Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Soká #33341 üzenetére

    Ha fényerős üvegeid vannak akkor a 70D-t kizárhatod: pont a 2.8-as és jobb üvegekkel vannak AF problémái.

    Inkább a 80D-t fontolnám meg a helyedben a jobb szenzor miatt, vagy ha az nem akkor a 750D.

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • Du-Pi

    csendes tag

    válasz Soká #33341 üzenetére

    750D neeee! 760D ha már ez a kategória. Nem is tudom mi értelme volt a 750d-t piacra dobni.
    70D meg alig tud többet, akkor inkább 80D, csak az nagyon drága.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Soká #33341 üzenetére

    Sokáig használtam (használok :) ) 500D-t, de most beruháztam egy 750D-be is, így el tudom mondani a 500D -> 750D váltásról a saját tapasztalaimat, benyomásaimat.

    Szubjektíven a legjobban a zár hangja tetszik a 750D-ben :U Eddigi DSLR gépeim közül ez hasonlít a legjobban a klasszikus, analóg zárhangra (EOS30 analóg gépem volt, az az etalon).

    Az objektív különbségek közül először a kijelző képének a kiváló minősége tűnt fel. Sokkal élesebb, kontrasztosabb, színhűbb, mint az 500D kijelzőjének a képe. Az, hogy kihajtható és forgatható, az csak rádob erre az elégedettségre (viszont a kijelző fényereje sajnos automatikusan nem állítódik, neked kell azt állítani).

    Nekem újdonság volt, hogy a módváltó tárcsa köbeforog, az 500D-n csak oda-vissza lehet forgatni. A videófelvétel viszont lekerült a módváltó tárcsáról, a bekapcsoló gomra került ez a funkció, ez nekem szokatlan és értelmetlennek is tűnik, az is egy üzemmód.

    Az exponálógomb mögötti beállító tárcsa mögött már 3 gomb van, figyelni kell, hogy melyiket nyomod le, nem elég csak úgy odanyomni. Az ISO beállítások lehetősége bővült, egyrészt van magasabb fényérzékenységi beállítás, másrészt van AUTO mód, amelyben eddig elérhetetlen ISO értékek is előjönnek (2500, 3000, 5000, stb.)

    Először tartottam attól, hogy kikerült a gépből az az érzékelő, ami a szemedhez emeléskor kikapcsolja a kijelzőt, de nem zavaró a hiánya, amint félig lenyomod az exponálógombot, azonnal kikapcsol a kijelző. Ráadásul a DISP gomb felülre, az ISO gomb mellé került, könnyen ki/be kapcsolható a kijelző.

    Az érintőképernyő jó is, meg rossz is. Nagyon sok mindent lehet rajta állítani, de ott, ahol az alap-beállításokat állítod (WB, fénymérés módja, élességállítás módja, stb. stb.) ott csak egy Q jelű mezű érintés-érzékeny, először azt kell nyomni és után a paramétereket. Ez viszont egy csacsiság, mert a kijelző felső sarka mellett ott van egy dedikált Q gomb, ami ugyanerre a célra szolgál. Fel nem foghatom, hogy a Canonnak mi volt ezzel a szándéka.

    Azt viszont látni kell, hogy elég sok tekintetben "lefelé" bővült a gép tudása. Egy kicsit is gyakorlott amatőr csak röhög az olyan táma-módokon, mint az ételfotó :O Szintén fura a manuális módok közé is becsempészett automatikus javítások (kontraszt korrekció, megvilágítás korrekció, stb). Én ezek közé sorolom a sokkal több és érzékenyebb fokusz mezőt is, nálam az EOS30 óta mindig a középső mérőpont aktív, így én döntöm el, hogy mire fókuszáljon a gép, nem valami fura logika alapján dönti el, hogy hova állít fókuszt.

    A wifi jó dolog, de a gépeimet már jó ideje tablettel összekötve használom, kábelen eddig is átmentek azok az infók, amiket most wifi visz át.

    Most kellene írni valamit a szuper képminőségről is, de abban már az 500D is szinte tökéletes volt (sőt, már a 300D is :) ) A sok automatika miatt persze a 750D-t használva több ember mondja, hogy jók a képek, mint pl. az 500D esetében, de aki az 500D-vel 100-ból 90 esetben jó képet lőtt, az a 750D-vel sem fog 91-92-nél több jó képet lőnni.

    Azt is említenem kell, hogy a 750D pántja keskenyebb, mint az 500D pántja. Ezen persze könnyen lehet segíteni, venni kell az aliexpresszről egy szélesebb pántot és kész.

    Marad még az a kérdés, hogy érdemesebb-e 760D-t venni 750D helyett. Erre nem tudok egzakt választ adni. Ha ugyanannyiért megkapod, akkor igen. Ha viszont 10-15 eFt-nál nagyobb az árkülönbség, akkor szerintem nem.

    Két lényegi előnye van szerintem a 760D-nek, a felső státusz kijelző és a hátsó üzemmód váltó tárcsa. A második üzemmód váltó tárcsa készségszerű kezelése viszont már nem amatőr kategória, ha felvétel közben folyton el kell emelgetni a szemedtől a gépet, mert tekered a tárcsát és nézed, hogy mit is csinál, akkor nem ér semmit a használata. Az alapfunkciókat pedig az exponáló gomb mögötti tárcsa tekergetésével is tudod állítani.

    A felső státusz kijelző jó dolog, kíméli az akkut, de egy tartalék akku beszerzésével az akku üzemideje jobban kitolhatő :D (A kihajtható, forgatható kijelző miatt az már nem előnye a gép tetejére tett státusz kijelzőnek, hogy fentről, vagy lentről ránézve is láthatóak a beállítások.)

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák