Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Én most szeretném lecserélni jól bevált 30D-met, (másodgépként marad :) ) és a 70D-n gondolkozom.

    Korábban felmerült bennem az első generációs 7D is akár használtan, (de a használt ára túl van azon amit kiadnák egy bizonytalan eredetű gépre aminek nem tudom az előtörténetét) de a 70D felé hajlok erősen most, újabb váz szerintem nekem bőven annyi tudással hogy elég lesz még ki nem kopik alólam :) + a 70D-nek néztem a tesztképeit a pixinfo.hu-n és a jpeg képei nekem jobban tetszenek mint a 7D-nek.

    Viszont most olvasok a 70D fókusz hibájáról, és azt szeretném megkérdezni tőletek hogy mennyire gyakori, illetve tényleg csak 2.8-as rekesz alatt van probléma?

    Nekem egy Tamron 17-50-es (képstabi nélküli) optikám van amivel használnám, az fix 2.8-as de olyan tág rekesszel ritkán használom, tehát ha csak tényleg 2.8 és alatti tartományban nem fókuszál, akkor elvileg nincs miért aggódnom, de szeretnék képben lenni hogy lehet-e így gond.

    Viszont van egy másik dilemmám, amiben nagyon hasznos lenne a véleményetek illetve segítségetek.

    Ma beszéltem a Camera Kft.vel, hogy mit érdemes tudni a 70dről ilyen szempontból, és azt mondták hogy mivel nekem a 17-50-es képstabi nélküli Tamron már régebbi optika, és nem is Canon, a 70D fókuszrendszere meg sokkal újabb nem szükségszerű de lehetnek gondok, és ilyen régi optikát nem is lehet kalibrálni, meg elvileg a vázat se hozzá.

    Obit viszont nem akarok venni, mert bár hogy a 30D-n nincs gondom vele az nem jelent semmit (8mp vs 20) de egyik barátomnak sincs gondja a 17-50-es Tamronnal első generációs 7D-n és az csak 2 mp-el kisebb. :)

    Szóval most nem tudom mi legyen, kipróbáljam boltban (nekem legközelebb a győri MediaMarkt ami opció) vagy merjem megrendelni pl edigitalbol a gépet?

    Ti mit javasoltok a netes vásárlás szabályait figyelembe véve, hogy a 17-50-es Tamronommal lehet gond ebből a szempontból, vagy inkább próbáljam ki boltban vásárlás előtt, esetleg inkább netről rendeljem és akkor otthon ki tudom próbálni normálisabban aztán ha nem jó 14 napon belül visszaviszem?
    Az edigitalt ma felhívtam ezzel a dilemmával, azt mondták ebből elvileg nem lehet gond és akár a győri boltjukba is vissza tudom vinni ha esetleg kell.

    Válaszotokat illetve bármilyen infót előre is köszönöm! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    A Cameron Shino akksikról tudtok valamit?
    Én pótaksiként vettem egyet a 70D-hez, de utána miután láttam [ezt] a videót, illetve alatta a kommenteket, kételyeim merültek fel hogy merjem-e használni....

    Azóta vettem egy jupio aksit is, arról a pixinfón is jókat írtak [link] :) Azt azóta egyszer töltöttem is és valóban töltötte a gyári töltő, és inkább ehhez van bizodalmam mint a cameronshino-hoz.

    Tudom, a kettő árából már vehettem volna gyárit is, tény, de jupio szerintem jó lesz, csak a cameronshino-val nem tudom mit kezdjek, nyugodtan használjam-e, vagy inkább ne?
    Úgy vagyok vele, hogy inkább az aksi árát könyvelem el tanulópénznek, minthogy kárt tegyen a gépben..

    Válaszotokat, és bármilyen infót előre is köszönöm szépen! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos infót aksi ügyben! :R :R

    Akkor ha jól értem a dolgokat, akkor a noname (gagyi) Li-Ion aksik akkor inkább a töltésnél hajlamosak elfüstölni, ha rossz példányt fogtam ki, nem a gépben. Ha ez így van, akkor végülis megtarthatom a CameronShino aksit is, de szigorúan utolsó esély aksinak, inkább akkor a gyáriban és a jupio-ban bízok. :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Lehet elsőre furcsa lesz a kérdésem, de szeretném megkérdezni ti mit gondoltok. :)

    Én vakuvásárlás előtt állok jelenleg, és most a Yongnuo YN-568EX II-vel szimpatizálok erősen, (és ennek az ára (50e )lenne a max keret is) és azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a régebbi, csavaros vakürögzítés az aktív használatban mennyire lassabb illetve megszokható?

    Azért érdekelne, mert az utóbbi időben egy Canon 430 EXII-őt szoktam használni (ami nem saját csak kölcsön szoktam kérni) és annak már az újabb, karos rögzítése van, ami kényelmes szerintem, :) de a hagyományos csavaros megoldással még nincs tapasztalatom.

    Canon vakuban nem gondolkodok az áruk miatt, de láttam a Mikrosat oldalán, hogy van már az 568 EX II -nek egy nagytestvére a YN-685 [link] ami gyorscsatlakozós, és 6 ezressel drágább ami beleférne még, de viszont az 568 EX II is bőven elég nekem az YN-685 plusz funkcióira nem is lenne szükségem, ki sem tudnám használni...

    Illetve azt szeretném megkérdezni még tőletek, hogy vakuba ti milyen kapacitású és márkájú aksikat szoktatok használni, megéri beruházni eneloop (pro) aksikra, vagy bármilyen nevesebb gyártó (pl Varta) is megteszi?

    Válaszotokat, és bármilyen infót előre is köszönök szépen! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Köszönöm szépen a hasznos infókat, és bocs az offért :R :R szerintem akkor maradok a 568 EXII-nél mert egy vaku jelenleg elég nekem.

    Még csak annyit szeretnék megkérdezni tőletek aksi témában hogy ezekből a hibrid aksikból (Enepool, Recykro) mekkorákat érdemes venni? Láttam Eneloop-ból a sima csak 1900 mah-es, Recykro-ból is 2100-asokat láttam, egyedül az Eneloop pro ami már jobb teljesítményű, és nem tudom ezek szerint egyértelműen csak az Eneloop pro-t érdemes venni vakuba vagy jó a sima is?

    Bocs az offért, ígérem több kérdésem nem lesz a témában, és bármilyen infót előre is köszönök! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Gondwana, hcl:

    Köszönöm szépen a válaszotokat! :) :R

    Akkor ezek szerint valóban a sima Eneloop lenne a nyerő, már csak azért is mert az elvileg 2100 töltést bír a pro meg 500-at, de talán 1-2 ezres volt a különbség az edigitalban a gyorstöltős sima és pro eneloop között, szóval még gondolkodok kicsit...

    Illetve ezúton szeretnék mindnyájatoknak én is Boldog Új évet kívánni, és ezen felül jó fényeket és még jobb témákat! :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Írtam korábban futólag, hogy 30D-ről váltottam 70D-re, kíváncsiságból szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy szerintetek a 30D másodgépként mennyire állja meg a helyét manapság?

    Amiatt is gondoltam rá, mert a telém mondhatjuk szerintem hogy gagyi, egy Canon 75-300-as, és azt meg sem próbáltam a 70D-vel mert biztos elvérezne rajta. Ezért gondoltam, hogy a 75-300-ast fixen rárakom a 30D-re, és a telét azzal használom, :) szerintetek így mennyire életszerű a dolog?

  • Canonfan

    senior tag

    hcl, _seth_:

    Köszi! :R

    Akkor egy próbát mindenképp megér, a 30D-t úgyse adnám el. :)

    A 40D csak egyvalamiben kevesebb a 30D-nél, a kijelzője a 40D-nek rosszabb, ugyanaz a felbontása mint a 30D-nek de nagyobb. 40D sajnos nem volt a kezemben, nem tudom mennyivel rosszabb mert a 30D kijelzője is mossa a képet teljes nagyításon, de ott egy idő után kitapasztalható :)

Új hozzászólás Aktív témák