Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz aleister #1217 üzenetére

    Nem csak a Lightroom miatt vettem a memóriát a gépbe(tehát nem volt drága - egyébként én még 60k-ért vettem a 32 GB-ot: nem tudom, hogy számoltál annyit a 24-re), de azért megpróbálom megcáfolni az elméleted többi részét is ;) :

    "Még ilyen intenzív használat során is bírja az SSD jópár évig (én 3-4-re tippelnék). Szóval kevesebb, mint fele annyiért kapsz egy 2.5-ször nagyobb háttértárat, aminél ráadásul nincs a ki/bekapcsoláskor a ramdisk le/felmásolása a lassú HDD-ről."

    Ez ugyan nem Sandisk hanem Kingston, viszont nem TLC-s hanem még MLC-s, tehát sokkal több írást visel el, ennek ellenére kevesebb mint 2 év alatt megfektették (fotós kolléga gépében volt, csak Lightroomos utómunkára használták):

    "Ezzel sem kell szívni. Pluszbónusz érzésem szerint külön katalógus esetén nem működnek a keywords-ök."

    Minden működik, csak a megfelelő fájlokat kell egyik katalógusból a másikba átmásolni.

    "De a gyors keresésnek is lőttek, így csak az eseményre tudsz -jó esetben- navigálni."

    Ha rendszerezett séma szerint nevezed el az eseményeket, akkor bármit pikk-pakk megtalálsz. Nálam pl. "dátum-esemény neve / szereplők neve" formátumban van, így bármire rá tudok keresni.

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák