Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #14121216

    törölt tag

    válasz m3ss #30711 üzenetére

    Canon vs Nikon pro-contra rengeteget olvastam.
    Nálam végül is az döntött, hogy egy bizonyos összegért melyik gyártó milyen szolgáltatásokat ad, s ezek közül melyik gyártó melyik modelljében van az a legtöbb, ami számomra hasznosnak tűnik. Sokat vaciláltam a 700D és a Nikon D5300 közt, s fájó szívvel lemondva pár dologról ami a Nikonban van, a Canon tűnik hasznosabbnak, olyannak amit jobban ki tudok használni. Szóval engem nem a promó dumák irányítottak, hanem a reális száraz tények.

    Rengeteg mintaképet nézegettem mindkettőtől, azok közel-hellyel hasonlóak, azt nem kellett figyelembe vennem. De azt már igen, hogy sok több Canonos van a környezetemben, akiktől olcsóbban be tudok később használt cuccokat szerezni. Na, ez se egy hátrány. Nikonost vagy 10-et ismerek, Canonost meg 20-on túl.

    Video... Videózni is szeretnék, de nem csak így simán, hanem inkább művészkedni velük. Ebben szerintem a Canon verhetetlen, hacsak a Youtube-ra felrakott short movie-kat megnézzük a két modelltől.

    Az érintőkijelző is eléggé a Canon felé fordított, hisz a mostani gépem is az, s tudom hogy iszonyatosan meg tudja könnyíteni az ember munkáját fotózáskor, a videózásról ne is beszéljünk, mi fícsőr ott vezérelni felvétel közben a szelektív fókuszt :)

    Volt még egy-két apróság. De a Nikontól meg irigylem a wifit (igazából a Canon 750D wifi-t irígylem, hisz ott a Nikonnal szemben -ahol gyakorlatilag képnézegetésre, másolásra, exponálásra lehet csak használni a wifi-vel összepárosított okostelefont- teljesen okostelefonról lehet vezérelni az egész gépet s beállításait...

    [ Szerkesztve ]

  • *Ropi*

    félisten

    válasz m3ss #30711 üzenetére

    Így hirtelen ezt meg ezt találtam: döntse el mindenki maga. ;)

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák