Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hszilard666

    veterán

    válasz hcl #30997 üzenetére

    Nekem ami igazán fáj hogy már nem inden eszköz etethető powertbankről, a fél lábamat odaadnám hogy tudjam a melós notimat bikázni PB ről :D

    AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

  • *Ropi*

    félisten

    válasz hcl #30997 üzenetére

    "Töltés, hálózat : ha annyi áramot vesz fel, amennyit egy telefon, stb., akkor ugyanattól is megy tönkre :)"

    Egy átlag telefon - pl. a Samsung S3-am - 800 mA - 1A nagyságrendben tölt, de csak gyorstöltés üzemmódban, tehát általában kevesebbel. A vázak áramfelvétele viszont 1 A-nál indul, tehát kb. a dupláját eszik.

    "Illetve, egy nem olcsó stúdióvakuba illene rendes védelmet tenni."

    Semmilyen vakuban nincsen védelem, mert az a felhasználókra van bízva, hogy megoldják. Sokan nem is tudnak róla, hogy kellene...

    És egyáltalán semmiben sincs ilyen védelem: ezért kell külön megvenni a túlfeszvédős elosztókat. ;) Több olyan dologgal is találkoztam már, amit ilyen tranziens végzett ki, pl. Édesanyám laptopját (ezért sem szabad mindig töltőre dugva használni, mert ha megfut a tápja, akkor viszi magával a lapost is: konkrétan végig volt égve a réz fólia a panelon a tápcsatlakozótól a tápstabilizátorokig).

    Napelemes powerbankkal megint csak nem tudod hatékonyan tölteni az akkut. ;)

    "Nem mellesleg pl. külső tápcsatlakozó meg egy rakás tükrösön van."

    Mutass már nekem légy szíves egy Canon vagy Nikon vázat, amin van! ;) Segítek: nem fog sikerülni, mert nincs. Csak dummy battery-vel lehet megtápolni őket Canon / Nikon.

    "Sosem azt írtam, hogy csak és kizárólag USB-ről töltsön egy gép, hanem hogy kisegítő lehetőségnek meg lehetne valósítani, kb. nulla gyártói erőfeszítéssel."

    Még mindig több biztonsági kockázatot rejt mint előnyt, ezért nem fogják megcsinálni. Már vannak USB3.0 csatlakozóval (ami 1.8A-t tud) szerelt vázak is és azok sem töltenek USB-ről: vajon miért (költői kérdés volt)? ;)

    Konklúzió: ha USB-ről akarja valaki az akkuját tölteni, akkor külső megoldással tudja megcsinálni.

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák