam minden fontosat.
    Köszönöm előre is.

    U.I.: nagyon régen anno volt 2db Ati RADEON HD 2900XT CF rendszerem, de a driverek bénázása miatt megútáltam az Ati-t. Váltottam nVidia-ra, és nagyon kellemes meglepetés ért a folyamatos driverfrissítések és a Physx miatt... Soha nem volt semmi bajom az nVidiaval. GTX760 SLI-t szerettem volna, de valaki a fülembe ültette a bogarat, hogy AMD procival AMD-s CF jobban megy... Őszinte leszek, csak magamat próbálom erősítgetni, hogy jó lesz ez az Ati CF vonal, de valójában elég sokat szopok ezekkel a driverekkel...

  • Freel

    tag

    válasz energy4ever #7082 üzenetére

    Köszönöm szépen. Pont jó a procid és a videókártyád valamilyen szinten az összehasonlításhoz.
    Feldobom én is a Heaven-t, megnézem mit mutat.
    Egyébként had mondjam el, hogy valami olyat olvastam a legújabb, augusztusi beta AMD driver oldalán, hogy a win8 mostantól nem támogatott WDDM 1.2-vel hanem a win7 WDDM 1.1-ét kapja meg és, hogy nagyon ráfekszenek a win8.1 WDDM 1.3-ra. És valóban csinálhattak valamit, ugyanis az utóbbi pár hónapban több darab, több száz megás frissítés is volt a 8.1-hez. És az utolsó frissítések és driverek óta több, mint 10%-kal mutatnak többet a szintetikus tesztek.
    Ezt Neked is mondom főleg energy, hogy a win7-tel és a win8.1-gyel régebben ugyanezek az értékek nekem 3DMark alatt 7177 volt és 2089 Valley alatt...
    Olybá tűnik, hogy tényleg valamit csinálnak Mantle, vagy API vagy tudomisén milyen szinten a programozók, hogy közelebb hozzák a hardvert. Szerintem. Lórúgásszerűen nőtt a teljesítmény a szintetikus tesztek szerint.

  • Freel

    tag

    Nagyon röstellem magam miatta, :B de tényleg nem tiszta ez a proci-videókártya kihajtás. Azt értem, hogy a proci ha nem elég erős, akkor nem tudja lapátolni a videókártya alá az adatot... De ezt hogyan tudom megnézni? Mármint, hogy a proci kihajtja-e a videókártyát?

  • Freel

    tag

    energy:

    Tudsz valamit arról, hogy a Crossfire működik Linux alatt? Úgy értem friss infó kellene. Régi infót olvasva írják, hogy katasztrófa, de valami friss infó kellene. Érdemes egyáltalán belekezdeni a Linuxba, vagy még mindig csap a szopás van vele? Nevén nevezve lehet, hogy foglalkoznék picit a StemOS-sel... :B

  • Freel

    tag

    válasz ricsi99 #7137 üzenetére

    Nemtudom srácok, de nekem a legelső megérzésem, hogy áramellátás problémátok lehetséges! Teljesen biztosak vagytok benne, hogy egy 5Ghz-re húzott 8 magos AMD (ami szerintem kapásból bekajál majd 200W-ot, meg mellette még a két kártya mellé elégséges a tápotok? Nekem a 4Ghz-re húzott 8320+2x R9270+ 3 vinyó+1 SSD mellé kevés volt a 600W. Kellett egy 750-es Corsair...

  • Freel

    tag

    válasz jozsef8 #7148 üzenetére

    Kattints a Catalyst Control Centerben a 'Játék'--->'3D alkalmazás beállítások'--->'+Hozzáadás"-ra.
    Tallózz be egy játékot amit szeretnél. Majd kattints rá az exe-re és a 'Beállítás' oszlop legalján megtalálod az 'AMD CrossfireX üzemmód'-ot. Van ott mindenféle fogalmam sincs mire való opció: 'Alapértelmezett', 'AFR-barát', '1x1 optimalizálás' stb...
    Az a lényeg, hogy nem egy játék volt nekem például (Skyrim) ahol mikrolaggot, szaggatást, grafikai/színmegjelenítési anomáliákat oldott meg az, hogy itt állítgattam az opciókat. Persze érdemes hozzálőni a feljebb levő többi (Tripla buffer... stb.) opciót is, de általában a fent említett opció megold majdnem minden problémát... :C

  • Freel

    tag

    válasz energy4ever #7151 üzenetére

    NAHHH.... :D Nekem ez a cikk adta meg a végső lökést... Délután adom el a [moderálva] az ATI kártyákat... Eredeti Win8.1-em van. Minden alkalommal mikor friss drivert telepítek, a CCC összecsuklik valami DLL hibával. Több órám ment rá mire megtaláltam, hogyan lehet újraéleszteni gányolással a Control Center-t. A Windows nem egyszer leállítja a videókártyákat csak úgy! Kiírja, hogy az ATI videókártya illesztő leállt, majd újraindult. NV-vel soha nem volt ilyen bajom ebbe a gépbe. ASRock 990FX Extreme 3 lapban az UltraFastBoot Ati kártyával nem működik. NV-vel igen. A CF nagyon kevés játékban megy. Tegnap például lefordultam a székről, hogy a Legend of Grimrock 2 alatt például tökéletesen működik a CF! Naná, hogy olyan játékban szépen megy, amit egyébként 1 kártya is vígan elvinne. A Wasteland 2 alatt persze még a DX9 erőltetése mellett sem tudtam sehogy működésre bírni. A 3D (úgyértem a rendes 3D) meg egy nagy katasztrófa. Az AMD saját HD3D-je (vagy mi a szösz) nekem egyáltalán nem működik. A Tridef3D-vel ugyan nagyon szép 3D-t lehet előcsalni, de ott meg a program szar, mert nem kezeli csak egy szálon a procit és így nincs FPS, hiába van erő a gépben. NV alatt persze simán megy a Vision...
    És még sorolhatnám. Úgyhogy a [moderálva] kivan az ATI kártyákkal, a fos driverekkel, meg a CF-el is...

    Köszönöm mindenkinek a segítséget, főleg Neked energy, hogy élteted még a topicot és a sok hozzászólást. Én elhagyom-e szentélyt. Minden jót Nektek. Üdv. :R

    [ Módosította: radi8tor ]

Új hozzászólás Aktív témák